Wokół toru(78): Prezes Ostrovii wierzy w awans do finału

24.08.2019, 09:32

Nasza drużyna zakończyła już udział w rozgrywkach, ale do końca sezonu pozostało jeszcze trochę czasu. Postanowiliśmy sprawdzić co działo się u naszych rywali w ostatnim czasie.

PGG ROW Rybnik pokonał na wyjeździe Unię Tanów i jest o krok od awansu do finału Nice 1.LŻ. Duży wkład w wygraną „Rekinów” miał Siergiej Łogaczow. Rosjanin powrócił na tor po blisko dwóch miesiącach przerwy. - Jak widziałem jazdę Siergieja w Tarnowie, to gdyby ktoś mi powiedział, że dwa miesiące temu walczył on o życie, to nie uwierzyłbym. Jechał na ogromnej świeżości, a po kontuzji, jakiej doznał, nie został nawet drobny ślad na psychice. To ważne, bo niektórzy żużlowcy tracą wiele miesięcy na dojście do siebie, na przełamanie pewnej bariery – chwali swojego zawodnika prezes Krzysztof Mrozek w rozmowie z portalem Sportowefakty.pl

Zupełnie inne nastroje panują w obozie tarnowskim, za słabym wynikiem zespołu mają stać zaległości finansowe wobec żużlowców. Zawodnicy mieli w półfinale jechać na rezerwowym sprzęcie. Informacjom na temat zaległości zaprzecza prezes klubu. Głos w sprawie postanowił zabrać Daniel Kaczmarek. - W tym miejscu bardzo chciałem podziękować wszystkim, którzy doradzili mi wybór tego klubu. Wiadomo, że w zimie miałem bardzo dużo przemyśleń. Podjąłem jednak dobrą decyzję. Dostałem tutaj możliwość rozwoju – powiedział dwukrotny Indywidualny Młodzieżowy Mistrz Polski. Przy okazji Kaczmarek potwierdził, że w przyszłym roku również będzie startował w Tarnowie.

Problem przed rewanżem z Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów ma zespół Car Gwarant Startu Gniezno. W wyniku upadku w pierwszym spotkaniu kontuzji doznał Damian Stalkowski, który był liderem formacji młodzieżowej ekipy z pierwszej stolicy Polski. Młody zawodnik złamał mostek i zakończył tegoroczny sezon. - Damian wyszedł już ze szpitala. Teraz na pewno uda się na kolejne konsultacje ze specjalistami. Jeżeli potwierdzą się wyniki, to na 100 procent nie pojedzie do Ostrowa Wielkopolskiego. Na to raczej się nastawiamy. To może być koniec tego sezonu dla Damiana, choć zobaczymy, jak długo on potrwa. Na razie tak to wygląda. Już teraz mogę powiedzieć, że na 99 procent Damiana nie będzie w Ostrowie – powiedział menedżer Startu Rafael Wojciechowski dla Sportowefakty.pl.

Arged Malesa TŻ Ostrovia musi w niedzielę odrobić 9 punktów straty jeśli marzy o awansie do finału rozgrywek. Pełen nadziei jest Radosław Strzelczyk. - Zrobimy wszystko, by w rewanżu wygrać przynajmniej 10 punktami. Myślę, że jak dobrze potrenujemy, to cała drużyna będzie w stanie pojechać lepiej. Tomek Gapiński meczu w Gnieźnie nie zaliczy do wybitnych. U nas jedzie fajnie. Jesteśmy silną drużyną i walczymy dalej o finał Nice. 1. LŻ. Sam Masters w Gnieźnie zrobił kawał dobrej roboty. W Anglii też to potwierdza. Mam nadzieję, że również w Ostrowie dołoży tyle punktów, żeby wynik był korzystny na naszą stronę – powiedział prezes beniaminka.

Orzeł Łódź czeka na rywala w barażu o utrzymanie na zapleczu PGE Ekstraligi. Prezes Witold Skrzydlewski dał w międzyczasie propozycję zmiany systemu rozgrywek. - Najpierw powinna być runda zasadnicza, w której każdy jedzie z każdym mecz i rewanż. Następnie dobrym rozwiązaniem byłby podział na dwie grupy, w których ponownie wszyscy spotykają się ze sobą dwukrotnie. W pierwszej czwórce rozegra się walka o awans, a w tej dolnej rywalizacja o utrzymanie – przedstawił swój plan sternik Orła. Prezes uważa, że dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie o pozyskiwanie sponsorów.

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

05.04.2020, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus