Wokół toru(91): Skórnicki i Kędziora dogadali się

07.12.2019, 10:19

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia związane z sezonem 2019, na kolejne ligowe emocje przyjdzie nam poczekać, aż do kwietnia. Nie oznacza to, że w klubach żużlowych w tym czasie nic się nie dzieje. Postanowiliśmy sprawdzić co w ostatnich dniach wydarzyło się u naszych rywali.

Tobiasz Musielak w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem Apatora Toruń. Zanim to nastąpi, musi rozwiązać spór ze swoim byłym pracodawcom. Witold Skrzydlewski nałożył na swojego byłego zawodnika 250 tysięcy złotych kary, za łamanie klubowego regulaminu. Prezes Orła postanowił ukarać żużlowca, kiedy jeszcze przed barażowymi spotkaniami Przemysław Termiński pochwalił się podpisaniem umów sponsorskich z nowymi zawodnikami. - Przyjmuję na klatę tę karę, ale się z nią nie zgadzam. Tak naprawdę to jest zbiór różnych kar, których suma wynosi 250 tysięcy. Za co konkretnie zostałem ukarany? Póki sprawa jest w toku, to nie chciałbym za dużo na ten temat gadać. Odwołałem się i czekam na posiedzenie przed Trybunałem Polskiego Związku Motorowego. Nie mam zamiaru płacić tych pieniędzy, mam nadzieję, że wygram – powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym Tobiasz Musielak.

Jak wcześniej informowaliśmy drużynę Orła poprowadzi w tym roku duet Lech KędzioraAdam Skórnicki. Kibice od początku zastanawiają się jaki będzie podział ról w drużynie. Wygląda na to, że temat został już przedyskutowany przez samych zainteresowanych. - Za wynik i decyzję w trakcie meczu odpowiedzialność biorę ja. Nasza współpraca to nic wyjątkowego, bo przecież sztab każdej ekipy ekstraligowej liczy co najmniej kilka osób i tam też jest wyraźny podział obowiązków. W Łodzi ustalimy kto będzie odpowiadał za tor, za seniorów, za juniorów, za prowadzenie drużyny w trakcie meczu i będziemy razem pracowali na sukces klubu. Miałem podobną sytuację w Lesznie z Romanem Jankowskim i bardzo dobrze wspominam ten czas. – stwierdził Adam Skórnicki.

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów była rewelacją w 2019 roku. Duża w tym zasługa Nicolaia Klindta, który był pewnym punktem ekipy prowadzonej przez Mariusza Staszewskiego. Duńczyk bardzo poważnie traktuje starty w naszym kraju, dlatego w kolejnym sezonie postanowił zrezygnować ze startów w Szwecji. - Przekonałem się już w minionym sezonie, że kiedy przyjeżdżałem do Polski w piątek na trening, a w sobotę miałem dzień odpoczynku, to w niedzielę jeździłem po prostu lepiej. Uznałem, że korzystniejsze będzie zrezygnowanie z wtorkowych występów w Szwecji, bo ten jeden dzień wolnego da mi więcej niż kolejne starty w Elitserien –  wyjaśnił swoją decyzję doświadczony żużlowiec.

Zakontraktowanie przez Car Gwarant Start Gnezno Timo Lahtiego, to bez wątpienia jeden z hitów zakończonego okna transferowego. Fin postanowił zdradzić co zadecydowało o tym, że wybrał akurat pierwszą stolicę Polski. - Wszystko co słyszałem o Starcie było bardzo pozytywne, wszyscy których znam wypowiadają się o tym klubie dobrze i to oczywiście było jednym z czynników. Drugi, to fakt, że chciałem być w zespole, którego interesuje wygrywanie i który ma w planach wysokie aspiracje. Słyszałem, że są plany także na zaatakowanie Ekstraligi w niedalekiej przyszłości, a ja już tobie powiedziałem jak dobrze pamiętam po ostatnim turnieju, że interesuje mnie jazda w Ekstralidze i będę robił wszystko, by tam się znaleźć. Najlepiej ze Startem– powiedział w rozmowie z portalem sportowegniezno.pl Lahti.

Po zakończeniu sezonu wiele mówiło się na temat sytuacji finansowej Unii Tarnów. Docierały do nas informacje, że pomimo licencji nadzorowanej w klubie wcale nie dzieje się lepiej, niż miało to miejsce wcześniej. Okazuje się, że sytuacja wcale nie jest taka zła. - Musieliśmy wykazać dodatni wynik finansowy i to na konkretnym poziomie. Zrealizowaliśmy to na trzy razy wyższym pułapie niż ten narzucony. Zacisnęliśmy pasa w wielu kwestiach, a nie było to łatwe, bo sporo wydajemy na utrzymanie stadionu – wyjaśnił prezes klubu Łukasz Sady.

 

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

08.08.2020, 14:00 / Toruń

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 eWinner Apator Toruń 5 10 +114
2 Unia Tarnów 5 8 +12
3 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 5 6 +21
4 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 5 6 +2
5 KŻ Orzeł Łódź 5 4 0
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 5 4 44
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 5 2 -43
8 SK Lokomotiv Daugavpils 5 0 -62

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus