Uzupełniamy skład drużyny. Krzykowski i Jorgensen dołaczają do Zdunek Wybrzeże

16.11.2021, 15:14

Thomas Jorgensen oraz Marcel Krzykowski dołączyli do drużyny Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Duńczyk ma pełnić rolę zawodnika oczekującego, natomiast pozyskany w drodze wypożyczenia młodzieżowiec ma stanowić zabezpieczenie formacji juniorskiej gdańskiego klubu. Skład zespołu prowadzonego przez Eryka Jóźwiaka liczy obecnie dziesięciu zawodników, ale nie jest jeszcze zamknięty.

Marcel Krzykowski, to 18-letni wychowanek Śląska Świętochłowice. Zawodnik, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w drugoligowym OK Bedmet Kolejarzu Opole, zdecydował się na przeprowadzkę ligę wyżej - Tej jesieni, dzięki zaangażowaniu mojego teamu, miałem dość duży wybór. W grę wchodziły starty w pierwszej i drugiej lidze, a także Ekstraliga U24. Oferta z Gdańska była jednak najkorzystniejsza w perspektywie długofalowego rozwoju. Klub od początku dał się poznać jako profesjonalnie zarządzany i z dobrym podejściem do juniorów. Prawdę mówiąc, to już rok temu Zdunek Wybrzeże o mnie zabiegało, jednak ja zdecydowałem się na starty w II lidze. Przeprowadzka nad morze była mi chyba przeznaczona - powiedział Marcel Krzykowski, który do Gdańska przychodzi z jasnym celem - Tak jak powiedziałem wcześniej, liczę przede wszystkim na regularne starty, rozwój mojej kariery i że nie zawiodę ani gdańskich działaczy, ani kibiców Wybrzeża. Chciałbym wraz z nowymi kolegami dostarczyć wiele radości publiczności zgromadzonej przy ul. Zawodników.

Nowy młodzieżowiec w Zdunek Wybrzeżu spędzi najprawdopodobniej dwa najbliższe sezony. - Zawarliśmy umowę wypożyczenia okres jednego roku, jednakże tylko od postawy i zaangażowania zawodnika zależy czy znajdzie się w naszej drużynie również w sezonie 2023. Doszliśmy bowiem do porozumienia zarówno z jego teamem, jak i klubem ze Świętochłowic, że współpraca ma docelowo trwać minimum dwa lata - mówi Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Wszystko zależy od Marcela. To jeszcze bardzo młody chłopak, któremu przede wszystkim brakuje jazdy. To jeden z niewielu żużlowców w Polsce, który nie ma domowego toru, ze względu na remont obiektu w Świętochłowicach. Marcel ma w najbliższym sezonie przede wszystkim objeździć się w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, a jeśli jego dyspozycja będzie dobra to oczywiście będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecze ligowe - dodał menedżer drużyny.

Formacja młodzieżowa Zdunek Wybrzeże Gdańsk liczy w tej chwili dwóch zawodników - Kamila Marcinca oraz Marcela Krzykowskiego. Skład na Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów powinien zostać wzmocniony wychowankami, bowiem do pierwszego egzaminu licencyjnego w 2022 przystąpi zapewne Jakub Kowalski, który w grudniu tego roku kończy 15 lat, natomiast w połowie maja odpowiedni wiek kończy Mateusz Łopuski. Do drużyny dołączy jeszcze co najmniej jeden junior na zasadach wypożyczenia - Wypożyczenia zawodników nie podlegają okresowi transferowemu, dlatego też czas na wzmocnienie drużyny w tej formacji mamy praktycznie do wiosny. Oczywiście, nie oznacza to, że siedzimy z założonymi rękami. Prowadzimy rozmowy, jednak ze względu na bardzo skomplikowaną sytuację na rynku zawodników do 21 roku życia, kibice muszą uzbroić się w cierpliwość. Forma młodych zawodników po zimie często jest zagadką, dlatego kluby nie śpieszą się z podjęciem decyzji o wypożyczeniu swoich juniorów - dodał Jóźwiak.

Do drużyny Zdunek Wybrzeże dołączył również 29-letni Duńczyk, Thomas Jorgensen, znany głównie z występów lidze angielskiej oraz rodzimej, duńskiej. W sezonie 2021 reprezentował barwy odpowiednio King's Lynn oraz Brovst. W Gdańsku ma pełnić rolę zawodnika oczekującego - Thomas, to przede wszystkim zabezpieczenie na wypadek dłuższej kontuzji, któregoś z zawodników. Jego atutem jest to, że regularnie startuje na Wyspach oraz w Danii, dzięki czemu przez cały czas jest w tzw. rytmie meczowym. Należy pamiętać, że w sezonie 2022, w przypadku urazu, obowiązywać będzie zastępstwo zawodnika za trzech najlepszych żużlowców, co jest dużą zmianą w stosunku do roku 2021 i ułatwia pracę w przypadku kontuzji. Jednakże, pomimo tego, postanowiliśmy zabezpieczyć skład drużyny umową z Thomasem - zakończył Eryk Jóźwiak.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 0 0 0
3 ROW Rybnik 0 0 0
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
6 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
7 Aforti Start Gniezno 0 0 0
8 Trans MF Landshut Devils 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus