Pickering i Jóźwiak po meczu w Bydgoszczy

08.07.2024, 10:36

Prezentujemy komentarze debiutującego w zespole Energi Wybrzeża Gdańsk Josha Pickeringa i menedżera Eryka Jóźwiaka po niedzielnym meczu wyjazdowym przeciwko Abramczyk Polonii Bydgoszcz (60:30 dla gospodarzy).

Eryk Jóźwiak, menedżer Energi Wybrzeża: Josh Pickering przyjechał na mecz "świeży", chcący się ścigać, bez kompleksów. Pokazał jak wygląda żużel po australijsku i to było nasze jedyne słoneczko na tym pochmurnym niebie. Dużego oporu niestety nie postawiliśmy, ale dwie, trzy mijanki były, więc coś się działo. Matematyka swoje, ale ja różowe okulary ściągnąłem już dwie kolejki temu. Włodarze klubu muszą skoncentrować się na przyszłym roku, uporządkowaniu spraw i budowaniu składu.

Przeczytaj relację z meczu Abramczyk Polonia - Energa Wybrzeże

Josh Pickering 13 (2,2,3,1,3,2)Czy jestem zaskoczony, że Gdańsk się do mnie odezwał w sprawie kontraktu? Nie, mam wrażenie, że ta szansa mnie szukała. Mam dobry sezon na Wyspach Brytyjskich, czuję się znakomicie i to była kwestia czasu. Bardzo się ucieszyłem na kontakt z Energi Wybrzeża. To był dobry debiut, jestem zadowolony ze swojego występu. Czuję, że gdybym znalazł nieco bardziej optymalne ustawienia, mógłbym ugrać kilka punktów więcej. Jestem podekscytowany, że dostałem szansę w Polsce i wierzę, że zapracuję sobie na to, aby ścigać się tu regularnie. W przyszłym tygodniu mamy mecz w Gdańsku i liczę na to, że pomogę drużynie zdobywając sporo punktów. Mój mechanik Pav spisał się znakomicie, bardzo dziękuję. Chciałem również podziękować przyjacielowi Taiowi Woffindenowi za pożyczenie mi jednego ze swoich silników przygotowanych przez Ash-Tec, co miało duży wpływ na moją zdobycz w Bydgoszczy. 

fot. Tomasz Rosochacki / zdjęcie do wykorzystania jedynie za zgodą autora

Sponsorem Tytularnym Drużyny Energi Wybrzeża  Gdańsk jest Energa z Grupy ORLEN. Energa z Grupy ORLEN to jedna z wiodących grup energetycznych w Polsce i dostawca energii dla 3,3 mln odbiorców na terenie odpowiadającym jednej czwartej powierzchni kraju. Wg aktualnych danych Energa ponad połowę energii elektrycznej produkuje z OZE.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

19.07.2024, 18:00 / Rybnik

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 12 22 +96
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 18 +119
3 Innpro ROW Rybnik 10 17 +24
4 Cellfast Wilki Krosno 11 15 -10
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 11 15 -4
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 9 -54
7 Texom Stal Rzeszów 12 9 -47
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 11 3 -124

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus