Zdunek Wybrzeże Gdańsk minimalne gorsze od Startu Gniezno

25.07.2020, 14:38

Kolejny raz losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich metrów. Zdunek Wybrzeże Gdańsk, drugi raz w tym sezonie przegrało na własnym torze 44:46.Kluczem do wygranej dla ekipy Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu Gniezno okazała się równa postawa wszystkich zawodników. W naszym zespole najskuteczniejszy był Krystian Pieszczek - 12 +1 punktów.

- Formację młodzieżową w naszym zespole uzupełni Alan Szczotka. W zespole gości drugim juniorem będzie Mikołaj Czapla.

- Próba toru za nami. Trener Mirosław Berliński wysłał na nią Krystiana Pieszczka i Roberta Chmiela. W zespole gości z nawierchnią zapoznali się Oskar Fajfer i Oliver Berntzon.

1.(65,50) Berntzon, Fajfer, Gomólski, Kildemand (w) 1:5
Wyścig przerwany z powodu nierównego startu. Peter Kildemand dostaje ostrzeżenenie za utrudnianie startu. W powtórce bardzo ciasno na pierwszym łuku, zabrakło miejsca dla Kildemanda. Sędzia po chwili namysłu wykluczył naszego zawodnia, uznająć że przewrócił się z własnej winy. W trzecm podejściu para gości zdecydowanie lepiej wystartowała i odniosła bezproblemowe zwycięstwo. Gomólski nie był w stanie nawiązać walki z rywalami.

2.(65,97) Żupiński, Stalkowski, Szczotka, Czapla 4:2 (5:7)
Żupiński w szczycie pierwszego łuku minął Stalkowskiego i wygrał z ogromną przewagą. Szczotka starał się minąć zawodnika z Gniezna, ale nie był w stanie przeprowadzić skutecznego ataku.

3. Pieszczek, Jakobsen, Thorssell, Gała(w) 4:2 (9:9)
Jakobsen w miejsce Pavlica. Na początku ostatniego okrążenia Gała podciął Thorssella. Szwed przewrócił się, ale na szczęście nic mu się nie stało. Gała wykluczony, w związu z tym, że sytuacja miała miejsce na ostatnim okrążeniu wynik biegu został zaliczozny. Krystian Pieszczek zapisuje na  swoim koncie wygraną.

4 (66,34) Jensen, Lahti, Żupiński, Stalkowski 4:2 (13:11)
Bardzo dużo działo się na torze, po starcie na prowadzeniu był Lahti, ale cały czas naciskał go Jensen, który atakiem po szerokiej minął Fina na trzecim okrążeniu. Zaciętą walkę o punkt stoczyli Żupiński i Stalkowski, na mecie szybszy był nasz zawodnik. Przerwa na kosmetykę toru. Jensen z ostrzeżeniem za utrudnianie startu.

5.(66,65) Lahti, Berntzon, Thorssell, Kildemand 1:5 (14:16)
Bieg bez historii, para gości zdecydowanie lepiej wystartowała i wygrała z ogromną przewagą.

6.(66,20) Pieszczek, Jakobsen, Fajfer, Szczotka 3:3 (17:19)
Pieszczek wygrał start, wypchnął rywali pod płot i zapisał na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Szczotka przez chwile jechał na punktowanej pozycji, ale szybko spadł na koniec stawki i nie był w stanie zbliżyć się do rywali.

7.(66,18) Gała, Gomólski, Żupiński, Czapla 3:3 (20:22)
W taśmę wjechał Jensen, który jest wykluczony z powtórki. Zastąpi go Karol Żupiński. W powtórce Gała wygrał start i odjechał całej stawce daleko do przodu. Czapla nie liczył się w walce o punkty. Przerwa na równanie toru.

8.(66,53) Berntzon, Pieszczek, Lahti, Żupiński 2:4 (22:26)
Pieszczek nie był wstanie zbliżyć się do Berntzona. Żupiński stracił pozycję na ostatnim łuku, pod łokieć wszedł mu Lahti.

9.(66,63) Jensen, Fajfer, Gomólski, Jakobsen 4:2 (26:28)
Jakobsen w miejsce Pavlica. Po starcie nasza para wyszła na podwójne prowadzenie. Jensen odjechał do przodu. Gomólski napierw stracił pozycję na rzecz wyraźnie szybszego Fajfera, a później bronił się przed atakami Jakobsena. Duńczyk na ostatnim łuku popełnił błąd i upadł pod bandą, na szczęście szybko pozbierał się z toru.

10.(67,07) Kildemand, Thorssell, Gała, Stalkowski 5:1 (31:29)
Znów doszło do kontaktu między Gałą a Thorssellem, zawodnicy szczepili się motocyklami na pierwszym łuku. Powtórka w pełnej obsadzie. Gdańsczanie lepiej rozegrali pierwszy łuk i wyszli na podwójne prowadzenie. Pewna wygrana Kildemanda, Thorssell przez cały wyścig musiał się bronić przed atakami Gały. Zawodnik Zdunek Wybrzeża minimalnie lepszy na linii mety. Przerwa na kosmetykę toru.

11.(66,47) Thorssell, Lahti, Fajfer, Gomólski 3:3 (34:32)
Kolejny raz nasza para wyszła ze startu na podwójne prowadzenie, ale Gomólski był bardzo wolny i został minięty przez obu rywali. Pewna wygrana Thorssella.

12.(66,95) Jakobsen, Kildemand, Szczotka, Czapla 3:3 (37:35)
Jakbosen w miejsce Pavlica. Kildemand stoczył bardzo ciekwą walkę z Jakobsenem, nasz zawodnik naciskał na swojego rodaka przez cztery okrążenia, ale na mecie był minimalnie wolnijeszy.

13.(66:54) Gała, Jensen, Pieszczek, Berntzon 3:3 (40:38)
Zdecydowanie najciekawszy wyścig dnia, zawodnicy jechali w kontakcie przez cały wyścig, największym sprytem wykazał się gała, który "nożycami" na ostatnim łuku wyprzedził zaskoczonego Jensena. Przerwa na kosmetykę toru.

14.(66,51) Gała, Fajfer, Kildemand, Thorssell 1:5 (41:43)
Gała wygrał start i odniósł pewną wygraną, Fajfer minął na dystanie Kildemanda, Thorssell w tym wyścigu nie liczył się w walce o wygraną.

15.(66,60) Pieszczek, Berntzon, Lahti, Jensen 3:3 (44:46)
Jensen przez cztery okrążenia próbował minąć Lahtniego, ale Fin mądrze się bronił i zapewnił wygraną swojej drużynie.

Autor: Tomasz Werbel