Pierwszy krok w stronę modernizacji stadionu - koncepcja architektoniczna

12.01.2022, 11:50

Miasto Gdańsk zleciło zewnętrznej firmie wykonanie koncepcji architektonicznej modernizacji stadionu żużlowego im. Zbigniewa Podleckiego.

To następstwo wizyty przedstawicieli PGE Ekstraligi, która miała miejsce w styczniu 2021 roku. Efektem wizytacji był raport wskazujący szczegółowy zakres niezbędnych prac modernizacyjnych na obiekcie. Sporządzono go pod kątem wypełnienia kryteriów licencyjnych na wypadek uzyskania przez nasz zespół awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

- Przedstawiciele naszego klubu uczestniczyli w konsultacjach przeprowadzonych na potrzeby sporządzenia koncepcji zleconej przez właściciela stadionu, czyli Miasto Gdańsk. Przygotowana koncepcja zakłada modernizację obiektu podzieloną na trzy etapy. W pierwszym z nich zawarta jest m.in. instalacja liniowego odwodnienia toru oraz wymiana oświetlenia i band. Obecnie przedstawiciele władz miejskich są w trakcie analizowania koncepcji i przybliżonych kosztów jej realizacji - wyjaśnia Rafał Sumowski, rzecznik prasowy GKŻ Wybrzeże.

Przypomnijmy, że w poprzednich latach pojawiały się scenariusze zakładające budowę w Gdańsku zupełnie nowego stadionu żużlowego, w innej lokalizacji niż obecna. Aktualnie wszystko wskazuje na to, że przez najbliższe lata "czarny sport" nadal będzie gościł przy ul. Zawodników 1.

Zlecenie i wykonanie koncepcji architektonicznej nie jest jednak równoznaczne z podjęciem decyzji o pracach modernizacyjnych na stadionie. Koncepcja musi zostać zatwierdzona, następnie potrzebny będzie szczegółowy projekt i przyznanie środków na inwestycję oraz pozwoleń na prowadzenie prac. 

Podjęte działania to jednak znak, że władze Gdańska poważnie podchodzą do konieczności modernizacji obiektu. Jesteśmy dopiero na początku drogi, ale liczymy, że na jej końcu czeka zmodernizowany stadion zapewniający większy komfort rozgrywania i oglądania zawodów oraz spełniający wytyczne PGE Ekstraligi.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3 Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4 Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7 ROW Rybnik 14 11 -62
8 Aforti Start Gniezno 14 11 -122

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus