Wypowiedzi po meczu półfinałowym

20.08.2017, 21:21

Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrało w Daugavpils z miejscowym Lokomotivem 44:46. Po spotkaniu bardziej zadowoleni byli przedstawiciele naszej drużyny, którzy w rewanżu mają atut w postaci własnego toru.

Mirosław Kowalik (trener Zdunek Wybrzeża Gdańsk): W tym spotkaniu pojechaliśmy znacznie lepiej, niż zeszłym razem. Stało się to również dlatego, bo mieliśmy drużynę w komplecie. Początkowo mieliśmy problemy ze sprzętem i musieliśmy stosować rezerwy taktyczne w miejsce Renata Gafurova, jednak nie pamiętam kiedy byłem tak zadowolony po przegranym meczu. Wygrał Lokomotiv, ale rzutem na taśmę odrobiliśmy większość straty.
 
Troy Batchelor (Zdunek Wybrzeże Gdańsk): Przypominam sobie ostatni mecz w Daugavpils, gdy prowadziłem trzy razy i mnie wyprzedzano. Teraz było inaczej i z każdym kolejnym biegiem radziłem sobie coraz lepiej na tym torze. Po ostatnim spotkaniu, gdy ciągle gospodarze nas wyprzedzali, wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski, w czym pomogła analiza zapisów wideo. Na przeciwnikach straciłem tylko trzy punkty, a ten twardy, fajny tor coraz bardziej mi się podoba.
 
Nikolajs Kokins (trener Lokomotivu Daugavpils): Po ostatnim meczu mówiłem, że w półfinale nie będzie tak łatwo. Rywale przyjechali poważnie nastawieni na awans do finału i do PGE Ekstraligi, więc pojechali inaczej. Swoje zrobiła też pogoda i tor bardziej odpowiadał przeciwnikom, niż nam. Nasi juniorzy po sobotnich nieodbytych zawodach w Krośnie, wracali do domu przez 1000 kilometrów i było widać ich zmęczenie, a także brak szczęścia sportowego. Przed nami rewanż i nie składamy broni, wszystko może się wydarzyć.
 
Olegs Mihailovs (Lokomotiv Daugavpils): To nie były moje pierwsze zawody na pozycji seniora, tym razem jednak czegoś zabrakło. Skakałem w ustawieniach w tę i w drugą stronę. Zabrakło mi doświadczenia, ale ciągle się uczę. Byłem też niewyspany, tak naprawdę obudziłem się w drugiej części zawodów. To wszystko daje mi jednak dużo doświadczenia. Dużo zawdzięczam startom w DMPJ, to bardzo mi pomaga.
 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 0 0 0
3 ROW Rybnik 0 0 0
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
6 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
7 Aforti Start Gniezno 0 0 0
8 Trans MF Landshut Devils 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus