Transfery (8): niespodzianka w Gnieźnie, Rune Holta wraca do Częstochowy

09.11.2019, 08:00

Za nami ósmy dzień okna transferowego. Karty odkryli działacze Car Gwarant Startu, którzy ogłosili cały skład. Poznaliśmy też nowy duet trenerski gnieźnian. Ciekawym ruchem na giełdzie jest również powrót Rune Holty do forBET Włókniarza Częstochowa.

Piątek bez wątpienia należał do Car Gwarant Startu Gniezno. Działacze klubu z pierwszej stolicy Polski obiecali, że odkryte zostaną wszystkie karty i nie zawiedli. Na samym początku poinformowano o przedłużeniu kontraktów z żużlowcami, którzy reprezentowali czerwono-czarne barwy w poprzednich rozgrywkach. Otoczenia zmieniać nie zamierzali tacy zawodnicy jak Frederik Jakobsen, Oskar Fajfer, Adrian Gała, Oliver Berntzon, Jurica Pavlic i Kevin Fajfer. Była to jednak tylko przystawka przed daniem głównym. Chwilę później ogłoszono porozumienie ze sponsorem tytularnym, a także potwierdzono, że Timo Lahti będzie zdobywał punkty dla gnieźnian.

Największym zaskoczeniem okazał się duet trenerski. Opiekę nad adeptami i juniorami sprawować będą: Jurica Pavlic oraz Adam Fajfer. Zastępują oni Mirosława Jabłońskiego, który pożegnał się z macierzystym klubem nie tylko jako zawodnik. Za wyniki pierwszej drużyny nadal odpowiadać ma natomiast Rafael Wojciechowski. Duże poruszenie w mediach wywował transfer Daniela Bewleya. Utalentowany Brytyjczyk przeszedł z PGG ROW-u Rybnik do Betard Sparty Wrocław

Formalności stało się zadość w Toruniu, gdyż Apator poinformował o podpisaniu umowy z Wiktorem Kułakowem. Drużynę z Motoareny opuścił za to Rune Holta. Norweg z polskim paszportem wrócił do forBET Włókniarza Częstochowa. Kontrakt z MRGARDEN GKM-em przedłużył Artiom Łaguta. W obecnym klubie zostaje też Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra). Dzień został zakończony komunikatem z Niemiec. Budowę składu rozpoczęło Wolfe Wittstock. Z tym klubem związał się polski żużlowiec - Marcin Kościelski. Obok niego podpisy złożyli również: Lukas Fienhage oraz Romano Hummel.

Ruchy transferowe:

Timo Lahti - Lokomotiv Daugavpils -> Car Gwarant Start Gniezno
Daniel Bewley - PGG ROW Rybnik -> Betard Sparta Wrocław
Wiktor Kułakow - Unia Tarnów -> Apator Toruń
Rune Holta - Get Well Toruń -> forBET Włókniarz Częstochowa
Marcin Kościelski - Arged Malesa TŻ Ostrovia -> Wolfe Wittstock

Źródło: WP SportoweFakty

Autor: Redakcja

Następny mecz:

11.07.2020, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 eWinner Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 0 0 0
5 SK Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus