Trzeci trening za nami

21.03.2018, 17:14

Kolejne trzy godziny jazdy za żużlowcami Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Po raz pierwszy w tym roku na gdańskim torze pojawili się Anders Thomsen, Mikkel Michelsen oraz Mikkel Bech. Podobnie jak w poprzednich dniach nie zabrakło gości z innych klubów.

Ze względu na wtorkowe opady śniegu środowy trening stał pod znakiem zapytania. Już od godziny 8.00 rano rozpoczęły się pracę na torze pod nadzorem trenerem Lecha Kędziory. Dzięki nieprzerwanym pracom do godziny 13.00 trening udało się rozegrać bez większych problemów. Na gdańskim torze pojawiło się tym razem czternastu zawodników.

Po raz pierwszy w tym sezonie trenował między innymi Anders Thomsen - Miło być znów w Gdańsku. Jeździło się dzisiaj bardzo fajnie. - skomentował Duńczyk, którego poprosiliśmy o ocenę stanu nawierzchnii gdańskiego toru - Widać, że trener i toromistrz robią co mogą. To cud, że mimo tak mroźnej aury jesteśmy w stanie jeździć i trenować. Najważniejsze, że łapiemy kolejne okrążenia - podsumował Anders.

Orócz zawodników Zdunek Wybrzeże próbne okrążenia łapali dziś Renat Gafurov, Fredrik Lindgren, Andriej Kudriashov, Szymon Woźniak, Greg Hancock oraz młody Amerykanin Luke Becker - Przyjechałem z Gregiem Hancockiem, dzięki któremu spędze w Polsce kolejne półtora miesiąca. Mam nadzieję, że przez ten czas uda mi się odbyć wiele treningów na różnych Polskich torach - powiedział nowy członek teamu Hancock - Haj, który jest wdzięczny starszemu koledze za okazywaną pomoc - Greg bardzo dużo mi podpowiada. Wierzę, że ta współpraca będzie kamieniem milowym w mojej przygodzie z żużlem - zakończył.

Kolejny trening na gdańskim torze już jutro. Tym razem gdańszczanie mają trenować już w pełnym składzie. Do kolegów dotrze bowiem Patrick Hougaard. Początek jazd o godzinie 13.00. Piątek będzie dniem przerwy, natomiast w sobotę aż sześciu zawodników Zdunek Wybrzeże weźmie udział w turnieju Zenon Plech zaprasza.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

04.07.2022, 18:00 / Gniezno

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 24 +63
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 11 18 +104
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 10 -40
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -18
7 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
8 ROW Rybnik 10 6 -46

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus