Porażka w Tarnowie. Koniec marzeń o play-off

27.07.2019, 22:31

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Unią Tarnów 41:49 w meczu 13. kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Przegrana oznacza, że podopieczni Mirosława Berlińskiego nie mają już żadnych szans na awans do play-offów.

19.45 - na próbę toru z naszej strony wyjechali Karol Żupiński i Mikkel Bech, natomiast gospodarzy reprezentował tylko Daniel Kaczmarek.

19.50 - Pierwszy bieg za około 25 minut. Przypominamy, że w obu drużynach będzie tzw. z/z-tka z uwagi na start Petera Ljunga i Jacoba Thorssela w indywidualnych mistrzostwach Szwecji. Z tego samego powodu w naszym zespole brakuje dziś Kima Nilssona.

20.05 - Trwa prezentacja.

20.14 - Zawodnicy już na torze. Zaczynamy ściganie!

4. Kacper Gomólski - 7+1 (3,1,d,0,1*,2)
5. Krystian Pieszczek - 14 (2,3,2,3,0,2,2)
6. Karol Żupiński - 3 (1,1,0,0,1)
7. Denis Zieliński - 0 (0,0,-,0)

Bieg po biegu:

1. Kułakow, Pieszczek, Mroczka, Cyfer 4:2
Pieszczek jako zastępstwo zawodnika za Thorssella. W Unii Mroczka za Ljunga.

Bezdyskusyjne zwycięstwo Kułakowa. Mroczka był ostatni, ale najpierw minął Cyfera, a następnie był bardzo blisko pokonania Pieszczka, jednak ten nie popełnił błędu.

2. Cierniak, Konieczny, Żupiński, Zieliński 5:1 (9:3)
Kapitalny start Koniecznego. Na drugim łuku pierwszego okrążenia Żupiński został minięty przez Cierniaka. Zieliński otrzymał ostrzeżenie od sędziego.

3. Gomólski, Bech, Czaja, Kaczmarek 1:5 (10:8)
Wreszcie podwójne zwycięstwo gdańszczan! Gomólski wygrał bardzo pewnie, a Bech podczas drugiego okrążenia świetnym atakiem po szerokiej minął Czaję.

4. Pieszczek, Cierniak, Mroczka, Zieliński 3:3 (13:11)
Pieszczek wygrał start, a następnie mądrze rozegrał pierwszy łuk. Podczas pierwszego okrążenia nasz wychowanek musiał uważać na szybkiego Cierniaka, jednak w późniejszej fazie wyścigu uciekł do przodu i odniósł pewne zwycięstwo.

Czas na równanie toru.

5. Cyfer, Kaczmarek, Gomólski, Czaja 2:4 (15:15)
Gomólski jako zastępstwo zawodnika za Thorssella.

Cyfer świetnie wystartował z czwartego pola i objechał całą stawkę po szerokiej. Szybki był Kaczmarek, ale nie udało mu się wyprzedzić naszego zawodnika.

6. Konieczny, Mroczka, Żupiński, Gomólski (d) 5:1 (20:16)
W taśmę wjechał Bech. Za niego Żupiński.

Podwójne zwycięstwo gospodarzy... od samego początku wyścigu problemy ze sprzętem miał Gomólski aż w końcu zjechał z toru. Żupiński nie podjął walki.

7. Kułakow, Pieszczek, Cierniak, Żupiński 4:2 (24:18)
Cierniak za Ljunga jako zastępstwo zawodnika.
Kułakow daleko z przodu. Spore odległości między zawodnikami. Wyścig bez większej historii, natomiast trzeba podkreślić, że tor jest fatalnie przygotowany. Żużlowcy mają gigantyczne problemy z płynną jazdą.

8. Bech, Mroczka, Cyfer, Cierniak (w) 2:4 (26:22)
Jako zastępstwo zawodnika za Thorssella pojedzie Bech.

Wyścig przerwany ze względu na groźnie wyglający upadek Cierniaka i Cyfera, spowodowany przez młodzieżowca Unii. Gdańszczanie jechali na podwójnym prowadzeniu. Cieriak momentalnie podniósł się o własnych siłach. Gorzej wygląda sytuacja z Cyferem, który wpadł pod dmuchaną bandę. Na szczęście i nasz zawodnik udaje się do parku maszyn na własnych nogach. Znamy decyzję sędziego - Cierniak jest oczywiście wykluczony z powtórki. My mamy przerwę, trwa naprawianie dmuchanej bandy.

W powtórce Bech po walce pokonał Mroczkę. Cyfer nie liczył się w stawce.

9. Kułakow, Bech, Kaczmarek, Gomólski 4:2 (30:24)
Kaczmarek za Ljunga jako zastępstwo zawodnika.

Bech na drugim okrążeniu wyprzedził Kaczmarka. Ten sam manewr starał się zrobić Gomólski, lecz był zbyt wolny.

10. Pieszczek, Kaczmarek, Czaja, Żupiński 3:3 (33:27)
Żupiński jako rezerwa taktyczna w miejsce Zielińskiego.

Pieszczek miał najlepszy moment startowy. Na moment wyprzedził go Kaczmarek, ale nasz wychowanek szybko odbił pierwszą pozycję.

Przerwa na równanie toru.

11. Kułakow, Bech, Mroczka, Pieszczek 4:2 (37:29)
Za Ljunga pojedzie Kułakow jako zastępstwo zawodnika. W miejsce Cyfera jako rezerwa taktyczna Pieszczek.

Mroczka ruszył się zanim taśma poszła w górę. Sędzia przerwał bieg i dał zawodnikowi Unii ostrzeżenie.

Niestety, tracimy kolejne punkty na dystansie. Moment startowy najlepszy miał Pieszczek, ale dojazd do pierwszego łuku należał do Kułakowa. Sporo się działo w tym wyścigu, przez moment na prowadzeniu był Bech, jednak popełnił prosty błąd i spadł na drugą pozycję.

12. Cyfer, Czaja, Żupiński, Konieczny 2:4 (39:33)
Jako zastępstwo zawodnika za Thorssella pojedzie Cyfer.

Pewna wygrana Cyfera. Żupiński dojechał trzeci, a więc zrobił to, czego od niego oczekiwaliśmy - pokonał Koniecznego.

13. Kułakow, Pieszczek, Gomólski, Kaczmarek 3:3 (42:36)
Fatalnie jechał Pieszczek. Wystartował najlepiej, ale to Kułakow obrał optymalną ścieżkę po szerokiej, natomiast nasz zawodnik wchodził w łuki przy krawężniku, przez co został dość łatwo minięty. Na dystansie Gomólski pokonał Kaczmarka.

Czekamy na obsadę biegów nominowanych.

14: Czaja (za niego Cierniak jako rezerwa zwykła), Kaczmarek / Gomólski, Cyfer (za niego Bech jako rezerwa taktyczna)
15: Mroczka, Kułakow / Pieszczek, Bech

Zawodnicy wyjeżdżają na tor. Przed nami dwa ostatnie wyścigi tego meczu. Wybrzeże musi oba je wygrać podwójnie, by zwyciężyć w całym spotkaniu.

14: Kaczmarek, Gomólski, Bech, Cierniak 3:3 (45:39)
Kaczmarek napędził się na wyjściu z pierwszego wirażu i minął Gomólskiego. Mecz został przegrany, a zatem nie mamy już szans na awans do play-offów.

15: Kułakow, Pieszczek, Mroczka, Zieliński 4:2 (49:41)
Bech po raz drugi dziś wjechał w taśmę. Za niego pojedzie Zieliński.

Pieszczek najlepiej wystartował, ale na wyjściu z pierwszego łuku po raz kolejny przechytrzył go Kułakow, który kończy zawody z kompletem osiemnastu (!) punktów.

Autor: Redakcja