Robert Chmiel: Cieszymy się, że wreszcie wyjechaliśmy na tor

19.06.2020, 15:01

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk mają za sobą pierwsze treningi po rozpoczęciu pandemii koronawirusa. Poprzednie odbyły się w marcu. - Wcześniejsze treningi na pewno nam coś dały. Cieszymy się, że wreszcie mogliśmy wyjechać na tor - przyznał Robert Chmiel.

Nasi zawodnicy już w marcu odjechali dwa treningi, jednak następnie wybuchła pandemia koronawirusa i wszystko zostało wstrzymane. Po trzech miesiącach przerwy ponownie wyjechaliśmy na tor, a gdańscy kibice znów mogli usłyszeć warkot motocykli. Treningi były zamknięte dla publiczności, spełnione zostały też wszystkie wymagania sanitarne. - Marcowe treningi na pewno nam coś dały. Czujemy się jednak, gdybyśmy nie jeździli przez cały rok. Brakowało nam jazdy. Wszyscy czekaliśmy na rozpoczęcie tego sezonu. Cieszymy się, że mogliśmy wreszcie wyjechać na tor - powiedział Robert Chmiel, dla którego będzie to debiutancki sezon nad morzem.

Pierwsze treningi zawsze są specyficzne. Żużlowcy potrzebują wielu okrążeń, żeby poczuć się komfortowo na swoich motocyklach. - Jazdy nigdy się nie zapomina. Nie ma znaczenia, czy jesteśmy po zimowej, czy po rocznej przerwie. Każdy jednak musi się trochę rozjeździć. Treningi wyglądały inaczej niż miało to miejsce w marcu oraz w poprzednich latach. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało podczas spotkań ligowych. Myślę, że damy radę to przeżyć i jakoś sobie poradzimy - dodał.

Świeżo upieczony senior zaaklimatyzował się w naszej drużynie. Wcześniej startował w macierzystym klubie z Rybnika. Jak spędził kilkanaście ostatnich tygodni? - Trochę pracowałem, trochę trenowałem. Musiałem utrzymać formę, którą wypracowałem w trakcie zimowych przygotowań. Tak w kółko to się kręciło. Powiem szczerze - w Zdunek Wybrzeżu jest naprawdę dobrze. Cieszę się, że trafiłem akurat do tego klubu i nad morzem mogę kontynuować karierę. Absolutnie nie żałuję swojej decyzji - podkreślił 22-latek.

Podopieczni trenera Mirosława Berlińskiego na inaugurację eWinner 1. Ligi podejmą ekipę Unii Tarnów. - Już myślę o inauguracyjnym meczu. Powoli się przygotowujemy i dopasowujemy  silniki. Prawda jest taka, że od dłuższego czasu myślimy o starcie rozgrywek. Czekaliśmy tylko na konkretne decyzje, żeby wiedzieć, kiedy dokładnie to nastąpi. Uważam, że mamy w miarę dużo czasu na przygotowanie się do tych zawodów. Czekamy z niecierpliwością - zaznaczył.

Zdecydowanie najwięcej zakażeń odnotowano na Śląsku. Chmiel wciąż mieszka w Rybniku, dlatego zapytaliśmy go, jak obecnie wygląda sytuacja na tym terenie. - Media szaleją i korzystają z sytuacji. Moim skromnym zdaniem - ogniska koronawirusa są po prostu tam, gdzie robią badania. A badania aktualnie są przeprowadzane w kopalniach na Śląsku. Według mnie tylko z tego to wynika - podsumował żużlowiec Zdunek Wybrzeża.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

11.07.2020, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 eWinner Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 0 0 0
5 SK Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus