Terminarz eWinner 1. Ligi Żużlowej 2022

22.12.2021, 18:40

Poznaliśmy kompletny terminarz eWinner 1. Ligi Żużlowej w sezonie 2022. Sezon zainaugurujemy domowym meczem z Cellfast Wilkami Krosno, a na pierwszy wyjazd pojedziemy do Bydgoszczy na spotkanie z Abramczyk Polonią.

W rundzie zasadniczej rozegranych zostanie 14 kolejek - każdy z każdym, mecz i rewanż, u siebie i na wyjeździe.

Ostatni zespół rundy zasadniczej zostanie zdegradowany do II ligi, a zespoły z miejsc 1-6 przystąpią do fazy play-off, gdzie zmierzą się w parach: 1-6, 2-5 i 3-4. Zwycięzcy dwumeczów oraz najlepszy z przegranych, tzw. lucky loser, pojadą w półfinałach. Poszerzenie play-off z 4 do 6 drużyn to nowość w regulaminie rozgrywek.

Bez zmian pozostają za to zasady awansu i spadku. Zwycięzca finałowego dwumeczu uzyska awans do PGE Ekstraligi 2023, a ostatnia drużyna po rundzie zasadniczej zostanie zdegradowana do II ligi.

Runda zasadnicza
 1. kolejka, 9-11 kwietnia
ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Cellfast Wilki Krosno
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Aforti Start Gniezno
Orzeł Łódź - ROW Rybnik
Trans MF Landshut Devils - Abramczyk Polonia Bydgoszcz

2. kolejka, 16-17 kwietnia
Bydgoszcz - GDAŃSK
Rybnik – Landshut
Gniezno – Łódź
Krosno – Zielona Góra
Data rezerwowa: 22 kwietnia

3. kolejka, 23-25 kwietnia
GDAŃSK - Gniezno
Rybnik – Krosno
Landshut – Zielona Góra
Łódź – Bydgoszcz

4. kolejka, 1-2 maja
Zielona Góra - GDAŃSK
Krosno – Łódź
Bydgoszcz – Rybnik
Gniezno – Landshut
Data rezerwowa: 3 maja

5. kolejka, 7-9 maja
Landshut – GDAŃSK
Rybnik – Gniezno
Krosno – Bydgoszcz
Łódź – Zielona Góra
Data rezerwowa: 15 maja

6. kolejka, 21-23 maja 
GDAŃSK – Rybnik
Zielona Góra – Bydgoszcz
Landshut – Łódź
Gniezno – Krosno

7 runda, 28-30 maja
Łódź – GDAŃSK
Rybnik – Zielona Góra
Bydgoszcz – Gniezno
Krosno – Landshut (6 czerwca)
Data rezerwowa: 3 czerwca

8 runda, 4-6 czerwca
GDAŃSK – Łódź
Zielona Góra – Rybnik
Landshut – Krosno
Gniezno – Bydgoszcz

9 runda, 11-13 czerwca
Rybnik – GDAŃSK
Krosno – Gniezno
Bydgoszcz – Zielona Góra
Łódź – Landshut

10 runda, 18-20 czerwca
GDAŃSK – Landshut
Zielona Góra – Łódź
Bydgoszcz – Krosno
Gniezno – Rybnik

11 runda, 25-27 czerwca
GDAŃSK – Zielona Góra
Rybnik – Bydgoszcz
Landshut – Gniezno
Łódź – Krosno

12 runda, 2-4 lipca
Gniezno – GDAŃSK
Zielona Góra – Landshut
Krosno – Rybnik
Bydgoszcz – Łódź
Data rezerwowa: 9-10 lipca

13 runda, 16-18 lipca
GDAŃSK– Bydgoszcz
Zielona Góra – Krosno
Landshut – Rybnik
Łódź – Gniezno

14 runda, 23-25 lipca
Krosno – GDAŃSK
Rybnik – Łódź
Bydgoszcz – Landshut
Gniezno – Zielona Góra
Data rezerwowa: 31 lipca - 1 sierpnia

Faza play-off, ćwierćfinały
15 runda, 6-7 sierpnia
Data rezerwowa: 12, 14 i 15 sierpnia

16 runda, 20-21 sierpnia
Data rezerwowa: 27-28 sierpnia 

Faza play-off, półfinały
17 runda, 2 września

18 runda, 4 września
Data rezerwowa: 5, 9 września

Finał
19 runda, 11 września
Data rezerwowa: 12, 16 września

20 runda, 18 września
Data rezerwowa: 24-25 września 

fot. Arkadiusz Buczyński

Autor: Redakcja

Następny mecz:

28.05.2022, 16:30 / Łódź

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Stelmet Falubaz Zielona Góra 6 10 +56
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 6 7 +17
3 Cellfast Wilki Krosno 5 6 +13
4 Trans MF Landshut Devils 6 6 -17
5 KŻ Orzeł Łódź 6 5 -23
6 ROW Rybnik 6 5 +6
7 Aforti Start Gniezno 5 5 -19
8 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 6 2 -33

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus