DMPJ: Aforti Start Gniezno najlepszy w Gdańsku

25.06.2019, 15:36

W rozegranej na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego XI rundzie DMPJ najlepsi okazali się, żużlowcy Aforti Startu Gniezno. Juniorzy Zdunek Wybrzeża Gdańsk rywalizację zakończyli na 3 pozycji. Najskuteczniejszy w naszym zespole był Karol Żupiński, który wywalczył 11 punktów.

-W porównaniu do awizowanych zestawień miejsce Filipa Nizgorskiego zajmie Maksymilian Bogdanowicz.
-Rezerwowym w naszym zespole będzie Oskar Rowecki.
-Polonia Bydgoszcz przyjechała do Gdańska w dwuosobowym składzie. Zabraknie kontuzjowanego  Mateusza Jagły.

1.(66,00)Żupiński, Pióro, Zieliński, Borczuch 4:2
Dobry moment startowy Piotra Pióro, ale Karol Żupiński poradził sobie z nim na wyjściu z pierwszego łuku. Duże odległości pomiędzy zawodnikami. Na mecie różnica między Żupińskim a Borczuchem przekraczała długość prostej.

2.(65,22) Wieczorek, Kopeć-Sobczyński, Lotarski, Bogdanowicz(w) 4:2
Bogdanowicz upadł nieatakowany na 2 łuku i jest wykluczony z powtórki. W chwili upadku toruniania na prowadzeniu był Igor Kopeć-Sobczyński. Bogdanowicz szybko pozbierał się z toru i jest zdolny do dalszej jazdy. Kopeć-Sobczyński wygrał start, ale Wieczorek był bardzo szybki i atakiem po szerokiej minął rywala na 2 łuku 1 okrążenia.

3.(66,06) Orwat, Fajfer, Błażykowski 3:3
Pewna wygrana Tomasza Orwata, Fajfer nie był w stanie zbliżyć się do niego. Błażykowski od startu miał problemy sprzętowe i bydgoszczanin był bliski zdublowania rywala. Ostatecznie Błażykowski dowiózł "oczko" do mety. Przerwa na kosmetykę toru.

4.(66,50)Turowski, Zieliński, Wieczorek, Majchrzak (u) 4:2
Atomowy start Zielińskiego spod bandy, dzięki czemu zamknął rywali na wyściu z 1 łuku. Zielińskiemu podniosło motocykl na wyściu z 2 łuku, na szczęście Turowski w niego nie wjechał. Grudziądzanin był bardzo szybki i minał bez problemu naszego zawodnika. Majchrzak upadł jadąc na ostatniej pozycji na 2 łuku podczas 3 okrązenia, ale szybko pozbierał się z toru i bieg był kontynuowany.

5.(65,91) Fajfer, Bogdanowicz, Stalkowski, Kiełbasa 4:2
Fajfer wygrał start i pognał do mety po 3 punkty. Stalkowski z każdy  okrążeniem zbliżał się do Bogdanowicza, ostatecznie przegrał z nim o pół długości motocykla. Kiebłasa nie liczył się w walce.

6.(66,67) Studziński, Grygolec, Orwat, Pióro 4:2
Lotny start Orwata, który dostaje ostrzeżenie. Za chwilę powtórka w pełnej obsadzie. W powtórce bardzo dobry start Grygolca, ale Studziński był dużo szybszy i minął rywala na wyjściu z 2 łuku 1 okrążenia. Bieg bez historii. Przerwa na kosmetykę toru.

7.(67,28) Żupiński, Kopeć-Sobczyński, Zieliński, Bogdanowicz (d) 4:2
Defekt na starcie Bogdanowicza. Para Zdunek Wybrzeża Wyszła na podwójne prowadzenie. Żupiński wygrał z ogromną przewagą. Zieliński bronił się przed atakami torunianina przez 3 okrążenia, ale atak przy krawężniku na 2 łuku wykonany przez Kopća- Sobczyńskiego okazał się skuteczny i to zawodnik Get Well mogł cieszyć się z 2 punktów.

8.(67,85) Studziński, Lotarski, Łobodziński
Łobodziński w miejsce Turowskiego. Dobry start Studzińskiego z 4 pola. Bydgoszczanin założył się na rywali i wyszedł na prowadzenie. Lotarski cały czas jechał blisko Studzińskiego, ale nie miał pomysłu jak wyprzedzić rywala.

9.(68,56) Grygolec, Fajfer, Błażykowski, Borczuch. 3:3
Para z Gniezna wygrała start, ale nie zrozumiała się na wyjściu z 1 łuku co wykorzystał Grygolec. Zawodnik Orła rodzielił parę Car Gwarant Startu. Grygolec jest dziś bardzo szybki i zabrał się za atakowanie Fajfera, jego starania przyniosły skutek na 3 okrążeniu, kiedy minął gnieźnianina atakiem przy krawężniku na 2 łuku. Borczuch kolejny raz nie liczył się w walce. Przerwa na kosmetykę toru.

10.(66,18) Kopeć-Sobczyński, Orwat, Kiełbasa, Studziński (d) 4:2
Defekt Studzińskiego zaraz po starcie. Kopeć Sobczyński napędził się po szerokiej i wyszedł na prowadzenie na wyjściu z 1 łuku. Później zawodnicy jechali w dużych odległościach.

11.(66,94) Stalkowski, Zieliński, Błażykowski, Rowecki (w/2min) 4:2
Rowecki w miejsce Majchrzaka. Ogromny pech Roweckiemu, któremu 10 sekund przed startem zgasł motocykl i został wykluczony za przekroczenie czasu 2 minut. Zieliński wygrał start, ale Stalkowski minął naszego zawodnika na przeciwległej prostej i wygrał z ogromną przewagą.

12.(67,44) Lotarski, Łobodziński, Borczuch, Pióro (d2)
Łobodziński w miejsce WIeczorka. Pióro wygrał start, ale Lotarski bez problemu atakiem po szerokiej minął go na wyjściu z 1 łuku. Duże odległości między zawodnikami. Pech Pióro na ostatnim okrążeniu, który jadąc na 2 pozycji zanotował defekt. Przerwa na równanie toru.

13.(67,97) Żupiński, Studziński, Majchrzak 4:2
Żupiński popisał się najlepszym refleksem i pomknął do mety po 3 punkty, duże odległości między zawodnikami, bieg bez historii.

14.(66,67) Stalkowski, Łobodziński, Błażykowski, Turowski (d1) 4:2
Łobodziński w miejsce Lotarskiego. Ogromny pech Turowskiego, który zanotował defekt jadąc na prowadzeniu. Duże odległości między zawodnikami.

15.(68,12) Kiełbasa, Pióro, Grygolec, Bogdanowicz (d1) 3:3
Kolejny defekt Bogdanowicza, tym razem na prowadzeniu. Para Get Well jechała na 5:1 z dużą przewagą. Kiełbasa dowiózł wygraną i remis dla swojego zespołu do mety. Przerwa na kosmetykę toru.

16.(68,50) Wieczorek, Kopeć-Sobczyński, Kiełbasa, Turowski 3:3
Para z Grudziądza była na pewnym podwójnym prowadzeniu, ale kolejny w dniu dzisiejszym defket na prowadzeniu zanotował Turowski. Młody zawodnik ostatecznie dojechał do mety ratując bonus dla Kamila Kiełbasy.

17.(68,53) Orwat, Grygolec, Borczuch 3:3
Orwat wygrał z ogromną przewagą, bieg bez historii.

18.(66,88) Stalkowski, Żupiński, Fajfer, Rowecki 4:2
Rowecki w miejsce Majchrzaka. Pewna wygrana Stalkowskiego na koniec. Żupiński minął na trasie Fajfera.

Autor: Tomasz Werbel