Pora na wielkie ściganie! Przyjeżdża Grupa Azoty Unia Tarnów

06.07.2017, 00:20

Na ten dzień kibice gdańskiego Wybrzeża czekali bardzo długo. Już jutro o 14.15 na gdańskim stadionie rozpocznie się hit Nice 1. Ligi Żużlowej: Zdunek Wybrzeże podejmie Grupę Azoty Unię Tarnów.

Pierwotnie mecz miał się odbyć 29 kwietnia, ale na przeszkodzie stanęły warunki pogodowe. Mamy nadzieję, że na początku wakacji aura dla żużlowców będzie bardziej łaskawa i dane nam będzie emocjonować się widowiskiem na najwyższym poziomie. A są ku temu poważne przesłanki. Oba zespoły zostały przed sezonem zgodnie określone przez ekspertów mianem faworytów do awansu i oba jak na razie te przewidywania potwierdzają. Tarnowianie aktualnie otwierają tabelę Nice 1. LŻ, gdańszczanie zajmują 4. pozycję, ale mają od jutrzejszego rywala o jeden rozegrany mecz mniej i aż o trzy mniej od wicelidera z Daugavpils. Po uwzględnieniu tych różnic śmiało można powiedzieć, że obejrzymy jutro mecz na szczycie. 

O sile tarnowian przedwczoraj przekonali się Łotysze. Drużyna z Daugavpils w zaległym meczu w Tarnowie poległa 61:29. Grupa Azoty Unia Tarnów we wszystkich meczach na domowym torze potrafi „zakręcić się” w okolicy 60 pkt. Wyjątkiem jest mecz sprzed tygodnia gdy Orzeł Łódź prowadził w Tarnowie już nawet 31:22 by ostatecznie przegrać „tylko” 48:41. Jedyną wpadkę zespół z Tarnowa, podobnie jak gdańszczanie zanotował z Arge Speedway Wandą Kraków. W 2. kolejce nieoczekiwanie przegrał pod Wawelem 44:46. Znakomite wyniki znajdują swoje odzwierciedlenie w statystykach indywidualnych. Pięciu zawodników Unii znajduje się w gronie piętnastu najskuteczniejszych żużlowców Nice 1. LŻ (w tym aż czterech w czołowej szóstce!). Najskuteczniejszym zawodnikiem ligi ze średnią 2,444 pkt/bieg jest Kenneth Bjerre. Dla porównania najlepszy w tym zestawieniu zawodnik Zdunek Wybrzeża - Anders Thomsen zajmuje 8. miejsce ze średnią 2,250 pkt. Szacunek budzi fakt, że Duńczyk na swój wynik zapracował głównie na wyjazdach (przed własną publicznością zaprezentował się tylko raz).

Poziom trudności w jutrzejszym meczu będzie zatem najwyższy z możliwych. Nie znaczy to jednak, że podopiecznych Mirosława Kowalika nie stać na zwycięstwo. Jeśli żużlowcy Zdunek Wybrzeża chcą realnie myśleć o awansie do PGE Ekstraligi, nie mogą pozwolić sobie na porażkę. Ewentualna strata punktów może być trudna do odrobienia. Gdańszczanie mają jednak atuty, które pozwalają myśleć o zwycięstwie. Oprócz wspomnianej wpadki z Wandą, punktują równie solidnie jak tarnowianie, choć nie odnoszą aż tak efektownych zwycięstw. Do meczu nasz zespół przystępuje w najsilniejszym zestawieniu. Do składu wraca Troy Batchelor, którego ze Stalą Rzeszów zastąpił Hubert Łęgowik. Wychowanek Włókniarza na tle słabszego rywala zaprezentował się dobrze, ale hierarchia w drużynie jest na razie jasno określona i Hubert musi wrócić do roli zawodnika oczekującego.

Renesans formy przeżywa Oskar Fajfer. W ostatnich czternastu wyścigach tylko raz nie odniósł zwycięstwa. Swój pierwszy komplet punktów w barwach Zdunek Wybrzeża przed tygodniem wywalczył Kacper Gomólski. Skoro o kompletach mowa, to trzeba wspomnieć, że podobnym wyczynem wczoraj w lidze angielskiej popisał się Batchelor. Niewiele do kompletu zabrakło również Renatowi Gafurowovi w meczu ligi rosyjskiej choć trzeba przyznać, że poziom tam jest zdecydowanie niższy. Dobrze wiemy jednak, że w Gdańsku Renat potrafi wygrywac z najlepszymi.

Wszystko wskazuje więc na to, że obejrzymy widowisko na wysokim poziomie, prawdopodobnie trzymające w napięciu do ostatnich metrów, oby ze szczęśliwym finałem dla Zdunek Wybrzeża. Na takim meczu nie może zabraknąć żadnego prawdziwego kibica czerwono-biało-niebieskich. Zachęcamy do nieodwlekania zakupu biletów na ostatnią chwilę i skorzystanie z możliwości komfortowego zakupu w przedsprzedaży. Bilety można kupować codziennie w godzinach 6.00-23.00 na stacji paliw MOYA przy ulicy Śnieżnej 1 w Gdańsku oraz poprzez stronę internetową bilety.wybrzezegdansk.pl. Dzisiaj (tj. w sobotę) bilety, ale również programy będzie można kupić w kasie od strony Bramy Maratońskiej w godzinach 12:00-18:00. Wszyscy kibice, którzy zdecydują się nabyć wejściówkę w dniu meczu, będą to mogli zrobić w ośmiu kasach, które otwarte zostaną o godzinie 12:30.

Grupa Azoty Unia Tarnów
1. Peter Ljung
2. Mikkel Michelsen
3. Artur Czaja
4. Artur Mroczka
5. Kenneth Bjerre
6. Patryk Rolnicki

Zdunek Wybrzeże Gdańsk 
9. Oskar Fajfer
10. Anders Thomsen
11. Kacper Gomólski
12. Renat Gafurov
13. Troy Batchelor
14.
15. Dominik Kossakowski

Autor: Redakcja

Następny mecz:

28.05.2022, 16:30 / Łódź

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Stelmet Falubaz Zielona Góra 6 10 +56
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 6 7 +17
3 Cellfast Wilki Krosno 5 6 +13
4 Trans MF Landshut Devils 6 6 -17
5 KŻ Orzeł Łódź 6 5 -23
6 ROW Rybnik 6 5 +6
7 Aforti Start Gniezno 5 5 -19
8 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 6 2 -33

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus