Transfery (4): MRGARDEN GKM odpalił bombę, zaskakujący ruch Mrozka

05.11.2019, 08:00

Za nami czwarty dzień okna transferowego. Barwy oficjalnie zmieniło dwóch zawodników. Na wielką uwagę zasługuje także zatrudnienie nowego trenera w Rybniku.

Głównym bohaterem poniedziałku okazał się Nicki Pedersen. Trzykrotny mistrz świata podpisał kontrakt z MRGARDEN GKM-em. Transfer znakomitego Duńczyka jest niewątpliwie jednym z największych wydarzeń tegorocznej giełdy. Były żużlowiec Wybrzeża wraca do Grudziądza po... dwudziestu latach.

Temat przenosin 42-latka pojawiał się w doniesieniach medialnych od wielu tygodni, więc nikogo nie zdziwiło, że będzie jeździł w zespole prowadzonym przez Roberta Kempińskiego. Nie można tego powiedzieć o ruchu Krzysztofa Mrozka. Prezes PGG ROW-u Rybnik zatrudnił na stanowisku trenera... Piotra Świderskiego. To kolejny z byłych reprezentantów naszego klubu. 36-letni Świderski w ostatnim czasie pracował głównie jako ekspert telewizyjny. Będzie najmłodszym szkoleniowcem w PGE Ekstralidze.

ZOOleszcz Polonia nie zwalnia tempa. Beniaminek Nice 1. Ligi Żużlowej ogłosił podpisanie umowy z kolejnymi zawodnikami. Nad Brdę zawitał Mateusz Błażykowski, który w poprzednich rozgrywkach startował w Car Gwarant Starcie Gniezno. Ponadto, bydgoszczanie przedłużyli kontrakt z Joshem Grajczonkiem. Wcześniej ogłoszono już pozyskanie Davida Bellego oraz Kaia Huckenbecka.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że oficjalnie wyjaśniła się przyszłość Maksyma Drabika. Aktualny mistrz świata juniorów nie narzekał na brak zainteresowania ze strony innych klubów, ale pozostał wierny Betard Sparcie Wrocław i pierwszy sezon w gronie seniorów spędzi na Dolnym Śląsku.

Ruchy transferowe:
Nicki Pedersen - Stelmet Falubaz Zielona Góra -> MRGARDEN GKM Grudziądz
Mateusz Błażykowski - Car Gwarant Start Gniezno -> ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz
Piotr Świderski - trenerem PGG ROW-u Rybnik

Źródło: WP SportoweFakty

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus