Wykorzystać osłabienie Gryfów - zapowiedź meczu Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

31.07.2020, 12:00

W sobotę o godzinie 16:30 drużyna Zdunek Wybrzeża Gdańsk po raz drugi w tym sezonie powalczy o ligowe punkty na wyjeździe. Rywalem naszej drużyny będzie tegoroczny beniaminek eWinner 1. Ligi – Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Po trzymeczowej absencji do drużyny Zdunek Wybrzeża powraca Duńczyk Mikkel Bech.

Po ponad 3 latach przerwy gdańskie Wybrzeże ponownie powalczy o ligowe punkty w mieście nad Brdą. Ostatni pojedynek obu drużyn w Bydgoszczy zakończył się triumfem naszego zespołu 49:41, a  do wygranej poprowadził nas wówczas Kacper Gomólski, który wywalczył 11 punktów i dwa bonusy. Popularny „Ginger” widnieje również w składzie na sobotnie spotkanie, jednak jego dyspozycja jest zgoła odmienna od tej którą prezentował w sezonie 2017. Wielu gdańskich kibiców domaga się występów Roberta Chmiela i niewykluczone, że w pojedynku z Polonią to właśnie najlepszy junior pierwszej ligi ubiegłego sezonu otrzyma więcej szans na zaprezentowanie swoich możliwości, aniżeli miało to miejsce dotychczas.  

Obie drużyny do meczu w ramach czwartej kolejki eWinner 1. Ligi przystąpią w nieco przemeblowanych zestawieniach. Menedżer Jerzy Kanclerz na pewno nie skorzysta z usług awizowanego Davida Bellego, który uczestniczył w niezwykle groźnym karambolu podczas ostatniej rundy SEC w Toruniu. W tej sytuacji wielce prawdopodobne, że gospodarze zastosują za utalentowanego Francuza zastępstwo zawodnika, choć w odwodzie na swoją szansę czekają między innymi Matić Ivacić czy Valentin Grobauer. Jedną z opcji jest także ustawienie pod numerem „9” Andreasa Lyagera, który nie znalazł się w awizowanym składzie, jednak zdecydowanie bardziej realne wydaje się start Duńczyka z „16” na plastronie.

Nasi sobotni przeciwnicy postanowili także przeprowadzić roszady w formacji juniorskiej. Po koszmarnym upadku w Tarnowie wciąż nie w pełni sił znajduje się Mateusz Błażykowski, który choć uniknął złamań, wciąż jest mocno potłuczony i jego start w jakichkolwiek zawodach na chwilę obecną jest niemożliwy. Jego miejsce zajmie Nikodem Bartoch. 19-latek zasilił przed tym sezonem „Gryfów” na zasadzie transferu definitywnego z Falubazu Zielona Góra, a przed rokiem jako gość startował na wypożyczeniu w barwach Polonii Piła.

W składzie na mecz do Bydgoszczy zamieszał także trener Mirosław Berliński. Tym razem w składzie Zdunek Wybrzeża zabraknie Szweda Jacoba Thorssella, który został odstawiony od składu na spotkanie z Polonią. Jego miejsce zajmie Duńczyk Mikkel Bech, którego jak dotąd brakowało w dotychczasowych trzech meczech tegorocznego sezonu. Kapitan gdańskiej drużyny z pewnością będzie chciał udowodnić swoją przydatność do zespołu i zmazać plamę z przedsezonowych treningów, gdzie nie błyszczał formą. Charakterystyczny tor w Bydgoszczy, sprzyjający walce i ofensywnej jeździe, może okazać się zbawienny dla 25-latka, który wielokrotnie zachwycał nas nietuzinkowymi umiejętnościami jazdy na dystansie.

Miejsce w składzie na najbliższy mecz zachował Peter Kildemand. Popularny "Pająk" zawiódł w spotkaniu domowym z Gnieznem, ale była to tak naprawdę jego pierwsza wpadka, gdyż wcześniej prezentował dobry, solidny poziom. Jego sprzymierzeńcem może być także bydgoski owal, gdzie można ścigać się po zewnętrznej części toru, co doskonale wpisuje się w żużlowe DNA Duńczyka.

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Krystian Pieszczek
2. Rasmus Jensen
3. Kacper Gomólski
4. Mikkel Bech
5. Peter Kildemand
6. Karol Żupiński
7. 
8. 

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
9. David Bellego
10. Dimitri Berge
11. Kamil Brzozowski
12. 
13. Kai Huckenbeck
14. Nikodem Bartoch
15. Tomasz Orwat
16.

Początek spotkania: 16:30
Sędzia: Ryszard Bryła
Komisarz toru: Paweł Stangret
Przewodniczący jury: Dariusz Cieślak


Autor: Redakcja

Następny mecz:

04.08.2020, 18:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 eWinner Apator Toruń 4 8 +78
2 Unia Tarnów 4 6 +4
3 KŻ Orzeł Łódź 4 4 +12
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 4 4 +9
5 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 4 4 -8
6 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 4 4 -10
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 2 -31
8 SK Lokomotiv Daugavpils 4 0 -54

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus