Święta w krajach skandynawskich według Jacoba Thorssella i Rasmusa Jensena

25.12.2019, 15:05

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas ciepła, radości, bliskości, szacunku oraz odpoczynku. Postanowiliśmy sprawdzić, jak najbliższe dni będą spędzać żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Przyszedł czas na rozmowy z Jacobem Thorssellem i Rasmusem Jensenem.

Najpierw spójrzmy na odpowiedzi Jacoba Thorssella. Szwed zakończył sezon 2019 z najwyższą średnią biegopunktową w zespole (2,054). 26-latek spędzi święta w swoim kraju. Do przyszłorocznych rozgrywek jeszcze daleka droga, ale Jacob już myśli o szybkim silniku. Zobaczcie, co powiedział.

ŚWIĘTA W KRAJACH SKANDYNAWSKICH - Spożywamy świąteczną kolację. Do wyboru mamy wiele różnych potraw: ziemniaki, ryby, mięsa - wymieniłem tylko kilka. Wtedy przychodzi do nas Święty Mikołaj, naprawdę nic nadzwyczajnego.

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA SPĘDZĘ - Święta spędzę w Atvidaberg z moimi rodzicami oraz w Motali, gdzie mieszka rodzina mojej dziewczyny.

ULUBIONA POTRAWA - Lubię zobaczyć łososia na świątecznym stole, a także żeberka.

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT - Moim zadaniem jest przygotowanie pulpetów. 

PREZENTY - Kupiłem tylko prezenty dla dzieci mojej siostry i dla mojej dziewczyny. Co chciałbym dostać pod choinkę? Na pewno szybki silnik na następny sezon! (śmiech).

TRENINGI W TRAKCIE ŚWIĄT  - Mam program treningowy, który cały czas realizuję i w okresie świątecznym to się nie zmieni.

Porozmawialiśmy również z Rasmusem Jensenem. Duńczyk spędzi Boże Narodzenie z najbliższymi, ale znajdzie czas na solidny trening.

ŚWIĘTA W KRAJACH SKANDYNAWSKICH - W mojej rodzinie jemy przede wszystkim kaczkę, tańczymy przy choince i otwieramy prezenty - jeden po drugim. Właśnie tak spędzimy tegoroczne święta.

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA SPĘDZĘ - W tym roku spędzę Boże Narodzenie z tatą, jego rodzicami i moją siostrą.

ULUBIONA POTRAWA - Kaczka to moja ulubiona potrawa. Zawsze musi się znaleźć na naszym stole.

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT - Pomagam mojej rodzinie w przygotowaniach, ale nie w kuchni.

TRENINGI W TRAKCIE ŚWIĄT - Zamierzam trenować i utrzymywać aktywność fizyczną na wysokim poziomie. Podczas świąt będzie dokładnie tak samo.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

18.07.2020, 14:30 / Daugavpils

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 KŻ Orzeł Łódź 1 2 +24
2 eWinner Apator Toruń 1 2 +20
3 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 1 2 +16
4 Unia Tarnów 1 2 +2
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 1 0 -2
6 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 1 0 -16
7 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 1 0 -20
8 SK Lokomotiv Daugavpils 1 0 -24

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus