Z Polonią o dobre rozstawienie przed play-off

28.07.2017, 20:03

W niedzielę o godz. 16.30 żużlowcy Zdunek Wybrzeża podejmą w Gdańsku Polonię Bydgoszcz w ostatnim w fazie zasadniczej meczu na własnym torze. Zwycięstwo pozwoli naszej ekipie uniknąć w półfinale play-off pojedynku z Grupą Azoty Unią Tarnów.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego w walce o cztery miejsca w półfinałach uczestniczy sześć ekip. Szanse szóstej Arge Speedway Wandy są czysto matematyczne, ale pozostałe ekipy walczą na całego. Pewna 1. miejsca jest już Grupa Azoty Unia Tarnów, Zdunek Wybrzeże wie jedynie, że poza „czwórkę” nie wypadnie, ale przetasowania na pozycjach 2-5 mogą być jeszcze spore. W grze do końca będą Łotysze, pilanie i łodzianie. Zwycięstwo z Polonią Bydgoszcz zapewni gdańszczanom co najmniej 3. lokatę.

Sytuacja naszego niedzielnego rywala jest nie do pozazdroszczenia. Bydgoszczanie zamykają tabelę i, aby uchronić się przed spadkiem potrzebują prawdziwego sportowego cudu w postaci zwycięstw za 3 punkty w Gdańsku i za tydzień przed własną publicznością z Tarnowem. Pytanie czy świadomość tych okoliczności podziała na Polonistów mobilizująco czy paraliżująco.

Rywala lekceważyć jednak nie można. Tym bardziej, że w Zdunek Wybrzeżu mamy w ostatnich tygodniach prawdziwy szpital. Do kontuzjowanego przed dwoma tygodniami Dominika Kossakowskiego, w miniony weekend dołączyli Renat Gafurov i Oskar Fajfer. Z całej trójki w awizowanym składzie znalazł jedynie Rosjanin. Występ Dominika jest oczywiście wykluczony. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego to w niedzielę nie ujrzymy również Fajfera. Wychowanek Startu po konsultacji lekarskiej otrzymał zalecenie dwutygodniowej rehabilitacji, na szczęście nie doszło do zerwania mięśnia i w jego przypadku nie ma zagrożenia absencji w fazie play-off. Decyzja o starcie Gafurova zapadnie zapewne dopiero w sobotę. Kapitan Zdunek Wybrzeża wciąż odczuwa skutki wypadku, ale prowadzona rehabilitacja przynosi postępy z dnia na dzień.

Co w przypadku gdy Gafurov nie będzie zdolny do rywalizacji z Polonią? Być może skorzystają na tym gdańscy juniorzy, którzy dostaną „po  nim” po dwa dodatkowe starty. Wciąż brany pod uwagę jest też występ Arsłana Fajzulina. 18-latek z Rosji w sobotnie popołudnie w Daugavpils weźmie udział w półfinale Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. W składzie „Sbornej” wystąpi u boku Gleba Chugonova, który bardzo udanie zaprezentował się ostatnio w Gdańsku w barwach Orła Łódź. Jeśli sztab szkoleniowy zdecyduje się dać mu szansę, będzie miał dobę na dotarcie do Gdańska, co nie powinno stanowić problemu.

Polonia Bydgoszcz:
1 Oskar Ajtner- Gollob
2. Marcin Jędrzejewski
3. Damian Adamczak
4. Mikołaj Curyło
5. Wiktor Kułakow
6. Tomasz Orwat
7. Mateusz Jagła

Zdunek Wybrzeże:
9. Kacper Gomólski
10. Hubert Łęgowik
11. Renat Gafurov
12. Anders Thomsen
13. Troy Batchelor
14. Marcin Turowski
15.
Aureliusz Bieliński

Początek meczu godz. 16.30

Sędzia: Michał Stec

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 0 0 0
3 ROW Rybnik 0 0 0
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
6 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
7 Aforti Start Gniezno 0 0 0
8 Trans MF Landshut Devils 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus