Wybrzeże Girls (3): Magda

01.03.2018, 22:34

Skład naszej drużyny poznaliśmy już w listopadzie. Zdunek Wybrzeże to jednak nie tylko zawodnicy, ale także piękne kobiety. Specjalnie dla was postanowiliśmy nieco przybliżyć sylwetki podprowadzających, które w nadchodzącym sezonie będą dbały o prawidłowe ustawienie zawodników pod taśmą. W tym tygodniu przedstawiamy wam Magdę która przeszła do naszej drużyny na zasadzie ”transferu” z Grudziądza.

Jak do tego doszło, że postanowiłaś zostać podprowadzającą podczas meczów żużlowych?
Przed dwoma laty byłam już podprowadzającą w drużynie GKM Grudziądz. Bardzo mi się to podoba i w związku z tym, że przeprowadziałem się do Gdańska dalej chciałam to robić. Uwielbiam czarny sport, jest to moja pasja. Przez zmianę drużyny naraziłam się nieco tacie, który jest fanem GKM, ale jakoś się dogadaliśmy (śmiech).

Od dawna interesujesz się żużlem?
Od małego jeździłam na mecze z tatą i bratem. Na początku była Polonia Bydgoszcz, potem Unibax Toruń, a w ostatnim czasie GKM Grudządz. Tak właściwie przejechałam za żużlem całe województwo. Sportem zaraził mnie tata i tak mi zostało do dziś.

Czym zajmujesz się na co dzień, kiedy nie jesteś podprowadzającą.
Jestem studentką na Wydziale Chemii na Uniwersytecie Gdańskim. Oprócz tego w wolnych chwilach lubię chodzić na siłownię.

 

Czy któryś mecz szczególnie zapadł Ci w pamięć?
Ciężko stwierdzić, ponieważ na każdy meczu na którym byłam do tej pory zawsze coś się działo. Były jakieś niespodzianki, wypadki, czy inne trudne do przewidzenia sytuacje. W tej chwili żaden konkretny mecz nie przychodzi mi do głowy. Emocje za każdym razem są ogromne.

 

Kto jest Twoim ulubionym zawodnikiem i dlaczego?
Jest ich dwóch. Są to Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik. Obaj są młodymi żużlowcami i cały czas robią ogromne postępy. Mam nadzieję, że w niedługim czasie któryś z nich zostanie Indywidualnym Mistrzem Świata.

Czym jest dla Ciebie bycie podprowadzjącą. To tylko zabawa czy coś więcej?
Traktuję to jako dobrą zabawę. W sumie i tak bym chodziła na mecze, a bycie podprowadzającą to dla mnie dodatkowa frajda. Dzięki temu mogę poznać nowych ludzi i nowe dziewczyny.

Możesz zdradzić czy macie już przygotowane układy na nowy sezon?
Znam się z dziewczynami od niedawna, ale była już chwila, aby jakieś podstawy przetrenować. Szczegóły dopracujemy przed pierwszym meczem. Wtedy wszystko będzie idealnie!

Dziękuję za rozmowę.
Ja również i przy okazji pozdrawiam wszystkich kibiców żużla!


 

Autor: Tomasz Werbel

Następny mecz:

04.07.2022, 18:00 / Gniezno

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 24 +63
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 11 18 +104
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 10 -40
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -18
7 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
8 ROW Rybnik 10 6 -46

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus