Przegląd prasy. Jakie przyczyny porażki w Gnieźnie?

05.05.2021, 18:52

Sprawdziliśmy, co pisały trójmiejskie i ogólnopolskie media po pierwszej w tym sezonie porażce żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk. We wtorek zespół prowadzony przez Eryka Jóźwiaka przegrał w Gnieźnie 39:50.

Gazeta Wyborcza: Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk bezradni na torze w Gnieźnie.

"W zaległym meczu 3. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrało na wyjeździe z Aforti Startem Gniezno 39:50. W gdańskim zespole zawiedli wszyscy zawodnicy, z liderem Wiktorem Kułakowem na czele."

Dziennik Bałtycki: Aforti Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 50:39. Pierwsza przegrana zespołu Eryka Jóźwiaka.

"Pierwszą porażkę w sezonie zanotowali zawodnicy Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Podopieczni menedżera Eryka Jóźwiaka nie sprostali w zaległym meczu Startowi w Gnieźnie. Przegrali 39:50. Bardzo słabe spotkanie w Wielkopolsce zaliczyli nasi juniorzy. "Nietykalny" był za to Oskar Fajfer.

Przegląd Sportowy: Menedżer Startu się nie pomylił. Perfekcyjny mecz Fajfera.

"Oskar Fajfer poprowadził Aforti Start Gniezno do drugiego zwycięstwa w tegorocznym sezonie eWinner 1. Ligi Żużlowej. 27-latek pierwszy raz w życiu wywalczył czysty komplet punktów. Gnieźnianie bez większych problemów pokonali Zdunek Wybrzeże Gdańsk 50:39 i są jedyną niepokonaną drużyną w całej lidze."

WP SportoweFakty: Tadeusz Zdunek wściekły po porażce w Gnieźnie. Prezes mówi, że ma już dość wymówek!

"Tadeusz Zdunek po porażce z Aforti Startem Gniezno nie zrzuca winy na pech. - Nasi żużlowcy jechali słabo i się wywracali. Powoli mam dosyć usprawiedliwiania, bo budujemy skład pod zwycięstwa - powiedział."

Po-bandzie.com.pl: Aforti Start Gniezno podtrzymuje zwycięską passę. Kapitalny mecz Oskara Fajfera.

"Tym razem aura była bardziej łaskawsza dla żużlowców i udało się rozegrać zaległe spotkanie 3. kolejki eWinner 1. Ligi pomiędzy Aforti Startem Gniezno a Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Choć dodajmy, że nie obyło się bez opadów deszczu, które spowodowały, że miejscowi stracili atut własnego toru. Podopieczni menedżera Rafaela Wojciechowskiego stanęli jednak na wysokości zadania i pokonali gdańszczan 50:39. Najskuteczniejszymi zawodnikami gospodarzy byli Oskar Fajfer (15) i Frederik Jakobsen (10). W ekipie Wybrzeża najwięcej punktów zdobył Wiktor Kułakow – 11."

Trojmiasto.pl: Kto i co zawiodło u żużlowców w Gnieźnie?

"Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma powody do zmartwień po pierwszej porażce w sezonie eWinner 1. Ligi Żużlowej. Spotkanie ze Startem Gniezno obnażyło słabości gdańszczan. Na stratę punktów złożyła się fatalna postawa młodzieży, nierówna forma seniorów, a i słabszy dzień miał lider Wiktor Kułakow. - Musimy zakasać rękawy, a nie płakać po porażce. Trzeba popracować nad sprzętem i wiele pozmieniać. Dwutygodniowa przerwa nam nie zaszkodzi - mówi menedżer Eryk Jóźwiak, którego podopieczni następny mecz pojadą 15 maja na własnym torze przeciwko Orłowi Łódź."

Interia.pl: Wybrzeże mocne już tylko na papierze? Nawet Zdunek traci cierpliwość.

"Gdy Zdunek Wybrzeże Gdańsk kompletowało zespół na sezon 2021, wielu widziało w nim głównego kandydata do awansu. Zadowolony z transferów był również Tadeusz Zdunek, powoli myśląc już o Ekstralidze. Po czterech meczach gdańszczanie nie budzą jednak wielkiego strachu, a sam prezes zaczyna czuć, że projekt znów zmierza w bardzo złym kierunku."

Speedwaynews.pl: Wiktor Kułakow: Trochę brakuje mi jeżdżenia w sezonie.

"Za Wiktorem Kułakowem bardzo ciężki mecz w Gnieźnie. Rosjanin zdecydowanie przyznaje, że ciężko mu się jeździ na tym torze."

Autor: Redakcja

Następny mecz:

20.06.2021, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 9 16 +52
2 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 8 13 +88
3 ROW Rybnik 8 13 +65
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 11 +14
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 6 -5
6 Aforti Start Gniezno 7 6 -47
7 KŻ Orzeł Łódź 7 6 -6
8 Unia Tarnów 9 0 -161

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus