Poznaliśmy kompletny terminarz eWinner 1. Ligi Żużlowej w sezonie 2022. Sezon zainaugurujemy domowym meczem z Cellfast Wilkami Krosno, a na pierwszy wyjazd pojedziemy do Bydgoszczy na spotkanie z Abramczyk Polonią.
W rundzie zasadniczej rozegranych zostanie 14 kolejek - każdy z każdym, mecz i rewanż, u siebie i na wyjeździe.
Ostatni zespół rundy zasadniczej zostanie zdegradowany do II ligi, a zespoły z miejsc 1-6 przystąpią do fazy play-off, gdzie zmierzą się w parach: 1-6, 2-5 i 3-4. Zwycięzcy dwumeczów oraz najlepszy z przegranych, tzw. lucky loser, pojadą w półfinałach. Poszerzenie play-off z 4 do 6 drużyn to nowość w regulaminie rozgrywek.
Bez zmian pozostają za to zasady awansu i spadku. Zwycięzca finałowego dwumeczu uzyska awans do PGE Ekstraligi 2023, a ostatnia drużyna po rundzie zasadniczej zostanie zdegradowana do II ligi.
Runda zasadnicza
1. kolejka, 9-11 kwietnia
ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Cellfast Wilki Krosno
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Aforti Start Gniezno
Orzeł Łódź - ROW Rybnik
Trans MF Landshut Devils - Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2. kolejka, 16-17 kwietnia
Bydgoszcz - GDAŃSK
Rybnik – Landshut
Gniezno – Łódź
Krosno – Zielona Góra
Data rezerwowa: 22 kwietnia
3. kolejka, 23-25 kwietnia
GDAŃSK - Gniezno
Rybnik – Krosno
Landshut – Zielona Góra
Łódź – Bydgoszcz
4. kolejka, 1-2 maja
Zielona Góra - GDAŃSK
Krosno – Łódź
Bydgoszcz – Rybnik
Gniezno – Landshut
Data rezerwowa: 3 maja
5. kolejka, 7-9 maja
Landshut – GDAŃSK
Rybnik – Gniezno
Krosno – Bydgoszcz
Łódź – Zielona Góra
Data rezerwowa: 15 maja
6. kolejka, 21-23 maja
GDAŃSK – Rybnik
Zielona Góra – Bydgoszcz
Landshut – Łódź
Gniezno – Krosno
7 runda, 28-30 maja
Łódź – GDAŃSK
Rybnik – Zielona Góra
Bydgoszcz – Gniezno
Krosno – Landshut (6 czerwca)
Data rezerwowa: 3 czerwca
8 runda, 4-6 czerwca
GDAŃSK – Łódź
Zielona Góra – Rybnik
Landshut – Krosno
Gniezno – Bydgoszcz
9 runda, 11-13 czerwca
Rybnik – GDAŃSK
Krosno – Gniezno
Bydgoszcz – Zielona Góra
Łódź – Landshut
10 runda, 18-20 czerwca
GDAŃSK – Landshut
Zielona Góra – Łódź
Bydgoszcz – Krosno
Gniezno – Rybnik
11 runda, 25-27 czerwca
GDAŃSK – Zielona Góra
Rybnik – Bydgoszcz
Landshut – Gniezno
Łódź – Krosno
12 runda, 2-4 lipca
Gniezno – GDAŃSK
Zielona Góra – Landshut
Krosno – Rybnik
Bydgoszcz – Łódź
Data rezerwowa: 9-10 lipca
13 runda, 16-18 lipca
GDAŃSK– Bydgoszcz
Zielona Góra – Krosno
Landshut – Rybnik
Łódź – Gniezno
14 runda, 23-25 lipca
Krosno – GDAŃSK
Rybnik – Łódź
Bydgoszcz – Landshut
Gniezno – Zielona Góra
Data rezerwowa: 31 lipca - 1 sierpnia
Faza play-off, ćwierćfinały
15 runda, 6-7 sierpnia
Data rezerwowa: 12, 14 i 15 sierpnia
16 runda, 20-21 sierpnia
Data rezerwowa: 27-28 sierpnia
Faza play-off, półfinały
17 runda, 2 września
18 runda, 4 września
Data rezerwowa: 5, 9 września
Finał
19 runda, 11 września
Data rezerwowa: 12, 16 września
20 runda, 18 września
Data rezerwowa: 24-25 września
fot. Arkadiusz Buczyński
Autor: Redakcja
msc | drużyna | M | Pkt | +/- |
---|---|---|---|---|
1 | Cellfast Wilki Krosno | 0 | 0 | 0 |
2 | Innpro ROW Rybnik | 0 | 0 | 0 |
3 | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 0 | 0 | 0 |
4 | Arged Malesa Ostrów Wielkopolski | 0 | 0 | 0 |
5 | Energa Wybrzeże Gdańsk | 0 | 0 | 0 |
6 | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | 0 | 0 | 0 |
7 | Texom Stal Rzeszów | 0 | 0 | 0 |
8 | InvestHousePlus PSŻ Poznań | 0 | 0 | 0 |