W środę i czwartek kolejne treningi w Gdańsku

20.03.2018, 21:54

Po dwóch dniach treningów na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego dziś przyszedł dzień oddechu i odpoczynku dla zawodników. W przeciwieństwie do nich o relaksie nie mogli myśleć trener Lech Kędziora oraz toromistrz Henryk Makaruk, którzy spędzili długie godziny na torze przygotowując go do środowego treningu. Początek jazd jutro o godzinie 13.00.

Stablizacja zimowej pogody na południu Polski sprawia, że gdański tor to nadal jeden z niewielu obiektów w Polsce na którym można obecnie przeprowadzać treningi. Nic dziwnego, że trener Lech Kędziora wykorzystuje każdą chwilę, by utrzymywać nawierzchnię w jak najlepszym stanie. Dzięki temu jego podopieczni powinni bez problemu odbyć taką liczbę jednostek treningowych na torze, która pozwoli bardzo swobodnie rozpocząć sezon.

Kolejne treningi w Gdańsku zaplanowane są na środę i czwartek na godzinę 13.00, kiedy w komplecie powinni pojawić się wszyscy zawodnicy Zdunek Wybrzeże zakontraktowani na sezon 2018. Jutro z pełnego składu zabraknie jedynie Patricka Hougaarda, natomiast pierwsze kółka na naszym stadionie w tym roku będą kręcić Anders Thomsen, Mikkel Bech i Mikkel Michelsen, którzy we wtorek późnym wieczorem przyjadą do Gdańska. Na jutrzejszym treningu nie zabraknie rzecz jasna gości. Tym razem podopiecznym Lecha Kędziory towarzyszyć będą prawdopodobnie Greg Hancock, Fredrik Lindgren, Andriej Kudriaszow oraz Indywidualny Mistrz Polski Szymon Woźniak. Przyjazd każdego z wymienionej powyżej czwórki zawodników jest uzależniony od porannego stanu toru, po południowych i wieczornych opadach śniegu z deszczem. Oczywiście na torze pojawią się również Krystian Pieszczek i Renat Gafurov, którzy od pierwszych zajęć towarzyszą żużlowcom Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Zaplanowane na środę i czwartek jazdy próbne będą ostatnim elementem przygotowań zawodników i toru do turnieju Zenon Plech zaprasza, który odbędzie się już w najbliższą sobotę. Zaledwie trzy dni później gdańscy kibice będą świadkami turnieju eliminacyjnego Złotego Kasku. Można więc śmiało powiedzieć, że sezon żużlowy rusza już na 100%.

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

26.06.2022, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 15 +53
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 15 +114
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 KŻ Orzeł Łódź 11 10 -38
6 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 7 -28
8 ROW Rybnik 9 6 -38

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus