Wygrana Zdunek Wybrzeża na zakończenie sezonu

03.08.2019, 13:49

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk pokonali w ostatnim w tym sezonie spotkaniu ligowym Car Gwarant Start Gniezno 48 :42. Nasza drużyna zdobyła przy okazji punkt bonusowy. Najskuteczniejsi w naszym zespole okazali się dziś Krystian Pieszczek 11+1 punktów oraz Jacob Thorssell - 11 punktów.

- Składy potwierdzone. W porównaniu do awizowanych zestawień nie doszło do żadnych zmian. Formacje młodzieżowe uzupełnią Denis Zieliński i Damian Stalkowski.

16:01 - Zaczynamy próbę toru ze strony gości wyjechali Mirosław Jabłoński i Oskar Fajfer.
16:05 - Na torze są już również nasi zawodnicy - Mikkel Bech oraz Adrian Cyfer.
16:10 - Próba toru dobiegła końca za chwilę zacznie się prezentacja.
16:20 - Zawodnicy wyjechali do prezentacji.
16:32 - Zegar dwóch minut wystartował ruszamy!

1.(66,23) ThorssellBech, O.Fajfer, Kudriaszow 5:1
Moment startowy dla Thorssela, który na pierwszym łuku wypchnął na szeroką Fajfera. W tym samym czasie pod łokieć naszego byłego zawodnika wszedł Bech. Kapitan Zdunek Wybrzeża przez cały wyścig musiał uważać na ataki Fajfera, ale nie popełnił błędu i dowiózł do mety podwójną wygraną.

2.(66,18) Żupinski, K.Fajfer, Stalkowski, Zieliński 3:3 (8:4)
Karol Żupiński dobrze wystartował i zamknął rywali na wyściu z pierwszego łuku. Niestety Denis Zieliński nie był w stanie nawiązać walki z parą z Gniezna. Przerwa na roszenie toru.

3.(66,28) Pavlic, Jabłoński, Cyfer, Gomólski 1:5 (9:9)
Bieg przerwany nierówny start. Ostrzeżenie dla Mirosława Jabłońskiego oraz Adriana Cyfera. Powtórka w pełnej obsadzie. Goście zdecydowanie lepiej wystartowali, ale na przeciwległej prostej parę z Gniezna przedzielił Kacper Gomólski, który przez 3 okrążenia atakował Pavlica. Niestety "Ginger" popełnił błąd na początku ostatniego okrążenia i Jabłoński minął go atakiem przy krawężniku. Cyfer od początku biegu jechał daleko z tyłu, ale przed samą metą minął Gomólskiego, który miał problemy sprzętowe..

4.(66,69) Żupiński, Pieszczek, Gała, Stalkowski 5:1 (14:10)
Karol Żupiński imponuje dziś refleksem, drugi raz wygrał start i wyszedł na prowadzenie. Krystian Pieszczek przez cały wyścig asekurował młodszego kolegę przed atakami rywali. "Krycha" pokazał, że wie co to jazda drużynowa jazda. Przerwa na kosmetykę toru.

5.(67,07) Fajfer, Gomólski, Kudriaszow, Cyfer 2:4 (16:14)
Oskar Fajfer próbował wstrzelić się w start i zahaczył daszkiem od kasku o taśmę. Sędzia uznał, że oprócz Fajfera na starcie ruszali się Kudriaszow i Gomólski - wszyscy zawodnicy otrzymali ostrzeżenie. W powtórce zawodnicy nie mogą sobie pozwolić na ruszanie się pod taśmą. Wszyscy uczestnicy tej gonitwy mają ostrzeżenie, kolejne skutkuje wykluczeniem. Fajfer popisał się bardzo dobrym startem i odniósł pewną wygraną. Gomólski nie był w stanie zbliżyć się do niego. Cyfer był szybszy od Kudriaszowa, ale Rosjanin umiejętnie bronił się przed atakami naszego zawodnika.

6.(65,78) Pieszczek, Pavlic, Jabłoński, Zieliński 3:3 (19:17)
Pieszczek wygrywa z dużą przewagą, bieg bez historii.

7.(65,88) Thorssell, Bech, Gała, K. Fajfer 5:1 (24:18)
Dużo działo się na torze. Thorssell po wygranym starcie uciekł daleko do przodu. Gała wypchnął na pierwszym łuku Becha pod ogrodzenie i nasz zawodnik spadł na koniec stawki. Duńczyk szybko poradził sobie z Fajferem. Bech był wyraźnie szybszy od Gały i atakiem po szerokiej minął rywala na 3 okrążeniu. Przerwa na równanie toru.

8.(67,75) Pieszczek, O.Fajfer, Kudriaszow, Żupiński 3:3 (27:21)
Pieszczek tylko na pierwszym okrążeniu musiał walczyć o prowadzenie z Fajferem, później powiększał swoją przewagę. Żupiński przez chwilę był bliski wyjścia na drugą pozycję. W dalszej fazie wyścigu Kudriaszow nie miał problemu z minięciem naszego juniora.

9.(66,15) Pavlic, Bech, Jabłoński, Thorssell 2:4 (29:25)
Dobry start Becha, ale startujący spod płotu Pavlić napędził się pod ogrodzeniem i na przeciwległej prostej wysunął się na prowadzenie. Thorssell, jechał blisko Jabłońskiego, ale nie był w stanie przeprowadzić skutecznego ataku.

10.(66,19) Gała, Cyfer, Gomólski, Stalkowski 3:3 (32:28)
Adrian Gała przegrał start, ale na dystansie pokazał dużą odwagę i minął jednocześnie obu naszych zawodników na drugim łuku pierwszego okrążenia. Stalkowski nie był w stanie nawiązać walki zparą Zdunek Wybrzeża. Przerwa na kosmetykę toru.

11.(67,90) Bech, Kudriaszow, Pieszczek, Pavlic 4:2 (36:30)
Bech bardzo dobrze wystartował, tym razem na słabiej spod taśmy wyszedł Pieszczek. Nieoczekiwanie to Kudriaszow wyszedł na drugą pozycje, którą bez większych problemów obronił na trasie. Pavlic tym razem nie był w stanie nawiązać walki z rywalami.

12.(66,94) O.Fajfer, Cyfer, K.Fajfer, Zieliński 2:4 (38:34)
Oskar Fajfer prowadził od startu do mety, powiększając swoją przewagę. Kevin Fajfer przez cały wyścig mocno naciskał Cyfera. Junior z Gniezna na ostatnim łuku pojechał za szeroko i zahaczył o bandę, udało mu się opanować motocykl i dojechać do mety. Zieliński jechał daleko z tyłu i nie zdołał wyprzedzić mającego kłopoty rywala.

13.(66,69) Thorssell, Jabłoński, Gomólski, Gała 4:2 (42:36)
Thorssell pokazał, że jego poprzedni wyścig był wypadkiem przy pracy i wygrał z ogromną przewagą. Ciężko przeprawę z parą z Gniezna miał Kacper Gomólski. Jabłoński agresywnym atakiem przy krawężniku wypchnął naszego zawodnika pod płot i wyszedł na drugą pozycję, do końca blisko jechał Gała, ale nie zdołał wyprzedzić naszego zawodnika. Przerwa na równanie toru.

14.(66,75) O.Fajfer, Thorssell, Gomólski, Pavlic 3:3 (45:39)
Fajfer jako rezerwa taktyczna w miejsce Jabłońskiego. Adrian Gała zostanie zastąpiony przez Pavlica. Pewna wygrana Oskara Fajfera. Pavlic nie miał pomysłu, aby zbliżyć się do naszej pary. Zdunek Wybrzeże zapewniło sobie wygraną i bonus.

15.(66,56) O.Fajfer, Pieszczek, Bech, Pavlic 3:3 (48:42)
Fajfer kolejny raz najlepiej spod taśmy. Początkowo musiał uważać na ataki bardzo szybkiego Pieszczka. Pavlic daleko z tyłu. Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygrywa na zakończenie sezonu 2019.

Autor: Tomasz Werbel