Wokół Toru(34): Junior Orła Łódź przymierzany do Ekstraligi

06.10.2018, 09:24

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk nie awansowali do play off i zakończyli już tegoroczne rozgrywki. Sezon jednak trwa dalej i we wszystkich ośrodkach cały czas coś się dzieje. Jedni walczą na torze o awans a drudzy rozmyślają nad budową sładu na przyszły sezon. Jak co tydzień postanowiliśmy sprawdzić co słychać u naszych rywali.

W niedzielę poznamy ostateczne rozstrzygnięcia sezonu 2018. ROW Rybnik przegrał pierwszy mecz barażowy 51:39. W składzie zabrakło kontuzjowanego jakiś czas temu Daniela Bewley’a. Młody żużlowiec postanowił wesprzeć swój klub w meczu barażowym. Wicemistrz Wielkiej Brytanii będzie wspomagał swoich kolegów z parku maszyn. – „Czuję się już bardzo dobrze, noga nie boli, dobrze się goi. Po kontuzji ręki też nie ma już ani śladu. No może poza blizną. Chciałbym jak najszybciej wrócić do sprawności. Nie rozpamiętuje tego co było, koncentruję się na przyszłości”. – powiedział krótko na temat swojego stanu zdrowia Bewley za pośrednictwem klubowej strony.

Żużlowcy Euro Finannce Polonii Piła sprawili swoim kibicom bardzo niemiłą niespodziankę przegrywając mecz barażowy na własnym torze. Wydaje się, że to Ostrovia Ostrów w przyszłym sezonie będzie ścigać się na zapleczu PGE Ekstraligi. Pilanom nie pomogło nawet ściągnięcie z Włókniarza Częstochowa Andreasa Lyagera. Młody Duńczyk zawiódł, podobnie jak reszta zawodników Polonii. Przed spotkaniem cała drużyna spotkała się na wspólnym śniadaniu. Jeden z kibiców właśnie w tym upatruje porażki swojej drużyny…

Ekipa z Ostrowa jest świadoma jak blisko jest awans. Przed spotkaniem rewanżowym ostrowianie wypożyczyli  z Unii Tarnów Mateusza Cierniaka. Młody tarnowianin skończył 16 lat i może oficjalne startować w meczach ligowych. Cierniak w zawodach młodzieżowych notował bardzo dobre wyniki i wydaje się, że może mieć spory wkład w przypieczętowanie awansu Ostrovii.

W następną niedzielę w Tarnowie odbędzie się drugi memoriał poświęcony pamięci Krystiana Rempały. Na starcie zobaczymy między innymi Janusza Kołodzieja oraz wcześniej wspomnianego Mateusza Cierniaka. W obsadzie jest także Jakub Jamróg na temat którego w ostatnim czasie dużo się pisze w kontekście klubu w jakim będzie startował w przyszłym roku. Zawodnik chciałby startować na torach ekstaligowych, ale ponoć w najwyższej klasie brakuje chętnych na jego usługi, ile w tym prawdy dowiemy się w listopadzie.

Jakub Miśkowiak był wyróżniającym się juniorem na torach Nice PLŻ. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie utalentowanego zawodnika nie będziemy oglądać w barwach Orła Łódź. Zainteresowanie młodym Miśkowiakiem wyrażają Get Well Toruń oraz Falubaz Zielona Góra. W obu klubach wiek młodzieżowców kończą podstawowi zawodnicy i niezbędne będzie wzmocnienie tej formacji. Na chwilę obecną zawodnikowi Orła bliżej jest do Zielonej Góry…

Przed tygodniem zawodnik Car Gwarant Startu Gniezno Mirosław Jabłoński wcielił się w rolę wykładowcy. W tym tygodniu nasz były zawodnik sprawdził się w jeszcze innej roli i został przewodnikiem po stadionie dla uczniów z jednej ze szkół podstawowych.

Autor: Tomasz

Następny mecz:

23.03.2019, 14:30 / Piła

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
2 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
3 Grupa Azoty Unia Tarnów 0 0 0
4 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus