Viktor Trofimov wierzy w rozwój w Gdańsku

05.11.2021, 06:30

Dla Viktora Trofimova dotychczasowe starty w Gdańsku były zazwyczaj udane. Zawodnik, który ma być liderem formacji U-24 liczy na duży rozwój w Zdunek Wybrzeżu. Przyznał, że jako senior jeździ mu się lepiej.

Nowym zawodnikiem Zdunek Wybrzeża Gdańsk został Viktor Trofimov. Żużlowiec, który w 2022 roku kończy 23 lata chce zrobić krok do przodu w karierze.  - Jeżeli wybrałem ten klub, to na pewno dostanę większy rozwój. Na tym to polega i jestem zadowolony z tego, że jestem tu, gdzie jestem. Dziękuję za to władzom klubu i Erykowi Jóźwiakowi - powiedział.

Trofimov zszedł do eWinner 1. Ligi rok temu, po zakończeniu wieku juniora. Gdzie jeździło mu się lepiej? - Numer juniorski jest bardziej niewygodny. Dużo lat juniorki mi uciekło, muszę to nadrabiać. Nie powiem, że z pozycji seniora startuje się trudniej, a nawet lżej. Jak jesteś odpowiednio spasowany i wszystko gra tak, jak sobie wymarzysz, to masz pewność że dostaniesz więcej biegów i się na tym skupiasz. Jako junior jedziesz pierwszy bieg, coś później nie wyjdzie i masz po zawodach. Oczywiście mogą też przydarzyć się problemy jak jedzie się jako senior, ale generalnie jedzie się więcej biegów, co wpływa na rozwój i spokój - przeanalizował zawodnik.

Dla zawodników bardzo ważne jest to, by mogli regularnie inwestować w sprzęt. Obecnie stawki mocno poszły w górę. - To nie jest moja rola, by o tym mówić, ale sprzęt kosztuje mnóstwo i jak się nie przygotujesz dobrze, to ciebie nie ma. Od początku mojej kariery próbowałem różnych kwestii odnośnie moich silników, jestem jednak z jednym tunerem - wyjaśnił kwestie sprzętowe Viktor Trofimov.

Starty na naszym torze były zazwyczaj udane dla naszego nowego nabytku. - Zawsze wychodziło mi tutaj dobrze. To nie był powód, dla którego podpisałem kontrakt, ale na około 5 razy gdy jeździłem w Gdańsku, zawsze wychodziło mi dobrze i wyjeżdżałem pocieszony - podkreślił Trofimov, który swoją bazę będzie miał wciąż w Lublinie.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 0 0 0
3 ROW Rybnik 0 0 0
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
6 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
7 Aforti Start Gniezno 0 0 0
8 Trans MF Landshut Devils 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus