Piotr Gryszpiński nie traci optymizmu. "Dam z siebie wszystko"

04.05.2020, 15:20

Wszyscy w tych trudnych czasach powinniśmy zachować spokój i nie tracić optymizmu. Żużlowcy mają teraz mnóstwo zmartwień, ponieważ nie wiadomo, czy eWinner 1. Liga w ogóle ruszy. - Siedzę w domu, ale na szczęście dobrze sobie radzę. Jak wyjedziemy na tor, to dam z siebie wszystko - zapowiedział Piotr Gryszpiński.

Od połowy marca wszyscy ludzie ograniczyli wychodzenie z domu do absolutnego minimum. Ulice nie są tak zapełnione jak kiedyś, załatwiamy tylko najważniejsze sprawy. Ciężko funkcjonować w takim świecie, ale koronawirus spadł na nas jak grom z jasnego nieba i wspólnie musimy go pokonać. Piotr Gryszpiński nie traci nadziei. Junior Zdunek Wybrzeża wierzy, że niebawem wyjedzie na tor. - Siedzę w domu, ale na szczęście dobrze sobie radzę. Koronawirus zepsuł nam plany w tym roku. Mam nadzieję, że eWinner 1. Liga ruszy, trochę pojeździmy, a następnie damy z siebie 200 procent - powiedział.

Jeszcze trudniejsza jest sytuacja juniorów. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że turnieje młodzieżowe dają młodym zawodnikom bardzo dużo - w regularnych pojedynkach z rówieśnikami można zdobyć cenne doświadczenie, a w dodatku podbudować psychikę przed występami w lidze. Koronawirus przesunął rozgrywki i niewykluczone, że zawodów juniorskich w 2020 roku nie będzie albo organizacja zostanie ograniczona do minimum. - Stracimy na tym wszyscy - nie tylko juniorzy, ale również nasze kluby. Przed sezonem mocno nastawiałem się na turnieje młodzieżowe, ponieważ chciałem się w nich rozjeżdżać - dodał wychowanek Polonii Piła.

W kadrze naszej drużyny jest kilku bardzo dobrych młodzieżowców. Walka o miejsce w składzie na mecze ligowe rozstrzygnie się pomiędzy Karolem Żupińskim, Piotrem Gryszpińskim oraz Alanem Szczotką. Rywalizacja zapowiada się niesamowicie ciekawie - nikt nie zamierza odpuszczać. - Jeżeli będę miał pewne miejsce w składzie, to będzie naprawdę wspaniale. Zakładam też scenariusz, w którym wszystko rozstrzygnie się na torze. Jedno jest pewne - dam z siebie wszystko - podkreślił.

Podopieczni Mirosława Berlińskiego zdążyli w marcu odbyć dwa treningi. Trener miał do dyspozycji większość składu. W Gdańsku pojawił się również Gryszpiński, któremu jazda na torze znajdującemu się przy ulicy Zawodników bardzo się spodobała. - Atmosfera w naszej drużynie jest przyjemna. Podczas marcowych treningów przejechałem się na dwóch motocyklach. Wrażenia? Świetne - przyznał 20-letni zawodnik.

Nasz rozmówca zmienił klub po to, aby regularnie startować. W macierzystej Polonii Piła dostawał szanse w 2. Lidze Żużlowej, jednak klubowa kasa świeciła pustkami. Rozwój młodych zawodników był więc niemożliwy. Zdunek Wybrzeże dla Piotra jest szansą na jazdę w wyższej klasie rozgrywkowej, choć wiąże się to z trudniejszym wyzwaniem. - Dołączając do Wybrzeża wiedziałem, że nic za darmo się nie dostaje i będzie trzeba powalczyć o swoje miejsce w składzie. Wirus niestety stanął nam na drodze i zepsuł plany. Teraz miałem rozjeżdżać się w zawodach młodzieżowych i byłbym w znacznie lepszej formie - skomentował żużlowiec.

Gryszpiński solidnie przygotował się do rozgrywek. Obecnie ma do dyspozycji dwa motocykle - w kwestii sprzętowej mógł liczyć na pomoc klubu. - Posiadam dwa kompletne motocykle - jeden jest z klubu, a drugi mój. Mechanika też mam swojego i będę z nim współpracował w trakcie sezonu - zakończył.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus