Zdunek Wybrzeże przegrywa w Łodzi i traci również bonus

06.09.2020, 16:10

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Orłem Łódź 38:52. Gdańszczanie po raz kolejny zaprezentowali się poniżej oczekiwań i ponownie roztrwonili solidną zaliczkę z pierwszego meczu. W 15. biegu Orzeł wyrwał bowiem również punkt bonusowy.

- Pogoda w Łodzi jest dziś znacznie lepsza niż wczoraj. Zawody nie są zagrożone.

- Składy potwierdzone. Formacje młodzieżowe w obu zespołach uzupełniają Piotr Gryszpiński i Alan Szczotka (Wybrzeże), a także Aleksander Grygolec i Mateusz Dul (Orzeł).

- Przypomnijmy, że w Gdańsku Wybrzeże wygrało 51:39.

- Rozpoczyna się próba toru. Ze strony Wybrzeża wyjeżdżają Krystian Pieszczek i Rasmus Jensen. Gospodarze to Rohan Tungate i Aleksander Grygolec.

- Zawodnicy już na torze. Wylosowano pierwszy zestaw startowy.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk: 38

1. Krystian Pieszczek - 4+2 (2,1*,0,1*,0)
2. Rasmus Jensen - 6 (u,2,2,2,-)
3. Jacob Thorssell - 11+1 (1*,3,3,2,2,0)

13. Rohan Tungate - 8+1 (1,3,2,1,1*)
14. Aleksander Grygolec - 5+2 (2,2*,0,1*)
15. Piotr Pióro - 1 (w,0,1)
16. Mateusz Dul

Bieg po biegu:

1. Kościuch, Pieszczek, Thorssell, Jeleniewski 3:3
Świetny start gdańskiej pary, którzy po pierwszym wirażu byli na podwójnym prowadzeniu. Potem jednak Kościuch z dziecinną łatwością minął Thorssella, a następnie Pieszczka.

2. Gryszpiński, Grygolec, Żupiński, Pióro (w) 2:4 (5:7)
Wyścig przerwany. Zdecydowanie lepszy moment startowy wśród młodzieżowców Orła, ale zarzuciło motocyklem Pióro, który po chwili zahaczył o tylne koło Grygolca i upadł na tor. Pióro wykluczony. Trwają prace nad dmuchaną bandą. W powtórce znakomicie ze startu wyszli gdańszczanie, Gryszpiński uciekł daleko do przodu, ale Żupiński dał się w łatwy sposób objechać Grygolcowi.

3. Kildemand, Łoktajew, Tungate, Jensen (u) 3:3 (8:10)
Nierówny start. Wyścig przerwany. Ostrzeżenie dla Kildemanda, który delikatnie ruszył się przed puszczeniem taśmy przez sędziego. Pewna wygrana Kildemanda, który wygrał ze zdecydowaną przewagą. Niestety już na wyjściu z pierwszego łuku z powodu upadku swój udział w tym biegu zakończył Jensen.

4. Nowak, Grygolec, Chmiel, Żupiński (w) 5:1 (13:11)
Bieg przerwany, ponieważ upadek na ostatniej pozycji zanotował Żupiński. Szkoda, bo prowadził efektownie jadący Chmiel. Żupiński wstał o własnych siłach, ale jest oczywiście wykluczony. Z kolei Grygolec otrzymał ostrzeżenie. W powtórce Chmiel wystartował bardzo źle, stracił sporo dystansu na pierwszych metrach. Nowak uciekł daleko do przodu, a Grygolec nie popełnił błędu i nie dał się wyprzedzić. Po biegu sędzia analizował powtórki i ostatecznie dał ostrzeżenie Chmielowi za utrudnianie startu.

Przerwa na równanie toru.

5. Thorssell, Łoktajew, Chmiel, Grygolec 2:4 (15:15)
Jeleniewski dotknął taśmy. Za niego Grygolec. Thorssell wystrzelił ze startu i dowiózł trzy punkty, odpierając ataki Łoktajewa. Chmiel na przeciwległej prostej minął Grygolca i wygrał z nim z dużą przewagą.

6. Tungate, JensenPieszczek, Pióro 3:3 (18:18)
Pieszczek znakomicie wystartował z czwartego pola, ale popełnił delikatny błąd na wyjściu z pierwszego łuku, co momentalnie wykorzystał Tungate. Zawodnik Orła wygrał ze sporą przewagą.

7. Kościuch, KildemandGryszpiński, Nowak 3:3 (21:21)
Kolejny raz fantastycznie wystartował Gryszpiński. Goście jechali na podwójnym prowadzeniu, ale Kildemand popełnił błąd i spadł na czwarte miejsce. Duńczyk rzucił się w pogoń za Nowakiem i wyprzedził go. W międzyczasie Kościuch po szerokiej objechał Gryszpińskiego.

8. Thorssell, Tungate, Grygolec, Chmiel 3:3 (24:24)
Fantastyczny start Thorssella, który nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Na dystansie Chmiel stracił natomiast trzecią pozycję na rzecz Grygolca...

9. Kościuch, Jensen, Nowak, Pieszczek 4:2 (28:26)
Kolejne pewne zwycięstwo Kościucha. Jensen napędził się na wyjściu z pierwszego łuku i wyprzedził Nowaka. Pieszczek kolejny raz zaliczył bezbarwny występ.

10. Łoktajew, Jeleniewski, Kildemand, Szczotka 5:1 (33:27)
Rezerwa zwykła - Szczotka zaprezentuje się w tym biegu za słabego dziś Żupińskiego. Kildemand zaspał na starcie. Łoktajew uciekł do przodu, a Duńczyk starał się znaleźć sposób na wyprzedzenie Jeleniewskiego. Sztuka ta mu się jednak nie udała. Szczotka daleko z tyłu.

11. Łoktajew, Thorssell, Pieszczek, Kościuch 3:3 (36:30)
Thorssell jako rezerwa taktyczna za Chmiela. Pewne zwycięstwo Łoktajewa, a ciekawą walkę o jeden punkt stoczyli Pieszczek i Kościuch. Lepszy zawodnik Wybrzeża.

12. Jeleniewski, Jensen, Pióro, Gryszpiński 4:2 (40:32)
Wyścig bez większej historii. Orzeł ucieka na osiem punktów.

13. Nowak, Thorssell, Tungate, Kildemand 4:2 (44:34)
Nowak wygrał bez większych problemów. Tungate naciskał Thorssella, ale ostatecznie Szwed był szybszy na linii mety.

Przerwa na równanie toru. Wybrzeże wciąż ma dwa punkty przewagi w dwumeczu. Sprawa punktu bonusowego dalej nie jest rozstrzygnięta.

14. Kildemand, Nowak, Tungate, Pieszczek 3:3 (47:37)
Znakomity start gdańskiej pary, ale Pieszczek kolejny raz dziś popełnił prosty błąd na wyjściu z pierwszego łuku i spadł na ostatnie miejsce.

15. Łoktajew, Kościuch, Kildemand, Thorssell 5:1 (52:38)
Mamy rezerwę taktyczną! Kildemand zastąpi Jensena. Manerwy trenera na nic się zdały. Orzeł wygrywa podwójnie ostatni bieg i zgarnia również punkt bonusowy. Fatalna postawa gdańszczan na zakończenie tego meczu.

Autor: Redakcja