Wyprawa na wschód z nowozelandzkim debiutantem - zapowiedź meczu Lokomotiv Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

13.04.2019, 10:40

Po porażce na własnym torze z Unią Tarnów, przyszedł czas na drugi mecz wyjazdowy w tym sezonie. Tym razem podopieczni Mirosława Berlińskiego powalczą o ligowe punkty w odległym Daugavpils, gdzie zmierzą się z miejscowym Lokomotivem. Początek meczu zaplanowano na godzinę 14:30.

Gdańszczanie po ubiegłotygodniowym blamażu z "Jaskółkami", jadą na Łotwę z zamiarem rehabilitacji. W inauguracyjnym meczu w Gnieźnie, drużyna Zdunek Wybrzeża Gdańsk pokazała, że skuteczne punktowanie w delegacji nie jest jej obce. Do starcia na Łotwie nasz zespół przygotowywał się niezwykle sumiennie, a zwieńczeniem tego okresu był wspólny trening z ekstraligowym forBET Włókniarzem Częstochowa. Trener Berliński względem poprzednich spotkań dokonał jednej roszady w składzie. Za słabo spisującego się Joela Klinga, pojedzie Bradley Wilson-Dean. Dla nowozelandczyka będzie to debiut w lidze polskiej. 25-latek skradł serca  kibiców już w trakcie treningów punktowanych, ale na swoją prawdziwą szansę musiał poczekać. Poza tym skład naszej drużyny pozostaje niezmienny, a mecz w Dyneburgu będzie świetną okazją do zmazania plamy dla między innymi Mikkela Becha, który o meczu z tarnowianami na pewno chciałby jak najszybciej zapomnieć. Kapitan Zdunek Wybrzeża Gdańsk w zeszłorocznym pojedynku w Daugavpils spisał się świetnie, zdobywając jedenaście punktów w pięciu startach, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się meczem.

Niezwykle intensywnie do spotkania na Łotwie przygotowywał się Kacper Gomólski. Wychowanek gnieźnieńskiego Startu mocno pracował zwłaszcza nad wyjściami spod taśmy, gdyż właśnie ten element żużlowego rzemiosła był największym mankamentem Kacpra podczas dwóch rozegranych jak dotąd kolejek ligowych. Popularny Ginger był zadowolony z wykonanej pracy przed niedzielnym meczem i z optymizmem udaje się za wschodnią granicę. - Przede wszystkim skupiałem się na momencie startowym i dojeździe do łuku. Miałem z tym kłopoty już w Gnieźnie, a tu w meczu z Tarnowem tylko to potwierdziłem. Dzisiaj próbowałem czegoś innego, i wyszło całkiem nieźle, większość startów wygrywałem i mam nadzieje, że powtórzę to w spotkaniu na Łotwie. - Przede wszystkim skupiałem się na momencie startowym i dojeździe do łuku. Miałem z tym kłopoty już w Gnieźnie, a tu w meczu z Tarnowem tylko to potwierdziłem. Dzisiaj próbowałem czegoś innego, i wyszło całkiem nieźle, większość startów wygrywałem i mam nadzieje, że powtórzę to w spotkaniu na Łotwie powiedział. W tygodniu poprzedzającym mecz nie próżnowali także nasi juniorzy. Zarówno Karol Żupiński jak i Denis Zieliński wzięli udział w dwudniowym zgrupowaniu zaplecza kadry juniorów, które odbyło się w Poznaniu. Nasi młodzieżowcy nie zajmowali w stolicy Wielkopolski czołowych pozycji, jednak wynik w takich zawodach jest zdecydowanie drugorzędną sprawą. 

Prawdopodobnie na żadne zmiany w stosunku do pierwszej kolejki ligowej, nie zdecyduje się trener gospodarzy - Nikołaj Kokin. Łotysze awizowali dokładnie ten sam skład, który był bliski sprawienia sensacji w meczu wyjazdowym w Tarnowie. Żądzą rewanżu po słabym występie w Małopolsce pałać będą na pewno Kjastas Poudżuks oraz Jewgienij Kostygow. Obaj to wychowankowie drużyny z Daugavpils, dlatego można się spodziewać znacznie lepszej postawy ze strony tych zawodników, gdyż owal na którym w przeszłości rozgrywane były turnieje rangi Grand Prix, nie stanowi dla nich większych tajemnic. Po dwuletniej przerwie do macierzystego klubu wraca Andrzej Lebiediew, który będzie miał świetną okazję do przypomnienia się łotewskiej publiczności. To właśnie ze strony Lebiediewa i Timo Lahtiego, powinno czyhać największe zagrożenie dla naszej ekipy. Niezwykle solidny, zwłaszcza na swoim torze, wydaje się być także Wadim Tarasienko, któremu w zdobyciu dwucyfrówki w Tarnowie przeszkodził defekt motocykla w jednym z biegów. 

Przed zawodnikami Zdunek Wybrzeża niezwykle trudna przeprawa. Specyficzny owal w Daugavpils, a ponadto dobra postawa Lokomotivu w Tarnowie, sprawiają iż to właśnie Łotysze przystąpią do tego meczu w roli faworyta. Dotychczas nasza drużyna zaprezentowała w dwóch kolejkach dwa zupełnie odmienne oblicza, dlatego mecz na Łotwie to dla gdańszczan prawdziwy sprawdzian, w którym należałoby się zaprezentować w godny sposób. 

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Krystian Pieszczek
2. Bradley Wilson-Dean
3. Adrian Cyfer
4. Mikkel Bech
5. Kacper Gomólski
6. Denis Zieliński
7. 

 

Lokomotiv Daugavpils:
9. Timo Lahti
10. Jewgienij Kostygow
11. Wadim Tarasienko
12. Kjastas Poudżuks
13. Andrzej Lebiediew
14. 
15. Oleg Michaiłow

Autor: Redakcja

Następny mecz:

27.07.2019, 20:15 / Tarnów

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 ROW Rybnik 11 19 +104
2 Car Gwarant Start Gniezno 10 16 +12
3 Unia Tarnów 10 14 +14
4 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 10 13 -20
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -30
6 Lokomotiv Daugavpils 11 8 -49
7 Orzeł Łódź 10 7 -31

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus