Święta w Wielkopolsce według Kacpra Gomólskiego i Piotra Gryszpińskiego

24.12.2019, 06:55

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas ciepła, radości, bliskości, szacunku oraz odpoczynku. Postanowiliśmy sprawdzić, jak najbliższe dni będą spędzać żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Przyszedł czas na rozmowy z mieszkańcami Wielkopolski Kacprem Gomólskim i Piotrem Gryszpińskim.

Zaczynamy od Kacpra Gomólskiego, który ma za sobą już dwa pełne sezony w naszym klubie. Popularny "Ginger" pochodzi z Gniezna i najbliższe dni spędzi w Wielkopolsce. Krajowy senior Zdunek Wybrzeża nie chce odpoczywać podczas przerwy świątecznej i zapowiada solidne treningi.

ŚWIĘTA W WIELKOPOLSCE - Wydaje mi się, że w Wielkopolsce są takie same potrawy jak w innych częściach naszego kraju. Na moim świątecznym stole zawsze znajdzie się barszczyk, pierogi, rybka czy też różne sałatki. Mamy dwanaście potraw, czyli jak w każdym innym domu.

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA SPĘDZĘ - Tutaj nic się nie zmienia - oczywiście w moim domu rodzinnym. Warto jednak zaznaczyć, że po raz pierwszy spędzimy święta u mojego brata. Musimy do niego pojechać.

ULUBIONA POTRAWA - Pierogi z kapustą i grzybami od mojej mamusi są zdecydowanie najlepsze!

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT - Raczej przyjadę jak wszystko będzie już gotowe. Akurat tak wypadło w tym roku, bo zazwyczaj miałem pełne ręce roboty. Teraz pole do popisu mają kobiety, mogą się spokojnie wykazać.

PREZENTY - Właśnie jestem na zakupach. Można powiedzieć, że już zostały zakończone i wszystko kupiłem. Pozostaje tylko i wyłącznie czekać na wspólną kolację wigilijną. Mój wymarzony prezent? Powiem szczerze, że rzeczy materialne mają dla mnie drugorzędne znaczenie. Najbardziej zależy mi na tym, aby wszyscy moi bliscy byli zdrowi - to najważniejszy prezent.

TRENINGI W TRAKCIE ŚWIĄT - Mam ze sobą kartkę i ćwiczenia są rozpisane. Przed nami święta, ale ja nie chcę odpoczywać. W ostatnim tygodniu 2019 roku odbędę cztery zaplanowane treningi, ale myślę, że na tym się nie skończy. Sam jeszcze coś wykombinuję. Na pewno nie będę się nudzić. Jak co roku zamierzam odbyć trening wigilijny, to już taka moja tradycja. We wtorek przed kolacją będę na siłowni.

Piotr Gryszpiński także spędzi święta z najbliższymi. Wcześniej jednak czekają na niego liczne obowiązki.

ŚWIĘTA W WIELKOPOLSCE - Tradycją w moim domu zawsze jest żłobek pod choinką, która wcześniej zostaje wykopana z ogrodu. Na stole wigilijnym musi znaleźć się karp, a także ziemniaki z grzybami.

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA SPĘDZĘ - Tegoroczne święta będę spędzał z rodziną. Odwiedzimy obie babcie i najbliższe kuzynostwo.

ULUBIONA POTRAWA - Do moich ulubionych potraw zaliczam ziemniaki z grzybami, pierogi, rybę po grecku i paszteciki.

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT - Przygotowania trwają od samego rana. Gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka, to wtedy siadamy do wigilijnego stołu. Po uczcie każdy dostaje prezenty i wieczorem idziemy na pasterkę. Oczywiście, że pomagam w przygotowaniach, lecz nie w kuchni. Jednym z moich zadań jest wycięcie świerku z ogrodu. Sprzątam też podwórko oraz dom.

PREZENTY - Kupiłem już dla wszystkich. Jeżeli chodzi o mój wymarzony prezent, to naprawdę nie wiem co chciałbym dostać.

TRENINGI W TRAKCIE ŚWIĄT - Cały czas będę w ruchu. Słyszałem, że ma być ładna pogoda. Jeżeli tak rzeczywiście się stanie, to być może uda mi się w przerwie świątecznej pojeździć na crossie.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

18.07.2020, 14:30 / Daugavpils

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 KŻ Orzeł Łódź 1 2 +24
2 eWinner Apator Toruń 1 2 +20
3 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 1 2 +16
4 Unia Tarnów 1 2 +2
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 1 0 -2
6 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 1 0 -16
7 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 1 0 -20
8 SK Lokomotiv Daugavpils 1 0 -24

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus