Wokół toru(51): Orzeł zamknął skład

09.02.2019, 08:44

Sezon żużlowy rozpocznie się dopiero na początku kwietnia, jednak nie oznacza to, że zawodnicy i działacze odpoczywają i wspominają miniony sezon. Wręcz przeciwnie wszyscy pracują na pełnych obrotach. Przygotowaliśmy dla Państwa raport z tego co aktualnie dzieje się u naszych rywali.

Witold Skrzydlewski zapowidał ostatnio, że do składu dołączy jeszcze jeden zawodnik. Prezes spełnił swoje obietnice i do kadry Orła Łódź dołączył Kai Huckenbeck, który miał pierwotnie miał reprezentować Stal Rzeszów. Poprzedni sezon Niemiec spędził w PGE Ekstralidzie, gdzie reperezentował barwy MrGarden GKM Grudziądz.

Sporego osłabienia doznał za to uważany przez wielu za faworyta do awansu ROW Rybnik. Okazało się, że Grigorij Łaguta po zakończeniu kary za doping będzie startował z Koziołkiem a nie Rekinem na plastronie. Sytuacja jest mocno zaskakująca przecież całkiem niedawno kadra ROWu miała odwiedzić starszego z Łagutów w jego rodzinnych stronach i razem przygotowywać się do startu. Pod koniec roku "Grisza" mówił, że nigdzie się nie wybiera i ma dług wdzięczności wobec prezesa i kibiców. Jak widać zawodnik uznał, że to dług został spłacony przez działaczy Motoru Lublin. Postawę zawodnika na łamach portalu Sportowefakty.wp.pl skomentował prezydent miasta. - "Jego decyzja powoduje, że "Rekiny" tracą szansę na awans do Ekstraligi. Dla mnie to dowód braku honoru i jakichkolwiek zasad. Postawa Łaguty jest dla mnie ogromnym rozczarowaniem." - powiedział Piotr Kuczera. Sytuacja zaskoczyła także Kacpra Worynę. - "Wiadomo, że ta wiadomość mocno mnie zdziwiła. Poszły jasne deklaracje i wszyscy w drużynie czekaliśmy na Grigorija."

 Daniel Kaczmarek swój pierwszy rok wśród seniorów postanowił spędzić w barwach Unii Tarnów. Wychowanek klubu z Leszna zdradził jaki budżet jest potrzebny na sprzęt, aby móc skutecznie się ścigać na torach Nice PLŻ. -" Żeby przejechać sezon bez denerwowania potrzeba 200-250 tysięcy. Wtedy w lipcu, czy sierpniu nie będzie trzeba zastanawiać się czy będzie na remont i wypłaty dla mechaników". - powiedział w rozmowie z Łukaszem Malaką z portalu Pobandzie.pl dwukrotny Młodzieżowy Indywidulny Mistrz Polski. W sztabie Kaczmarka w tym sezonie będzie dwóch mechaników, oprócz tego pomaga mu Wujek, który jest odpowiedzialny za pozyskiwanie sponsorów. Młodzy zawodnik zauważył, że coraz więcej firm woli sponsorować całe drużyny a nie tylko poszczególnych zawodników.

Arged Malesa Ostrovia Ostrów powróciła do Nice PLŻ. Pierwszym przeciwnikiem beniaminka będzie jeden z kandydatów do awansu Orzeł Łódź. Zadowolony z tego jest Radosław Strzelczyk. -"Jestem szczęśliwy, że jedziemy na piękny stadion do Łodzi. Mam nadzieję, że kibice zobaczą ciekawą walkę - powiedział prezes klubu z Ostrowa. Jednym z zawodników który ma już doświadczenie na nowym torze w Łodzi jest nowy nabytek Ostrovii Tomasz Gapiński. - "Miałem okazję dwa razy startować na tym torze raz w meczu ligowym oraz na turnieju. Jeśli będą potrzebne jakieś rady na pewno udzielę je kolegom, ale przecież to jest speedway i każdy umie jeździć w lewo. - powiedział popularny "Gapa".

 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 ROW Rybnik 12 22 +110
2 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 12 18 -8
3 Car Gwarant Start Gniezno 12 17 +6
4 Unia Tarnów 12 17 +16
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
6 Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
7 Orzeł Łódź 12 7 -49

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus