Przegląd prasy po meczu w Rzeszowie

19.05.2024, 15:49

W sobotnim meczu 5. kolejki Metalkas 2.Ekstraligi Texom Stal Rzeszów wygrała z Energą Wybrzeżem Gdańsk 52:38. Sprawdziliśmy, co o tym spotkaniu pisały media.

WP SportoweFakty: Beniaminek potwierdził wysokie aspiracje. Pokaz bezradności Wybrzeża.

"Texom Stal Rzeszów nie dała najmniejszych szans Enerdze Wybrzeżu Gdańsk i wygrała 52:38. Rzeszowianie prowadzili już od drugiego wyścigu, a przed biegami nominowanymi postawili kropkę nad "i"."

Trojmiasto.pl: Energa Wybrzeże Gdańsk musi bić na alarm?

"Energa Wybrzeże Gdańsk tylko raz od czasu powrotu na zaplecze PGE Ekstraligi w 2016 roku musiała czekać na pierwsze zwycięstwo aż do 6. kolejki rozgrywek. Tym razem może być podobnie, bo żużlowcy błądzą, niczym dzieci we mgle i trudno jest doszukiwać się pozytywów. Czy to już czas na wzniesienie alarmu? - Jeśli nie wygrywa się indywidualnie wyścigów, to trudno myśleć o zwycięstwie - skomentował po meczu w Rzeszowie Eryk Jóźwiak, menedżer Energi Wybrzeża Gdańsk."

Przegląd Sportowy: Wybrzeże Gdańsk rozbite w Rzeszowie. Stal właśnie się utrzymała?

"Texom Stal Rzeszów w meczu 2.Metalkas Ekstraligi pokonała Energę Wybrzeże Gdańsk 52:38. Od początku czuć było poważne nastawienie obu drużyn i chęć zdobycia cennych dwóch dużych punktów do tabeli. Pewna wygrana miejscowych, to duży krok do tego, aby utrzymać się w lidze. A taki był głównie cel przed sezonem."

Dziennik Bałtycki: Żużlowcy z Gdańska nadal nie potrafią ustabilizować formy. Energa Wybrzeże przegrało w Rzeszowie ze Stalą.

"Po pięciu kolejkach Metalkas 2.Ekstraligi żużlowcy z Gdańska nadal pozostają bez zwycięstwa. Energa Wybrzeże w sobotę nie sprostało na wyjeździe Texom Stali Rzeszów. Przegrało wysoko, bo 38:52. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta."

Po-bandzie.com.pl: Rzeszowianie z drugim zwycięstwem u siebie! Świetne występy Pedersena i Nowaka.

"Aż dziesięć biegowych remisów, upadki, defekty…Tak wyglądało spotkanie Texom Stali Rzeszów z Energą Wybrzeżem Gdańsk, wygrane przez gospodarzy ze stolicy Podkarpacia 52:38. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy Nicki Pedersen, zdobywca czternastu punktów. Kroku dotrzymywał mu Marcin Nowak, zdobywca trzynastu punktów i bonusa. Wśród gości najlepsi byli Niels Kristian Iversen (11) i Krzysztof Kasprzak (10+3)."

Trojmiasto.pl: Energa Wybrzeże Gdańsk musi bić na alarm? Najgorszy start od powrotu na zaplecze.

"Energa Wybrzeże Gdańsk tylko raz od czasu powrotu na zaplecze PGE Ekstraligi w 2016 roku musiała czekać na pierwsze zwycięstwo aż do 6. kolejki rozgrywek. Tym razem może być podobnie, bo żużlowcy błądzą, niczym dzieci we mgle i trudno jest doszukiwać się pozytywów. Czy to już czas na wzniesienie alarmu?"

Speedwaynews.pl: Bezlitosna Stal pewnie zwycięża. Poważny problem Wybrzeża?!

fot. KreatiwoStudio - zdjęcie do swobodnego wykorzystania za podaniem źródła

Sponsorem Tytularnym Drużyny Energi Wybrzeża Gdańsk jest Energa z Grupy ORLEN. Energa z Grupy ORLEN to jedna z wiodących grup energetycznych w Polsce i dostawca energii dla 3,3 mln odbiorców na terenie odpowiadającym jednej czwartej powierzchni kraju. Wg aktualnych danych Energa ponad połowę energii elektrycznej produkuje z OZE.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

23.06.2024, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Innpro ROW Rybnik 7 13 +42
2 Cellfast Wilki Krosno 8 11 +26
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 11 +63
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 7 10 +28
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 7 7 -26
6 Texom Stal Rzeszów 7 4 -6
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 4 -46
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 7 1 -81

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus