Sześć punktów Gomólskiego w debiucie w SEC

06.07.2017, 01:08

Kacper Gomólski w swoim debiucie w Indywidualnych Mistrzostwach Europy w Toruniu wywalczył 6 pkt i zajął 12. pozycję. Turniej wygrał startujący z dziką kartą Jarosław Hampel.

Gomólski rywalizację zaczął od ambitnej walki o 1 pkt z Nicolaiem Klindtem. Duńczyk długo jechał jako trzeci, choć był wolniejszy od naszego zawodnika. "Ginger" znalazł sposób na rywala na ostatnim okrążeniu. W kolejnym biegu było jeszcze lepiej. Gdańszczanin wykorzystywał całą szerokość toru i na pierwszym okrążeniu bliski był objęcia prowadzenia. Lebiediew jednak był szybszy i Gomólski musiał się zadowolić 2. miejscem.

W kolejnych startach zawodnik Zdunek Wybrzeża zdecydowanie spóźniał start. W biegu 9. utrzymywał kontakt z rywalami, ale punkt zdobył dopiero dzięki upadkowi Vaclava Milika. Sędzia uznał, że upadek Czecha spowodował Artiom Łaguta, wykluczył Rosjanina i zaliczył wyniki biegu. Czwarta seria to zdecydowanie najgorszy występ Gomólskiego. Na dojeździe do łuku był już wyraźnie za rywalami i na kolejnych okrążeniach coraz wyraźniej tracił dystans. Na pożegnanie z Toruniem wywalczył jeszcze 2 "oczka" w ostatnim starcie.

Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem turnieju był Jarosław Hampel. Miejsca na podium za plecami Polaka wywalczyli Vaclav Milik i Andrzej Lebiediew. Kolejny turniej cyklu SEC odbędzie się 15 lipca w niemieckim Gustrow. Mistrza Europy poznamy 4 września w Lublinie.