Wirtualny mecz. Kacper Gomólski: Pokażmy naszą siłę

19.03.2020, 08:25

Wybrzeże Gdańsk zmierzy się z Unią Tarnów w grze Speedway Turbo Sliders. Mecz odbędzie się 5 kwietnia o godzinie 14:00. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na walkę z koronawirusem. - Pokażmy naszą siłę. Niech jak najwięcej ludzi dołączy do tej akcji - apeluje Kacper Gomólski.

Nie pojedziemy realnie? To powalczymy wirtualnie - pod takim hasłem Wybrzeże Gdańsk zmierzy się z Unią Tarnów w grze Speedway Turbo Sliders. Koronawirus sparaliżował polski żużel, ponieważ odwołane zostały wszystkie treningi i sparingi. Przesunięto również inaugurację 1. Ligi Żużlowej. Nasz klub wpadł na pomysł, aby dostarczyć kibicom z całego kraju trochę rozrywki, a przy okazji zebrać pieniądze na cele charytatywne.

Rozpoczęliśmy już sprzedaż biletów. Wejściówkę na wirtualny mecz można nabyć za 5 złotych. Wszystko zostanie przekazane na walkę z koronawirusem. - Fajna inicjatywa naszego klubu. Cieszę się, że chociaż w taki sposób będę mógł pokazać się gdańskim kibicom. Można powiedzieć, że przed nami takie przedsezonowe przetarcie. Wolałbym pojechać zawody ligowe na naszym stadionie, jednak wirtualna rywalizacja też jest ciekawa. To mecz charytatywny, a ja zawsze popieram takie akcje - mówi Kacper Gomólski, który wyjedzie na wirtualny tor.

Krajowy senior Zdunek Wybrzeża jest dobrze znany graczom Speedway Turbo Sliders. - Próbowałem swoich sił. Moja przygoda z STS'em rozpoczęła się wiele lat temu. Dla mnie była to fajna zabawa, odskocznia od codziennych obowiązków. Grałem ze znajomymi, dzięki temu poznałem jeszcze więcej ludzi. W dalszym ciągu widujemy się na polskich stadionach. Kiedyś rywalizowaliśmy wirtualnie, a teraz nasze drogi krzyżują się na prawdziwym żużlu. To bardzo przyjmne - dodaje.

27-letni zawodnik na STS'owych torach potrafił osiągać dobre wyniki. W ostatnim czasie nie miał okazji do gry, dlatego nie jest przekonany czy będzie pokazywał plecy rywalom z Małopolski. - Jaka jest moja forma? Może być ciężko, ponieważ dawno w to grałem. Nie mogę się doczekać momentu, w którym zobaczę jak fatalnie sobie radzę - śmieje się. - Chętnie potrenuję. Problem jest taki, że nie mam w tej chwili komputera. Muszę uzbroić się w cierpliwość. Klub podstawi mi sprzęt - przyznał "Ginger".

Kacper ma propozycję. - Polecam kibicom STS'a. Gra jest naprawdę fajna. Skutecznie można się zrelaksować, lekko uspokoić i zapomnieć o codzienności. Jak ktoś ma duże umiejętności, to śmiganie daje przyjemność, dozwolone jest nawet blokowanie. Poznaje się też nowych ludzi. Sam grałem kilka lat, ale musiałem się wycofać. Głównym powodem był brak czasu - miałem coraz więcej zawodów i nie dałem rady dłużej tego ciągnąć - wspomina.

Każda złotówka jest na wagę złota. Wspólnie pokonajmy koronawirusa. - Serdecznie wszystkich zapraszam do obejrzenia tego meczu. Bilet wstępu kosztuje 5 złotych, jednak pamiętajmy, że zbieramy pieniądze na cel charytatywny. Cały świat walczy z koronawirusem. Pokażmy naszą siłę! Niech jak najwięcej ludzi dołączy do tej akcji - podsumowuje Gomólski.

 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus