Święta na Pomorzu według Krystiana Pieszczka i Amadeusza Szulista

24.12.2019, 14:56

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas ciepła, radości, bliskości, szacunku oraz odpoczynku. Postanowiliśmy sprawdzić, jak najbliższe dni będą spędzać żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Przyszedł czas na rozmowy z mieszkańcami Pomorza - Krystianem Pieszczkiem i Amadeuszem Szulistem.

Najpierw skupmy się na 24-letnim wychowanku Wybrzeża, który w poprzednim sezonie okazał się drugim z najskuteczniejszych zawodników w naszej drużynie. Krystian Pieszczek bardzo chętnie opowiedział nam o swoich świątecznych zwyczajach i planach na ostatnie dni 2019 roku.

ŚWIĘTA NA POMORZU - Tradycje trochę zanikły, odkąd mieszkam na swoim. Jak w przyszłości pojawią się dzieci, to na pewno wszystko będzie bardziej zaplanowane i poukładane. Na ten moment przez całe święta jesteśmy we własnym domu trochę "gośćmi".

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA SPĘDZĘ - Jak co roku czekają mnie dwie Wigilie. Część wieczoru wigilijnego spędzam z żoną u teściów, następnie jedziemy do moich rodziców. 

ULUBIONA POTRAWA - Pierogi z kapustą i grzybami, no i oczywiście barszczyk.

PREZENTY - Za prezenty dla bliskich odpowiedzialna jest żona, więc na pewno wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Wymarzony prezent dla mnie? Nie zastanawiałem się nad tym, jednak na pewno jestem zwolennikiem praktycznym prezentów.

TRENINGI W TRAKCIE ŚWIĄT - Cały ten rok był dla mnie bardzo intensywny. Końcówka powinna być spokojniejsza, a na pewno taka nie jest. Od razu po zakończeniu sezonu ruszyłem z treningami. Można powiedzieć, że trenuję dzień w dzień, miałem tylko krótką przerwę na wakacje. Raczej nie przewiduję przerwy "świątecznej" w treningach. Może to nie będą typowe zajęcia przygotowawcze, jednak jestem takiego zdania, że zawsze i wszędzie można sobie pobiegać.

Amadeusz Szulist pochodzi z Kościerzyny, ale najbliższe dni spędzi w... Anglii. Sprawdźcie, co nasz młodzieżowiec miał do powiedzenia na temat Świąt Bożego Narodzenia.

ŚWIĘTA NA POMORZU - Tradycją u nas jest obwieszenie całego domu świecidełkami. Obowiązkowe jest również lepienie pierogów i przygotowanie ogromnej ilości sałatki jarzynowej.

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA SPĘDZĘ - Przeważnie spędzaliśmy święta w domu z najbliższą rodziną. Ostatnio nastąpiła zmiana i gdzieś wyjeżdżamy. W tym roku lecimy do Anglii - tam mieszka reszta rodziny.

ULUBIONA POTRAWA - Moją ulubioną potrawą świąteczną są pierogi z kapustą i grzybami.

PREZENTY I PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT - Wszystkie prezenty są już kupione. Zawsze staram się pomagać w przygotowaniach do świąt.

TRENINGI W TRAKCIE ŚWIĄT - W okresie świątecznym nie zamierzam robić sobie żadnej przerwy od ćwiczeń. Postaram się trenować tak jak dotychczas.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

18.07.2020, 14:30 / Daugavpils

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 KŻ Orzeł Łódź 1 2 +24
2 eWinner Apator Toruń 1 2 +20
3 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 1 2 +16
4 Unia Tarnów 1 2 +2
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 1 0 -2
6 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 1 0 -16
7 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 1 0 -20
8 SK Lokomotiv Daugavpils 1 0 -24

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus