Znamy pierwszy duet uczestników II Memoriału Henryka Żyto

09.09.2019, 12:52

Mikkel Bech oraz Andreas Lyager stworzą pierwszy duet w II Memoriale Henryka Żyto, który odbędzie się 22. września o 14:30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego. Duńczycy stworzą duet sponsorowany przez firmę Kolanko-Transport Sp. z o.o. Sp. k.

Kapitan Zdunek Wybrzeże Gdańsk oraz lider drugoligowej Euro Finannce Polonii Piła stworzą jeden z siedmiu duetów, które będą rywalizowały w II Memoriale Henryka Żyto. Sponsorem duńskiego duetu będzie firma Kolanko-Transport Sp. z o.o. Sp. k.

Urodzony 1. grudnia 1997 Andreas Lyager w sezonie 2019 reprezentował barwy Euro Finannce Polonii Piła, gdzie dość niespodziewanie szybko stał się liderem zespołu. Młody zawodnik wystąpił w dziesięciu meczach swojego zespołu, w których uzyskał średnią biegową 2,226, co dało mu szóste miejsce na liście najskuteczniejszych zawodników drugiej ligi żużlowej. Dla Duńczyka był to pierwszy pełny sezon na polskich torach. Wcześniej Lyager przez trzy sezon był związany kontraktem z forBET Włókniarzem Częstochowa, jednakże na torze pojawił się w zaledwie 10 wyścigach. Końcówkę ubiegłorocznego sezonu spędził już w Pile, gdzie starał się pomóc drużynie w pojedynkach barażowych z zespołem z Ostrowa Wielkopolskiego. Dobry występ w rewanżu na torze drugoligowca sprawił, że Andreas podpisał umowę z pilskim klubem na kolejne rozgrywki. Teraz po pełnym sezonie będzie łakomym kąskiem dla klubów z wyższej klasy rozgrywkowej.

Partnerem Lyagera będzie Mikkel Bech. Kapitana Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie trzeba przedstawiać gdańskim kibicom. Duńczyk reprezentuje barwy gdańskiego klubu od 2017 roku i szybko stał się ulubieńcem publiczności. Sezon 2019 ukończył ze średnią biegową 1,966, co dało mu szesnaste miejsce na liście najskuteczniejszych zawodników Nice 1. Ligi Żużlowej. Mikkel, który rok wcześniej został sklasyfikowany na dziesiątej lokacie na pewno nie jest zadowolony z tego rezultatu. Duńczyk brał w ubiegłym sezonie udział w I edycji Memoriału Henryka Żyto i zajął drugie miejsce. W nadchodzących zawodach chce walczyć wraz ze swoim partnerem o najwyższy stopień podium.

II Memoriał Henryka Żyto odbędzie się w niedzielę 22. września o godzinie 14:30.

Ceny biletów:
Normalny - 15 złotych
Ulgowy (młodzież do 18. roku życia) - 10 złotych
Dzieci do lat 7 - wstęp bezpłatny

Autor: Redakcja

Następny mecz:

05.04.2020, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus