Stadion w Gdańsku oblegany przez żużlowców

13.03.2019, 19:20

Pięciu zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk i dziesięciu gości trenowało w środę na torze Stadionu im. Zbigniewa Podleckiego. Kolejne testowe jazdy na początku przyszłego tygodnia.

Po wtorkowym treningu, w środę do Gdańska przyjechało jeszcze więcej żużlowców. Łącznie piętnastu zawodników trenowało pod okiem Mirosława Berlińskiego, który przygotował doskonale tor mimo przeciętnej pogody.

Najwięcej objeżdżenia mają obecnie żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk i nie ma co się dziwić, że to oni jako jedyni ścigali się w czterech spod taśmy. Początkowo najlepiej na torze prezentował się Krystian Pieszczek, później z bardzo dobrej strony pokazali się Adrian Cyfer i Kacper Gomólski.

Pierwsze treningi zdecydowanie nie są jednak miarodajne pod względem formy w sezonie. - Dopiero sparingi pokażą jak forma. Od wtorku jeździmy spod taśmy i jest pierwsza rywalizacja. Na razie jest całkiem nieźle - stwierdził Kacper.

Gdańsk był w środę kierunkiem dla wielu żużlowców, również z PGE Ekstraligi. Gościnnie jeździli zawodnicy z ośrodków ekstraligowych, Zielonej Góry, Częstochowy, Gorzowa, Grudziądza, drugoligowej Piły i pierwszoligowego Ostrowa Wielkopolskiego. Gościliśmy Kennetha Bjerre, Adriana Miedzińskiego, Pawła Przedpełskiego, Michała Gruchalskiego, Norberta Krakowiaka, Kennetha Bjerre, Norberta Krakowiaka, Patryka Dudka, Filipa Hjelmlanda, Oskara Roweckiego i Mateusza Tondera. Przyjechał także nasz stary-dobry znajomy Renat Gafurov. Kolejny trening w Gdańsku w przyszłą środę.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

01.06.2019, 16:15 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 6 8 +23
2 ROW Rybnik 6 8 +51
3 Unia Tarnów 5 6 +8
4 Car Gwarant Start Gniezno 5 6 -7
5 Orzeł Łódź 6 6 0
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 6 4 -30
7 Lokomotiv Daugavpils 6 2 -45

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus