Po drugą wyjazdową wygraną - zapowiedź meczu Aforti Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

03.05.2021, 20:09

We wtorek o godz. 18 w Gnieźnie dojdzie do rywalizacji miejscowego Aforti Startu ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Obie drużyny są niepokonane w tym sezonie, ale... gnieźnianie odjechali do tej pory zaledwie jeden mecz, natomiast gdańszczanie - trzy.

Wszyscy doskonale pamiętamy ostatni wyjazdowy mecz Zdunek Wybrzeża. Gdańszczanie w pierwszej kolejce udali się do Tarnowa i w doskonałym stylu pokonali Unię (55:35). Później przyszły dwie domowe konfrontacje - z ROW-em Rybnik i Abramczyk Polonią Bydgoszcz. I choć udało się utrzymać status drużyny niepokonanej, to daleko jest do pełnej satysfakcji. Remis z ROW-em oraz wymęczone zwycięstwo z Polonią, w sytuacji, gdy rywale byli poważnie osłabieni... można było oczekiwać czegoś więcej.

Czego natomiast można spodziewać się po wtorkowym meczu w Gnieźnie? Absolutnie wszystkiego. Trudno bowiem o wskazanie wyraźnego faworyta. Wybrzeże jest liderem tabeli, natomiast nie ma co wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Start zbudował ciekawą drużynę, która będzie groźna dla każdego, zwłaszcza na swoim torze. Zawodnicy tacy jak Peter Kildemand, Frederik Jakobsen i Oskar Fajfer gwarantują określony poziom. Do tego dochodzą kolejni, bardzo doświadczeni żużlowcy: Mirosław Jabłoński czy Timo Lahti. W jedynym dotychczasowym meczu Startu (zwycięstwo 48:42 w Tarnowie) na bardzo dobrym i przede wszystkim równym poziomie pojechała cała piątka seniorów.

Menedżer Eryk Jóźwiak po raz kolejny nie zdecydował się skorzystać z usług Michała Gruchalskiego, dla którego początek sezonu nie jest - delikatnie rzecz ujmując - wymarzony. Szansę dostanie za to Lukas Fienhage.

Mamy nadzieję, że problemy daleko za sobą zostawił Jakub Jamróg. Jeśli Wybrzeże myśli o wygranej w Gnieźnie, a trudno żeby było inaczej, to Jamróg musi wrócić do dyspozycji z meczów z Unią i ROW-em i jak najszybciej zapomnieć o tym, co działo się w rywalizacji z Polonią. O pozostałych zawodników gdańskiego zespołu niespecjalnie się martwimy, bo w pierwszych spotkaniach pokazali, że można na nich liczyć. Wiktor Kułakow i Rasmus Jensen udowadniają, że należą do ligowej czołówki, a Krystian Pieszczek, choć w dalszym ciągu szuka prędkości, to wydaje się notować progres z dnia na dzień.

Liczymy też na to, że nie powtórzy się historia sprzed roku, gdy Wybrzeże przegrało w Gnieźnie aż 33:57. Wówczas trudno było o jakikolwiek optymizm, ale też okoliczności były diametralnie inne.

Warto też zwrócić uwagę na atut własnego toru. Nie wiadomo czy Start będzie mógł z takowego skorzystać, ponieważ w niedzielę nad Gnieznem padało, a prognozy na poniedziałek i wtorek też nie były zbyt korzystne. Spotkanie raczej się odbędzie, natomiast trudno powiedzieć czy nawierzchnia będzie we wtorek sprzymierzeńcem gospodarzy.

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

1. Jakub Jamróg
2. Rasmus Jensen
3. Lukas Fienhage
4. Krystian Pieszczek
5. Wiktor Kułakow
6. Alan Szczotka
7. Piotr Gryszpiński
8. Aleksandr Kajbuszew

Aforti Start Gniezno:

9. Peter Kildemand
10. Frederik Jakobsen
11. Timo Lahti
12. Mirosław Jabłoński
13. Oskar Fajfer
14.
15. Marcel Studziński

Początek meczu o godz. 18.

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Krzysztof Okupski

Autor: Redakcja

Następny mecz:

15.05.2021, 18:30 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 4 6 -12
2 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 4 5 +19
3 Aforti Start Gniezno 2 4 +17
4 KŻ Orzeł Łódź 3 4 +3
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 4 -2
6 ROW Rybnik 3 3 +34
7 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 2 0 -4
8 Unia Tarnów 4 0 -55

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus