Przegląd prasy. "Wybrzeże poza play-off?"

02.08.2021, 14:47

Po meczu Zdunek Wybrzeża Gdańsk z ROW-em Rybnik sprawdziliśmy, co o spotkaniu pisały trójmiejskie, jak i ogólnopolskie media. Czy gdańszczanie pogrzebali swoje szanse w walce o play-offy?

Dziennik Bałtycki: ROW Rybnik wyraźnie lepszy od Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Trudna sytuacja gdańszczan w perspktywie play-offów.

"7 punktów po 13 meczach sezonu zasadniczego mają żużlowcy Zdunek Wybrzeża. Gdańszczanie skomplikowali sobie sytuację w tabeli po przegranej 36:54 w Rybniku z tamtejszym ROW-em. Zawodnicy Eryka Jóźwiaka muszą teraz oglądać się na wyniki innych drużyn."

Gazeta Wyborcza: Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk wysoko przegrali w Rybniku. Play-off daleko.

"W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego eWinner 1. Ligi Żużlowej Zdunek Wybrzeże przegrało w Rybniku z ROW 36:54. Oznacza to, że szanse gdańszczan na play-off zmalały do minimum."

Trojmiasto.pl: Los żużlowców w rękach rywali.

"Zdunek Wybrzeże Gdańsk nadal ma szanse na udział w play-off eWinner 1. Ligi Żużlowej. Los drużyny rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. W niej 14 sierpnia gdańszczanie pojadą u siebie z Unią Tarnów. Muszą zdobyć więcej punktów do tabeli niż Abramczyk Polonia Bydgoszcz, która zmierzy się na wyjeździe z Arged Malesą Ostrów. - Sami sobie zgotowaliśmy taki los. Nie można wygrać meczu w dwóch zawodników - mówi menedżer Eryk Jóźwiak po porażce w Rybniku.

Interia.pl: ROW w play-off. Gdańszczanie muszą oglądać się na Polonię.

"Choć początek meczu był wyrównany, ostatecznie rybniczanie udowodnili swoją klasę i pokonali Zdunek Wybrzeże Gdańsk 54:36. Taki rezultat daje gospodarzom dzisiejszego spotkania pewne miejsce w pierwszej czwórce na koniec rundy zasadniczej. Goście muszą wciąż oglądać się na Abramczyk Polonię Bydgoszcz."

WP SportoweFakty: Rybniczanie wjechali do play-off! Dwaj zawodnicy to za mało.

"ROW Rybnik pewnie pokonał Zdunek Wybrzeże Gdańsk, wygrywając z zespołem znad morza aż 54:36. W ekipie gospodarzy cały zespół dołożył ważne punkty, u gości punktowali na odpowiednim poziomie tylko dwaj zawodnicy."

Przegląd Sportowy: Pomysł Cieślaka wypalił. Wybrzeże sensacyjnie odpadnie z play-off?

"Rybniczanie mieli to spotkanie pod pełną kontrolą, a dzięki efektownemu zwycięstwu praktycznie zapewnili sobie awans do czołowej czwórki. Gorzej wygląda sytuacja Wybrzeża, bo ten zespół był dzisiaj tylko tłem dla świetnie jeżdżących zawodników ROW-u."

Speedwaynews.pl: ROW Rybnik z kolejnym domowym zwycięstwem! Udany mecz Krystiana Pieszczka.

"ROW Rybnik wygrywa kolejne domowe spotkanie. Podopieczni Marka Cieślaka pokonali Zdunek Wybrzeże Gdańsk 54:36. Gości nie uratował niezwykle szybki Krystian Pieszczek."

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 14 24 +52
2 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 14 24 +104
3 ROW Rybnik 14 23 +81
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 20 +1
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 17 +61
6 KŻ Orzeł Łódź 14 15 -24
7 Aforti Start Gniezno 14 14 -46
8 Unia Tarnów 14 3 -229

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus