Ze Stalą Rzeszów o przekonujące zwycięstwo!

18.06.2017, 23:45

Dopiero trzeci mecz na własnym torze rozegrają jutro żużlowcy Zdunek Wybrzeża. Pogoda nie była łaskawa w tym sezonie dla naszego zespołu jednak jutro, jak wskazują prognozy nie powinna przeszkodzić. Początek meczu ze Stalą Rzeszów o godz. 14.30.


Zespół Stali Rzeszów zamyka aktualnie tabelę Nice 1. Ligi Żużlowej, a ponadto boryka się ostatnio z problemami natury organizacyjnej. Nie ma więc co ukrywać, że zdecydowanym faworytem tego pojedynku będą gdańszczanie. Wychodząc z takiego założenia trener Mirosław Kowalik zdecydował się dać drugą szansę Hubertowi Łęgowikowi. Pierwszej wychowanek Włókniarza nie wykorzystal, a Zdunek Wybrzeże sensacyjnie przegrało z Arge Speedway Wandą. Pomni tej lekcji gdańszczanie tym razem na pewno nie zlekceważą przeciwnika. Trzeba też pamiętać o czekajacym nas rewanżu w stolicy Podkarpacia, warto postarać się o solidną zaliczkę w kontekście walki o punkt bonusowy. Po raz pierwszy w tym sezonie na domowym torze wystąpi Anders Thomsen. W jutrzejszym meczu od ścigania odpocznie Troy Batchelor.

W składzie Stali zadebiutuje Nick Morris. Australijczyk dobrze spisuje się w angielskiej Premiership. W Swindon Robins ma drugą średnią zaraz po Jasonie Doyle’u. Liderem Stali powinien być Dawid Lampart. Po raz pierwszy w Gdańsku zaprezentuje się jego utalentowany 16-letni brat Wiktor. W dotychczasowych meczach potwierdzał, że rzeszowianie będą mieć z niego w przyszłości pociechę. Gdańskich kibiców z pewnością zainteresuje jak na gdańskim torze zaprezentuje się Marcel Szymko. Dla wychowanka Wybrzeża to będzie pierwszy występ w Gdańsku w roli gościa.

Mamy więc nadzieję, że dla naszych żużlowców będą to stosunkowo spokojne zawody i dobre przetarcie przed wyzwaniem jakie czeka Zdunek Wybrzeże już za tydzień. W niedzielę 25 czerwca do Gdańska przybędzie bowiem główny kontrkandydat do awansu Grupa Azoty Unia Tarnów.

Stal Rzeszów:
1. Jake Allen
2. Joshua Grajczonek
3. Nick Morris
4. Marcel Szymko
5. Dawid Lampart
6. Wiktor Lampart
7.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Oskar Fajfer
10. Hubert Łęgowik
11. Renat Gafurov
12. Anders Thomsen
13. Kacper Gomólski
14.
15. Dominik Kossakowski

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 0 0 0
3 ROW Rybnik 0 0 0
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
6 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
7 Aforti Start Gniezno 0 0 0
8 Trans MF Landshut Devils 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus