Rasmus Jensen kapitanem Zdunek Wybrzeże Gdańsk

07.06.2021, 13:27

Po wygranym pojedynku w Łodzi nastąpiła zmiana kapitana drużyny Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Z funkcji zrezygnował Krystian Pieszczek, którego rolę przejmie teraz Rasmus Jensen. Duńczyk, dla którego jest to drugi sezon w naszym klubie, zadebiutuje w nowej roli w pojedynku z Wilkami Krosno.

Krystian Pieszczek objął funkcje kapitana drużyny przed rozpoczęciem sezonu 2021. Wychowanek Wybrzeża przyjął propozycję menedżera Eryka Jóźwiaka, który swoją decyzję uzasadniał wówczas następująco – Wybór był naturalny. Krystian to wychowanek naszego klubu, gdańszczanin, najdłużej jeździ w Wybrzeżu z obecnych zawodników. Skonsultowałem moją decyzję z Piotrem – wspólnie doszliśmy do wniosku, że to będzie najlepsza kandydatura. Krystian przyjął nominację, z czego bardzo się cieszymy.

Niestety sezon 2021 nie toczy się jak na razie po myśli krajowego lidera czerwono-biało-niebieskich, który nie może odnaleźć dyspozycji z poprzednich lat. Po słabym w swoim wykonaniu pojedynku w Łodzi, Krystian postanowił zrezygnować z roli kapitana drużyny. Decyzję zawodnika zaakceptował Eryk Jóźwiak - Krystian w tym momencie chce się skoncentrować na rozwiązaniu swoich problemów. Uznał, że tak będzie lepiej dla drużyny. Szanuję jego decyzję i jednocześnie wiem jak bardzo jest rozczarowany swoimi wynikami. To bardzo dobry zawodnik, który na pewno jeszcze w tym roku dołoży sporo punktów do dorobku zespołu i pomoże nam w walce o realizację celów na bieżące rozgrywki. Wszyscy w klubie wierzymy w Krystiana i w to, że już za chwilę zapomnimy o jego problemach - powiedział menedżer czerwono-biało-niebieskich.

Nowym kapitanem drużyny będzie Rasmus Jensen. Duńczyk, który startuje w Zdunek Wybrzeżu od początku sezonu 2020 przyjął propozycję otrzymaną od menedżera - Rozumiem i szanuję decyzję Krystiana. To doświadczony zawodnik i najlepiej wie, jak wrócić do właściwej formy. Jeśli przejęciem od niego tej roli mogę pomóc mu i drużynie, to oczywiście się zgodziłem. Wszystkim nam zależy na dobrym wyniku - powiedział Rasmus Jensen - W sporcie żużlowym funkcja kapitana jest znacznie bardziej symboliczna niż w innych dyscyplinach, ale oczywiście jestem do dyspozycji kolegów z drużyny i menedżera, kiedy tylko będą tego potrzebowali - zakończył Duńczyk.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

20.06.2021, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 9 16 +52
2 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 8 13 +88
3 ROW Rybnik 8 13 +65
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 11 +14
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 6 -5
6 Aforti Start Gniezno 7 6 -47
7 KŻ Orzeł Łódź 7 6 -6
8 Unia Tarnów 9 0 -161

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus