Rusza walka o finał!

19.08.2017, 19:59

Sezon Nice 1. Ligi Żużlowej wkracza w decydującą fazę. Żużlowcy Zdunek Wybrzeża walkę o finał rozgrywek rozpoczną w niedzielę wyjazdowym meczem z Lokomotivem Daugavpils. Początek meczu o godz. 14.40 czasu polskiego. Transmisję z Łotwy przeprowadzi Polsat Sport.

Tak się złożyło, że ostatni mecz fazy zasadniczej gdańszczanie rozegrali również w Daugavpils. Dwa tygodnie temu gospodarze nie mieli litości dla Zdunek Wybrzeża i wygrali 50:28. Tamtego meczu nie sposób porównywać z jutrzejszym starciem. Nasz zespół był wówczas pewny już 2. miejsca, a Oskar Fajfer i Renat Gafurov dopiero wracali do pełnej dyspozycji po kontuzjach. Do tego w meczu w ogóle nie brali udziału lider formacji młodzieżowej Dominik Kossakowski i mający problemy logistyczne Kacper Gomólski. Do walki o finał nasz zespół przystąpi już w pełnym składzie. Ostatnie występy rekonwalescentów pokazują, że sprawność powróciła. Fajfer solidnie punktuje na zapleczu szwedzkiej Elitserien (w ostatni czwartek stracił  tylko 1 pkt po walce z Peterem Ljungiem), Gafurov wywalczył komplet w rodzimej lidze. Niewiadomą jest tylko forma Dominika Kossakowskiego. Dla „Domina” mecz w Daugavpils będzie pierwszym występem po kontuzji, póki co trenuje w Gdańsku od dziesięciu dni.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża do niedzielnego meczu już od czwartku przygotowują się w Gdańsku. Wspólnie spędzony czas poświęcili na treningi, integrację i analizę swojego ostatniego meczu na Łotwie. Cały zespół jest bardzo mocno zmotywowany i pełen wiary w sukces. - Mecz półfinałowy będzie zupełnie inny niż spotkanie rundy zasadniczej. Mamy cel jakim jest awans do finału i po to jedziemy w tym dwumeczu - podsumował zgrupowanie trener Mirosław Kowalik.

Sporo w ostatnim czasie mówi się o postawie Lokomotivu. Łotysze nie mają możliwości awansu, zmagają się z problemami finansowymi i od jakiegoś czasu występują z czterema juniorami w składzie. Eksperci przed każdą kolejkę przypuszczają, że Lokomotiv już „odpuści”, ale nic takie nie ma miejsca.  Na taryfę ulgową nie ma co liczyć. Ten odmłodzony skład bez problemu uporał się dwa tygodnie temu z gdańszczanami a wcześniej, co bardziej sensacyjne, wywiózł remis z Łodzi. Coraz lepiej prezentuje się najbardziej doświadczony z łotewskich młodzieżowców Jewgienij Kostygow – w starciu ze Zdunek Wybrzeżem był niepokonany. Bezbłędni na własnym torze bywają również Bogdanow i Puodżuks. Jeśli do ich poziomu dostroją się pozostali to gdańszczan czeka naprawdę trudne zadanie. Trzeba jednak pamiętać, że o awansie do finału zdecyduje lepszy wynik w dwumeczu, a ewentualna porażka na Łotwie nie przekreśli szans Zdunek Wybrzeża. Rewanżowy mecz w Gdańsku rozegrany zostanie 3 września o godz. 14:30.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 0 0 0
3 ROW Rybnik 0 0 0
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
6 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
7 Aforti Start Gniezno 0 0 0
8 Trans MF Landshut Devils 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus