Trudna misja Wybrzeża w pierwszej stolicy Polski - zapowiedź meczu Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

16.09.2020, 20:00

W czwartek o godzinie 19:00 żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk zmierzą się w wyjazdowym meczu z zespołem Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno. W pierwszym spotkaniu w Gdańsku minimalnie lepsi okazali się gnieźnianie, którzy triumfowali 46:44.

Nasi najbliżsi rywale po 11 kolejkach eWinner 1. ligi plasują się na trzecim miejscu, mając na swoim koncie 17 punktów. Do czwartkowego meczu gnieźnianie przystąpią podbudowani pewnym zwycięstwem w Tarnowie, gdzie zdecydowanie odprawili miejscową Unię 52:38, zagarniając również punkt bonusowy. Klasą dla samych siebie był tercet Oskar Fajfer - Oliver Berntzon - Frederik Jakobsen, którzy przywieźli dla Startu aż 41 punktów i dwa bonusy. Solidne wsparcie gnieźnianie mieli także w osobie Timo Lahtiego, który dorzucił do dorobku drużyny 8 punktów i bonus. Słabsze spotkanie zanotował z kolei Kevin Fajfer, który dość nieoczekiwanie wskoczył w ostatnich kolejkach do ekipy dowodzonej przez Rafaela Wojciechowskiego, dokładając cenne oczka do wyniku Startu. 

W porównaniu ze spotkaniem w Małopolsce, ekipa Startu postanowiła dokonać jednej roszady w składzie. W miejsce bezbarwnego w Tarnowie Kevina Fajfera, zdecydowano się desygnować Adriana Gałę. Popularny "Henio" stracił miejsce w drużynie po kiepskim meczu domowym z Bydgoszczą i mecz domowy z gdańskim Wybrzeżem będzie dla niego idealną okazją do zrehabilitowania się za ostatnie słabsze występy ligowe. Poza tym skład Startu pozostaje niezmienny i do czwartkowego meczu przystąpią w swoim galowym zestawieniu. Nie zabraknie między innymi Szweda Olivera Berntzona, który w sezonie 2021 będzie pełnoprawnym uczestnikiem cyklu Grand Prix. 27-latek we wtorkowym meczu ligi szwedzkiej wziął udział w groźnie wyglądającym upadku i wobec złego samopoczucia jeszcze tylko raz pojawił się pod taśmą. Jego występ w Gnieźnie nie jest jednak zagrożony. 

Podopieczni Mirosława Berlińskiego do Gniezna pojadą w niezmienionym składzie w stosunku do ostatniego spotkania z bydgoską Polonią. W grodzie Lecha wystartuje między innymi Kacper Gomólski, który jest wychowankiem gnieźnieńskiego Startu, a na jego dobry występ liczy wielu kibiców czerwono-biało-niebieskich. Przed rokiem "Ginger" był jednym z ojców wygranej Zdunek Wybrzeża w Gnieźnie, dorzucając do dorobku naszej drużyny aż 12 punktów i bonus, wielokrotnie popisując się efektywnymi szarżami na dystansie. Doskonale tamten pojedynek wspomina także Krystian Pieszczek. Wychowanek gdańskiego Wybrzeża marcowe spotkanie zakończył z 13 punktami na koncie, walnie przyczyniając się do wywiezienia dużych punktów z pierwszej stolicy Polski. 


Awizowane składy: 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Krystian Pieszczek
2. Rasmus Jensen
3. Jacob Thorssell
4. Kacper Gomólski
5. Peter Kildemand
6. Karol Żupiński
7. 

Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno:
9. Adrian Gała
10. Frederik Jakobsen
11. Oskar Fajfer
12. Oliver Berntzon
13. Timo Lahti
14. 
15. Damian Stalkowski

Początek spotkania: 19:00

Autor: Redakcja

Następny mecz:

27.09.2020, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 eWinner Apator Toruń 12 25 +204
2 KŻ Orzeł Łódź 12 20 +46
3 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 12 20 +47
4 Unia Tarnów 12 15 -22
5 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 12 14 -30
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 11 -58
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 6 -123
8 SK Lokomotiv Daugavpils 12 5 -64

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus