Transfery (5): Protasiewicz zostaje w Falubazie, Unia Tarnów powoli zamyka budowę składu

06.11.2019, 08:00

Za nami piąty dzień okna transferowego. Kilka klubów zdecydowało się na przedłużenie kontraktów z zawodnikami. Nareszcie oficjalnie wyjaśniła się przyszłość Piotra Protasiewicza.

Stelmet Falubaz Zielona Góra rozpoczął ogłaszanie składu na przyszłoroczny sezon. Piotr Protasiewicz w ostatnich tygodniach był łączony z odejściem, ale oficjalnie poinformowano, że doświadczony żużlowiec nigdzie się nie wybiera i zostaje w drużynie z Winnego Grodu. Taka informacja z pewnością ucieszyła fanów, którzy nie wyobrażali sobie zespołu bez legendy.

Dużo kontraktów zostało przedłużonych na torach PGE Ekstraligi. Kenneth Bjerre związał się na dwa lata z MRGARDEN GKM-em Grudziądz. Duńczyk dołączył więc do Nickiego Pedersena, który zrobił dokładnie to samo dzień wcześniej. Dwuletnią umowę podpisał także Max Fricke. Australijczyk był wymieniany w gronie kandydatów do jazdy w PGG ROW-ie Rybnik, lecz zdecydował się zostać w Betard Sparcie Wrocław i właśnie tam zamierza kontynuować swoją karierę. Punkty dla klubu z Dolnego Śląska w dalszym ciągu będzie zdobywał również Maciej Janowski.

Unia Tarnów powoli kończy budowę składu na sezon 2020. "Jaskółki" we wtorek poinformowały o sprowadzeniu Michała Gruchalskiego, dla którego będzie to pierwszy rok w gronie seniorów. Częstochowianin liczy na regularne występy w Nice 1. Lidze Żużlowej. Sporym zaskoczeniem był ruch Nicklasa Porsinga, który parafował umowę z Power Duck Iveston PSŻ-em Poznań. Duńczyk ma papiery na jazdę, więc może okazać się sporym wzmocnieniem drugoligowca.

Nicolai Klindt dotrzymał danego słowa i pozostał wierny drużynie z Ostrowa. Ciekawa informacja padła jeszcze z ust Bjarne Pedersena. Były żużlowiec Wybrzeża Gdańsk zapowiedział, że za rok zakończy karierę.

Ruchy transferowe:
Michał Gruchalski - forBET Włókniarz Częstochowa -> Unia Tarnów
Nicklas Porsing - Wilki Krosno -> Power Duck Iveston PSŻ Poznań

Źródło: WP SportoweFakty

 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus