Trans MF Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk [ ZAPOWIEDŹ MECZU ]

07.05.2022, 14:02

W niedzielę o godzinie 14:00 żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W ramach 5 kolejki eWinner 1. ligi podopieczni Eryka Jóźwiaka udadzą się do niemieckiego Landshut, gdzie zmierzą się z drużyną miejscowych "Diabłów".

Devils Landshut to tegoroczny beniaminek rozgrywek eWinner 1. ligi. W ekipie dowodzonej przez Stanisława Kryjoma na próżno szukać głośnych nazwisk, jednak mimo to drużyna z Bawarii spisuje się jak dotąd co najmniej solidnie. Zdecydowanym liderem ekipy z zachodu jest Kai Huckenbeck, który na ten moment legitymuje się ósmą średnią w lidze, która wynosi 2,250 na bieg. Na słowa uznania zasługuje zwłaszcza domowa średnia 29-latka, wynosząca aż 2,7 pkt. na wyścig. Takie liczby robią wrażenie, tym bardziej, że "Diabły" mierzyły się do tej pory u siebie z dwiema ekipami aspirującymi do awansu do PGE Ekstraligi, kolejno z Abramczyk Polonią Bydgoszcz oraz Stelmet Falubazem Zielona Góra. 

Drużyna z Landshut to jednak nie tylko Huckenbeck. Dzielnie wspierają go również Francuz Dimitri Berge oraz Duńczyk Mads Hansen. Pozyskanie w przerwie zimowej aktualnego wicemistrza świata juniorów było określane jako duży sukces ekipy z Niemiec. Z pewnością groźni na swoim torze będą również Erik Riss oraz młodzieżowiec Norick Bloedorn, którzy tor w Landshut znają bardzo dobrze i nie stanowi on dla nich większych tajemnic. Sporą niewiadomą stanowi zaś dyspozycja awizowanego pod numer "10" Michaela Haertela, dla którego mecz ze Zdunek Wybrzeżem będzie pierwszym ligowym meczem w tym sezonie. Dużą stratą w zespole z Niemiec jest na pewno absencja Martina Smolinskiego, który przed kilkoma dniami przeszedł operację biodra, z którym zmaga się już od kilku sezonów. Jak na razie nie wiadomo jednak kiedy były uczestnik cyklu Grand Prix powróci do ścigania. 

Niedzielny pojedynek z drużyną z Landshut będzie pierwszym hostorycznym pojedynkiem obu drużyn. Pomimo tego, że jest to dopiero drugi sezon "Diabłów" w lidze polskiej, kilku zawodników Zdunek Wybrzeża miało już okazję pościgać się na torze w południowych Niemczech. Podczas startów w lidze niemieckiej na torze w Landshut ścigali się między innymi Jakub Jamróg, Rasmus Jensen czy Adrian Gała co może stanowić mały handicap w perspektywie chociażby szybszego dostrojenia sprzętu czy złapania tzw. "kątów". 

Nie ulega wątpliwości, że spotkanie w Landshut będzie niezwykle istotne dla obu drużyn w kontekście utrzymania w eWinner 1. lidze. Sytuacja naszej drużyny po czterech rozegranych kolejkach jest nie do pozazdroszczenia i wywiezienie choćby punktu z OneSolar Areny, bo taką właśnie nazwę nosi stadion w Landshut, dałoby z pewnością pozytywny bodziec zespołowi w perspektywie następnych spotkań ligowych. Zadanie czeka nas jednak niełatwe, gdyż jak pokazały mecze "Diabłów" z Abramczyk Polonią i Stelmet Falubazem, gospodarze potrafią korzystać z atutu własnego toru i pomimo braku głośnych nazwisk, są w stanie nawiązać równorzędną walkę z dużo bardziej utytułowanymi zawodnikami. 

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Viktor Trofimov
2. Rasmus Jensen
3. Timo Lahti
4. Adrian Gała
5. Jakub Jamróg
6. Kamil Marciniec
7. Marcel Krzykowski

Trans MF Landshut Devils:
9. Kai Huckenbeck
10. Michael Haertel
11. Erik Riss
12. Mads Hansen
13. Dimitri Berge
14. Erik Bachhuber
15. Norick Bloedorn

Początek spotkania: 14:00
Sędzia: Ryszard Bryła
Komisarz toru: Paweł Stangret

Autor: Mikołaj Kowalski

Następny mecz:

26.06.2022, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 15 +53
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 15 +114
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 KŻ Orzeł Łódź 11 10 -38
6 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 7 -28
8 ROW Rybnik 9 6 -38

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus