Sławomir Peszko: Stawiam 50-40 dla Wybrzeża!

07.09.2017, 16:06

Sławomir Peszko to jeden z piłkarzy Lechii Gdańsk, którzy regularnie odwiedzają stadion żużlowy im. Zbigniewa Podleckiego. Nie inaczej będzie w najbliższą niedzielę kiedy gdańszczanie zmierzą się w finale rozgrywek z Grupą Azoty Unią Tarnów.

Przed finałowym spotkaniem NICE 1. Ligi Żużlowej postanowiliśmy zapytać Sławomira skąd u niego sympatia do sportu żużlowego. - Na żużel chodzę od dziecka. Jako, że pochodzę z Podkarpacia początkowo jeździłem z tatą na mecze do Krosna. Kompletnie nie przeszkadzało mi to, że zespół rywalizował zwykle w drugiej lidze. Widowiskowość żużla i emocje jakie dają poszczególne wyścigi sprawiają, że mogę szczerze powiedzieć, że żużel to dla mnie zdecydowanie sport numer dwa po piłce nożnej - powiedział nam piłkarz Lechii Gdańsk, który regularnie odwiedza w tym sezonie stadion im. Zbigniewa Podleckiego.

Jak się okazuje Sławomir Peszko poza Gdańskiem i Krosnem chętnie odwiedzał również stadion Stali Gorzów - To prawda. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że stadion Stali odwiedzał ze mną Robert Lewandowski. To właśnie w Gorzowie poznałem osobiście Tomasza Golloba - kontynuował piłkarz, który mimo sympatii do żużla nie myślał nigdy o tym by spróbować swoich sił na torze żużlowym - Zdecydowanie nie miałem takiego pomysłu na życie. Odkąd pamiętam chciałem być piłkarzem i temu się poświęciłem w całości. Pokusa spróbowania jazdy na motorze żużlowym jest, ale na pewno nie podejmę takiego ryzyka w trakcie trwania kariery piłkarskiej. Nie wykluczam za to, że zrobię kilka kółek na żużlowym torze po zakończeniu kariery - kontynuował 43. krotny reprezentant Polski w piłce nożnej.

Podobnie jak większość kibiców Zdunek Wybrzeże Sławomir Peszko wierzy, że gdańszczanie będą w stanie pokonać finałowego rywala w dwumeczu i wywalczą awans do PGE Ekstraligi - Na pewno będzie to bardzo trudne spotkanie. Tarnowianie to bardzo silny zespół, poza tym ze względu na fakt, że to już finał zawodnikom będzie towarzyszyć duża presja. Mimo tego stawiam, że Wybrzeże wygra w niedzielę 50-40, a za tydzień obroni zaliczkę i wywalczy awans do ekstraligi co będzie spełnieniem marzeń wszystkich kibiców z Gdańska - zakończył Peszko.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 ROW Rybnik 12 22 +110
2 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 12 18 -8
3 Car Gwarant Start Gniezno 12 17 +6
4 Unia Tarnów 12 17 +16
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
6 Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
7 Orzeł Łódź 12 7 -49

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus