Sześciu nowych na pokładzie. Zdunek Wybrzeże gotowe na sezon 2020!

07.11.2019, 18:00

Sześciu zawodników dołączy do kadry Zdunek Wybrzeże Gdańsk przed sezonem 2020. W tym gronie znalazło się solidarnie po trzech zawodników z Polski i zagranicy. Skład gdańskiej drużyny uzupełnią Duńczycy Peter Kildemand i Rasmus Jensen, Rosjanin Aleksandr Kaibushev, Polacy Robert Chmiel, Piotr Gryszpiński oraz wychowanek GKŻ Wybrzeże Amadeusz Szulist.

Po nieudanym sezonie 2019 dla Zdunek Wybrzeże Gdańsk w drużynie czerwono-biało-niebieskich doszło do sporej liczby zmian. Z drużyną pożegnali się Adrian Cyfer, Kim Nillson, Joel Kling, Jonas Seifert-Salk oraz młodzieżowcy Denis Zieliński, Dominik Majchrzak i Oskar Rowecki. W ich miejsce do Gdańska trafili zawodnicy, którzy mają zapewnić drużynie upragniony awans do fazy play-off.

Seniorskie zestawienie gdańskiego zespołu uzupełnili Peter Kildemand oraz Rasmus Jensen. Duńscy zawodnicy znajdują się obecnie na skrajnych biegunach żużlowego Świata. Za Kildemandem najgorszy sezon w karierze w polskiej lidze. Niedawny uczestnik cyklu Grand Prix kompletnie nie poradził sobie w barwach Stali Gorzów i będzie szukał formy na torach Nice 1. Ligi Żużlowej. Warto zaznaczyć, że znacznie llepszą postawę zaprezentował w lidze duńskiej i szwedzkiej. Duńczykowi, który związał się roczną umową ze Zdunek Wybrzeże Gdańsk nikt w Gdańsku nie stawia wyzwań w postaci bycia liderem drużyny. Kildemand ma stać się solidnym punktem zespołu, który będzie zdolny pokonać każdego rywala.

W kompletnie innym miejscu swojej kariery znajduje się obecnie Rasmus Jensen. 26-letni zawodnik ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Danii, czwarta ligowa średnia w angielskiej Premiership oraz Championship, wywalczone przebojem miejsce w barwach szwedzkiej Rospiggarny i bardzo solidna postawa w lidze duńskiej mówią same za siebie. Zawodnik, który w sezonie 2019 odjechał aż 97 imprez, został przed kilkoma tygodniami powołany do reprezentacji swego kraju na sezon 2020. Poza wspomnianą wyżej dwójką o trzy miejsca dla obcokrajowców w składzie będą walczyć Mikkel Bech oraz Jacob Thorssell. Miejsce w podstawowym składzie zapewnione mają oczywiście Krystian Pieszczek oraz Kacper Gomólski.

Do drużyny prowadzonej przez trenera Mirosława Berlińskiego dołączyli również Robert Chmiel oraz Aleksandr Kaibushev. Obaj zawodnicy skorzystali ze zmiany przepisów i obecności zawodnika rezerwowego w składach drużynych pierwszoligowych. Kończący wiek juniora rybniczanin miał oferty z niemalże wszystkich klubów drugoligowych, jednakże zdecydował się skorzystać  z propozycji Zdunek Wybrzeża, według której będzie walczył o miejsce w składzie gdańskiej drużyny i jednocześnie szukał jazdy na zasadzie gościa w PLŻ 2. Podobnie powinna wyglądać sytuacja młodego Rosjanina. Talent 18-latka z Bałakowo rozkwitł w minionym sezonie, co zaowocowało czwartym miejscem w Indywidualnym Pucharze Europy do lat 19, gdzie w pokonanym polu pozostawił między innymi Karola Żupińskiego czy Jonasa Seifert-Salka.

Ostatnimi z nowych zawodników w kadrze gdańszczan są Piotr Gryszpiński oraz Amadeusz Szulist. Pilanin trafił do Gdańska na zasadzie transferu definitywnego z pilskiej Polonii i związał się z Wybrzeżem dwuletnim kontraktem. Zawodnik, który na żużlowych torach startuje dopiero od 1,5 roku z zawodów na zawody czyni systematyczne postępy, co pokazał przede wszystkim w zawodach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, gdzie wielokrotnie pokonywał znacznie wyżej notowanych rywali. Obiecująco wyglądała również druga połowa sezonu 2019 w rozgrywkach ligowych, gdzie mimo kłopotów sprzętowych zdobywał cenne punkty dla swojej drużyny. Trzecim juniorem w składzie Zdunek Wybrzeże obok Piotra oraz Karola Żupińskiego będzie Amadeusz Szulist. Wychowanek gdańskiego klubu, który egzamin na licencję żużlową zdał w październiku będzie skupiał się jeździe w zawodach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

W kadrze gdańskiego klubu znajduje się również Bradley Wilson-Dean, który dostał zgodę na szukanie sobie nowego klubu na wypożyczenie na sezon 2020. Pełna kadra gdańskiego zespołu oraz szczegółowe informacje dotyczące zawodników znadują się tutaj - kliknij, żeby przeczytać.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus