Porażka na własnym torze z Rybnikiem

09.06.2019, 14:02

Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrało na własnym torze z PGG ROW-em Rybnik 40:50. Gości do zwycięstwa poprowadził Mateusz Szczepaniak, który zdobył 12 punktów z dwoma bonusami. Najskuteczniejszym gdańszczaninem okazał się natomiast Kacper Gomólski (10+1).

Porażka mocno skomplikowała nasze szanse na miejsce w czołowej czwórce. Musimy teraz poszukać punktów w spotkaniach wyjazdowych. Rybniczanie już praktycznie sobie zapewnili udział w fazie play-off.

13:20 -
W Gdańsku bardzo ładna pogoda, zawody są niezagrożone.

13:25 - Jacob Thorssell jest już w parku maszyn. Szwed w sobotni wieczór wziął udział w rundzie eliminacyjnej do przyszłorocznego cyklu Grand Prix, ale nie miał problemów z dotarciem do Gdańska. Jedziemy w pełnym składzie!

13:45 -
Składy zostały już potwierdzone. Drugim juniorem Zdunek Wybrzeża Gdańsk będzie zgodnie z oczekiwaniami Denis Zieliński. Kadrę PGG ROW-u Rybnik uzupełni natomiast Mateusz Tudzież.

14:05 - Trwa próba toru. Nasz zespół reprezentuje Krystian Pieszczek z Mikkelem Bechem. Wcześniej na gdański tor wyjechali przyjezdni, a dokładnie to Kacper Woryna i Linus Sundstroem.

14:10 - Koniec próby toru. Kilka minut dzieli nas od prezentacji drużyn.

14:23 - Początek prezentacji!

14:29 - Wylosowano I zestaw startowy.

14:30 - Koniec prezentacji. Za chwilę zaczynamy!

Składy
:

PGG ROW Rybnik: 50
1. Troy Batchelor - 12 (2,2,3,3,2)
2. Siergiej Łogaczow - 0 (-,-,-,-)
3. Mateusz Szczepaniak - 12+2 (3,2*,2*,3,2)
4. Linus Sundstroem - 8+1 (1,3,3,0,1*)
5. Kacper Woryna - 11 (3,3,2,3,w)
6. Robert Chmiel - 7 (1,3,1,1,1)
7. Mateusz Tudzież - 0 (u,0,0,0,0)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk: 40
9. Mikkel Bech - 7 (3,0,1,2,1)
10. Kim Nilsson - 4 (w,2,0,2)
11. Krystian Pieszczek - 9 (0,1,3,2,3)
12. Kacper Gomólski - 10+1 (2,3,1,1*,3)
13. Jacob Thorssell - 6+1 (2,1,2,1*,0)
14. Karol Żupiński - 1 (1,0,0)
15. Denis Zieliński - 3+1 (2,1*,0)

Bieg po biegu:
1. Bech, Batchelor, Chmiel, Nilsson (w) - 3:3

Upadek Nilssona i Łogaczowa. Możemy mówić o dużym pechu, ponieważ na prowadzeniu znajdował się Mikkel Bech. Dwaj żużlowcy walczyli o drugie miejsce. Szwed miał problemy sprzętowe i został wykluczony z powtórki. Żużlowiec Zdunek Wybrzeża wstał o własnych siłach, a do rybniczanina wyjechała karetka. Rosjanin został zabrany na noszach do karetki i przewieziono go do szpitala. Jest podejrzenie kontuzji kręgosłupa. Łogaczowa w powtórce zastąpi Robert Chmiel. Batchelor wygrał start, ale szybko ładnym atakiem wyprzedził go Bech. Nasz kapitan nie oddał zwycięstwa do mety i uratował biegowy remis. Chmiel nie liczył się w stawce.

2. Chmiel, Zieliński, Żupiński, Tudzież (u) - 3:3 (6:6)

Robert Chmiel wygrał start i bez problemów dojechał do mety na pierwszym miejscu. Żupiński popełnił błąd na pierwszym łuku i spadł na koniec stawki. Mateusz Tudzież zanotował upadek na ostatnim wirażu przy podwójnym prowadzeniu rybniczan. Szczęśliwy remis Zdunek Wybrzeża. Nasi juniorzy w ogóle nie nawiązali walki z zawodnikami gości.

3. Szczepaniak, Gomólski, Sundstroem, Pieszczek - 2:4 (8:10)

Atomowy start Krystiana Pieszczka. Gdańszczanin jechał pierwszy, ale już na pierwszym okrążeniu podniosło mu motocykl i spadł na ostatnie miejsce. Kacper Gomólski ścigał prowadzącego Szczepaniaka, ale ataki popularnego "Gingera" okazały się nieskuteczne.

4. Woryna, Thorssell, Zieliński, Tudzież - 3:3 (11:13)

Pewne zwycięstwo Kacpra Woryny. Rybniczanin wygrał start i pokazał, że jest bardzo szybki na dystansie. Ważne "oczko" do mety dowiózł Denis Zieliński. Junior wypożyczony z MRGARDEN GKM-u Grudziądz okazał się lepszy od Tudzieża. Pierwsza seria zakończona. Przegrywamy 11:13.

5. Gomólski, Batchelor, Pieszczek, Tudzież - 4:2 (15:15)

Kontuzjowanego Łogaczowa zastąpi Mateusz Tudzież. Gomólski wygrał walkę na pierwszym łuku z Batchelorem i nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa. Pieszczek znowu popełnił kilka błędów i minął metę na trzeciej lokacie. Odrabiamy dwa "oczka" i w meczu mamy remis.

6. Sundstroem, Szczepaniak, Thorssell, Żupiński - 1:5 (16:20)

Przyjezdni wygrali start i dojechali do mety na podwójnym prowadzeniu. Thorssellowi brakuje prędkości. Przegrywamy bieg szósty i mamy już cztery "oczka" straty do ekipy z Rybnika.

7. Woryna, Nilsson, Chmiel, Bech - 2:4 (18:24)

Drugie zwycięstwo Woryny. Lider gości wygrał start i nie oddał trzech punktów do samej mety. Ładna walka pomiędzy pozostałymi zawodnikami. Chmiel odparł ataki Mikkela Becha i dołożył do dorobku PGG ROW-u jedno "oczko". Młodzieżowiec miał jeszcze chrapkę na wyprzedzenie Nilssona, ale Szwed nie dał się wyprzedzić. Druga seria także na korzyść naszych rywali.

8. Batchelor, Thorssell, Chmiel, Zieliński - 2:4 (20:28)

Chmiel zastąpi Łogaczowa. Thorssell miał lepszy moment startowy, ale ładnym atakiem po szerokiej zaskoczył go Batchelor. Szwed chciał zbliżyć się do prowadzącego "Kangura", ale wszystkie próby okazały się bezskuteczne. Pojedynek juniorów wygrał Chmiel. Zieliński daleko za rywalami. PGG ROW Rybnik ucieka na odległość ośmiu punktów.

9. Sundstroem, Szczepaniak, Bech, Nilsson - 1:5 (21:33)

Żużlowcy z Rybnika wygrali start i odnieśli podwójne zwycięstwo. Bech szybko wziął się do pracy i próbował przedostać się chociaż na drugie miejsce, ale Szczepaniak pewnie odpierał wszystkie ataki kapitana Zdunek Wybrzeża. Duńczyk w końcu popełnił błąd i stracił dystans do gości.

10. Pieszczek, Woryna, Gomólski, Tudzież - 4:2 (25:35)

Kolejne atomowe wyjście spod taśmy Krystiana Pieszczka. Na pierwszym łuku dołączył do niego Gomólski, który ładnie przyciął do krawężnika i zaskoczył Worynę. Rybniczanin zdołał jednak przedzielić parę Zdunek Wybrzeża. Pieszczek w drugiej części wyścigu musiał odpierać ataki Woryny. Strata została zmniejszona do dziesięciu punktów.

11. Szczepaniak, Nilsson, Thorssell, Tudzież - 3:3 (28:38)

Tudzież zastąpił Łogaczowa. Nilsson najlepszy na starcie, ale na pierwszym łuku minął go Szczepaniak. Krajowy senior PGG ROW-u nie znalazł jeszcze pogromcy. Remis oddala nas od zwycięstwa w tym meczu, nadal tracimy dziesięć punktów.

12. Batchelor, Pieszczek, Chmiel, Żupiński - 2:4 (30:42)

Nie wygramy tego spotkania. Kolejne indywidualne zwycięstwo reprezentanta gości. Batchelor odniósł pewny triumf. Żupiński jechał na trzeciej pozycji, ale na początku ostatniego okrążenia wyprzedził go Chmiel. Potrzebujemy trzech podwójnych zwycięstw, aby doprowadzić do remisu.

13. Woryna, Bech, Gomólski, Sundstroem - 3:3 (33:45)

Groźnie wyglądający upadek Woryny na pierwszym łuku. Lider rybniczan napędził się po szerokiej, ale zahaczył o bandę i zapoznał się z gdańskim torem. Wyjechała karetka, lecz kapitan PGG ROW-u wstał o własnych siłach. Woryna może mówić o dużym szczęściu, że nic mu się nie stało. Powtórka w pełnej obsadzie, arbiter nie doszukał się winnego. Gomólski wygrał start. Szybko dołączył do niego Bech, ale Woryna przedzielił gdańszczan już na wejściu w drugie okrążenie. Rybniczanin na dystansie uporał się jeszcze z naszym kapitanem. Przegrywamy mecz, trzy punkty jadą do Rybnika.

14. Pieszczek, Szczepaniak, Sundstroem, Thorssell - 3:3 (36:48)

Takiego Krystiana Pieszczka oczekiwaliśmy od początku. Lepiej ze startu przyjezdni, ale gdańszczanin szybko przedostał się na prowadzenie. Wychowanek naszego klubu pokazał kawałek dobrego żużla i pokonał Mateusza Szczepaniaka. Jacob Thorssell nie nawiązał rywalizacji.

15. Gomólski, Batchelor, Bech, Woryna (w/2min) - 4:2 (40:50)

Woryna nie pojawił się na torze i został wykluczony za przekroczenie dwóch minut. Pewna wygrana Gomólskiego. Bieg bez większej historii.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 ROW Rybnik 12 22 +110
2 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 12 18 -8
3 Car Gwarant Start Gniezno 12 17 +6
4 Unia Tarnów 12 17 +16
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
6 Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
7 Orzeł Łódź 12 7 -49

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus