Zdunek Wybrzeże Gdańsk - ROW Rybnik [ZAPOWIEDŹ MECZU]

21.05.2022, 14:00

Przed nami 6. kolejka eWinner 1. Ligi. W niedzielę nad morze przyjedzie ROW Rybnik. Zdunek Wybrzeże Gdańsk stanie przed szansą na wywalczenie pierwszej wygranej w tym sezonie i zmniejszenia straty do rywali. Początek rywalizacji od godziny 14.

W porównaniu do początku rozgrywek, jazda naszej drużyny wygląda coraz lepiej. Niestety w żużlu za dobry styl nikt punktów nie przyznaje. W efekcie wciąż czekamy na pierwszą zdobycz, którą będziemy mogli dopisać w ligowej tabeli.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

W spotkaniu przeciwko zespołowi z Rybnika przed gdańską publicznością zadebiutuje Timo Lahti. Fin w dotychczasowym meczach prezentował równą dyspozycję, zdobywając kolejno 9 i 10 punktów, będąc pewnym punktem drużyny. Wyraźny wzrost formy w porównaniu do początku sezonu zanotował Rasmus Jensen. Jednak, aby cieszyć się z pierwszego zwycięstwa, to na wysokim poziomie muszą pojechać wszyscy nasi zawodnicy. Głównie tego brakowało w dotychczasowych spotkaniach na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego.

Rybniczanie podobnie jak Zdunek Wybrzeże Gdańsk wzmocnili swój skład w trackie rozgrywek. Nową twarzą został wypożyczony z Ostrowa Nikolai Klindt. Duńczyk ma za sobą 3 występy i ze średnią 2,500 punktu na bieg jest drugim najskuteczniejszym zawodnikiem eWinner 1. Ligi. Na początku miesiąca okazję do przetestowania nawierzchni gdańskiego toru miał Grzegorz Zengota. Krajowy lider ROW-u zajął 3. miejsce w ćwierćfinale IMP i pewnie zameldował się w półfinale, który również odbędzie się na naszym torze. Nie możemy zapominać o Krystianie Pieszczku, który doskonale zna każdy centymetr nawierzchni, a dodatkowo będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony przed kibicami swojego byłego klubu.

HISTORIA SPOTKAŃ GDAŃSK - RYBNIK

Po raz ostatni Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygrało z ekipą ROW-u na swoim stadionie w sezonie 2018. Ostatnie dwa spotkania to porażka i remis. W niedzielę będzie idealna okazja, aby odwrócić ten niekorzystny trend. Stwierdzenie, że to mecz o przyszłość nie jest w żaden sposób wyolbrzymione. Nasza drużyna potrzebuje punktów jak tlenu. Wszyscy w klubie są świadomi sytuacji i niezwykle zmotywowani, aby wspólnymi siłami wygrać ten mecz. Przed nami jeszcze ponad połowa sezonu i jeszcze wiele dobrego może się wydarzyć. Pierwszy krok trzeba wykonać w niedzielę.

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

9. Viktor Trofimov (U24)
10. Rasmus Jensen
11. Jakub Jamróg
12. Adrian Gała
13. Timo Lahti
14. Marcel Krzykowski
15.
16.

ROW Rybnik:
1. Grzegorz Zengota
2. Patryk Wojdyło  (U24)
3. Nickolai Klindt
4. Krystian Pieszczek
5. Andreas Lyager
6. Paweł Trześniewski
7. Kacper Tkocz
8.

Początek meczu: godz. 14:00
Sędzia:
 Remigiusz Substyk (Solec Kujawski)
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak
Komisarz techniczny: Rafał Wojciechowski
Transmisja w Canal + Online.

 

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

26.06.2022, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 15 +53
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 15 +114
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 KŻ Orzeł Łódź 11 10 -38
6 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 7 -28
8 ROW Rybnik 9 6 -38

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus