Piotr Gryszpiński odpowiadał na pytania kibiców

18.02.2021, 20:26

Eryk Jóźwiak, Jakub Jamróg, Michał Gruchalski już za nami. Teraz przyszedł czas na Piotra Gryszpińskiego. W czwartkowy wieczór mieliście okazję zapytać naszego młodzieżowca dosłownie o wszystko.

Poniżej prezentujemy wybrane wypowiedzi.

Jakie masz plany i założenia na sezon 2021?

Chciałbym po prostu pokazać się z dobrej strony. Będzie to mój decydujący sezon, ostatni jako młodzieżowiec. Po nim okaże się czy będę jeździł dalej czy też trzeba będzie kończyć. Celowałbym w średnią 1,5 punktu na bieg. Myślę, że jest to w moim zasięgu. Chciałbym wygrywać biegi juniorskie, a poza tym urywać punkty seniorom.

Twój największy dotychczasowy sukces?

Dwukrotnie wygrywałem turniej Nice Cup. Jest tam trochę niższy poziom, ale wszyscy mają równy sprzęt i tak naprawdę każdy może zwyciężyć. Poza tym do sukcesów zaliczyłbym zdobywane punkty w lidze. Zawsze jest to czymś w rodzaju pozytywnego kopniaka do dalszej pracy.

Przeprowadziłeś się do Gdańska?

Tak, mieszkam w Gdańsku. Oprócz korków i dziurawych dróg wszystko mi się tu podoba. Przeprowadziłem się tu, żeby składać motocykle w warsztacie i trenować na miejscu razem z drużyną.

Jak wyglądają u ciebie przygotowania do sezonu?

Jestem przygotowany lepiej pod względem silników. Będę dysponował trzema silnikami, takimi na ligę. Do tego dwa silniki treningowe. Myślę, że to w zupełności wystarczy. Sprzęt otrzymałem z klubu, także w tym roku to klub jest odpowiedzialny za moje silniki. Uważam też, że jestem w lepszej formie niż przed rokiem, schudłem. Nie mówię, że rok temu byłem gorzej przygotowany do sezonu, ale tym razem szczególnie wziąłem się za siebie. Trenujemy 4-5 dni w tygodniu. Mamy treningi biegowe oraz ćwiczenia na sali.

Nie myślałeś, żeby przejść na zawodowy kontrakt?

Nie. Mój team trochę się rozpadł. Nie mam obecnie mechanika, a przechodząc na zawodowy kontrakt musiałbym go zatrudnić. A tak składamy sprzęt wspólnie w klubie i o nic nie muszę się martwić. I przede wszystkim klub nie musi się martwić czy będę miał przygotowany sprzęt.

Który trener pomógł ci najbardziej w dotychczasowej karierze?

Myślę, że na samym początku kariery kimś takim był Piotr Świst. Bardzo szybko się rozwinąłem, po roku zdałem licencję. Miło wspominam też trenera Mirosława Kowalika. Był w Pile przez krótki czas, ale mocno się zaangażował i bardzo mi pomógł w rozwoju.

Standardowo całość do zobaczenia na naszym Facebooku.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

18.03.2021, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
4 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 0 0 0
5 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Unia Tarnów 0 0 0
8 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus