Wokół toru (134): Krośnianie wierzą w Petera Ljunga

16.01.2021, 16:52

Kolejny styczniowy tydzień za nami, a to oznacza, że z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej kwietniowej inauguracji w Tarnowie. Tradycyjnie sprawdziliśmy, co wydarzyło się u naszych rywali z eWinner 1. Ligi.

Po awansie do eWinner 1. Ligi, Cellfast Wilki Krosno musiały mocno przebudować skład. Jednym z ciekawszych posunięć było zakontraktowanie Petera Ljunga. W międzyczasie klub prowadził zaawansowane rozmowy z Nielsem Kristianem Iversenem, który ostatecznie wybrał ofertę Unii Tarnów. Pojawiły się głosy, że Duńczyk byłby pewniejszym zawodnikiem. Innego zdania jest Michał Finfa. - Faktycznie sporo mówiło się w mediach o Nielsie Kristianie Iversenie, więc coś musiało być na rzeczy. Nie wydaje mi się jednak, żeby Peter Ljung był zawodnikiem innego kalibru niż Duńczyk. Regularnie startował na I ligowych torach i regularnie, poza minionym sezonem, był jednym z najlepiej punktujących w tej lidze zawodników. Dlatego nie ma co żałować, że Niels wylądował w Tarnowie, a Peter będzie ścigał się u nas. Gdy skonfrontujemy obu tych zawodników na koniec sezonu 2021, to myślę, że będą mieli podobną średnią - powiedział menedżer Wilków Krosno w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Nie od dziś wiadomo, że punktujący junior jest na wagę złota w każdym klubie. Takiego zawodnika szukają działacze beniaminka z Krosna. Chętnie widzieliby w swoim składzie Aleksandra Grygolca, który jest związany kontraktem z Orłem Łódź. Młody zawodnik wyraził nawet zainteresowanie startami w Wilkach, ale na przeszkodzie mogą stanąć kwestie finansowe. Witold Skrzydlewski nie ma zamiaru za darmo oddać zawodnika, w którego klub zainwestował sporo pieniędzy. - Nikt nie ma co liczyć, że oddamy go za darmo. Zainwestowaliśmy w niego, a podczas ostatniego sezonu mógł liczyć na całkiem niezłe pieniądze - powiedział główny sponsor Orła dla "Przeglądu Sportowego". Łodzianie oczekują za zdolnego juniora 240 tysięcy złotych. - Jesteśmy gotowi sprzedać tego zawodnika, ale jeśli to się nie uda, a junior nie będzie chciał jeździć w naszych barwach, to na pewno wymyślimy coś innego. Na razie jednak nie zaprzątamy sobie tym głowy - dodał Skrzydlewski.

Kacper Mateusz Grzelak jest wychowankiem Startu Gniezno, do tej pory miał okazję do startów w rozgrywkach młodzieżowych. W sezonie 2021 będzie miał nowego pracodawcę. Junior został wypożyczony do Falubazu Zielona Góra. - Szukałem klubu, który zagwarantuje mi dużą możliwość jazdy, a przy okazji dalszy rozwój. Tak się złożyło, że działacze z Zielonej Góry poszukiwali zawodnika, który uzupełni skład chociażby pod kątem zawodów młodzieżowych. Chcę w sezonie 2021 zacząć regularnie punktować na dobrym poziomie w młodzieżówkach, rozwijać się i stawać coraz lepszym zawodnikiem - powiedział w rozmowie ze stroną Falubaz.com.

Tomasz Gapiński jest jednym z bardziej doświadczonych żużlowców na torach eWinner 1. Ligi. Zawodnik Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów nie myśli na razie o zakończeniu kariery, choć w głowie pojawiają się u niego myśli, jak mogłaby wyglądać jego sportowa emerytura. - Miałem już okazję w Pile przeprowadzić kilka treningów z młodzieżą w ramach zastępstwa i wypadło to całkiem dobrze. Wyglądało to fajnie i młodzież też fajnie odbierała moje wskazówki. Jeszcze się nad tym nie zastanawiałem. Na dzień dzisiejszy ciężko jest mi powiedzieć cokolwiek na ten temat. Nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Nie wiem co będzie za rok, dwa czy trzy lata. Obecnie skupiam się na nowym sezonie i na przygotowaniach do niego. Idziemy po swoje - powiedział popularny "Gapa" w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl.

Po utrzymaniu się na zapleczu PGE Ekstraligi, zespół Abramczyk Polonii Bydgoszcz został znacząco przebudowany. Teraz cele są zdecydowanie wyższe. Jerzy Kanclerz jest przekonany, że jego drużyna w sezonie 2021 włączy się do walki o czołowe lokaty. - Mamy dobry skład, w 95 procentach taki, jaki chciałem mieć. Jesteśmy zaliczani do grona faworytów, nasz cel to awans do fazy play-off. Musimy się jednak liczyć z tym, że czeka nas trudny sezon. Liga dawno nie była tak wyrównana, szykuje nam się zacięta walka o pierwszą czwórkę i o awans - powiedział prezes "Gryfów" w rozmowie z Expressem Bydgoskim. 

W zakończonym okienku transferowym nowym zawodnikiem ROW-u Rybnik został Leon Flint. Brytyjczyk ma 17 lat i jest uważany za bardzo duży talent. Okazuje się, że młodym żużlowcem interesowało się kilka klubów w naszym kraju, ale on od początku wiedział, gdzie chce rozwijać swoją karierę. - Aby przyspieszyć mój progres potrzebuję jak najwięcej jazdy w klubie, w którym mam podpisany kontrakt. Szukałem klubu, jednak ROW Rybnik szybko się ze mną skontaktował i pamiętałem wsparcie, jakiego rybniczanie udzielili mi w przeszłości. Dlatego nie widziałem podstaw do tego, by nie złożyć podpisu pod umową właśnie z tym klubem - powiedział Flint w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl.

 

Autor: Tomasz Werbel

Następny mecz:

18.03.2021, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
4 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 0 0 0
5 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Unia Tarnów 0 0 0
8 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus