Parnicki najlepszy w Nice Cup, Kawczyński w 250 cc

09.10.2022, 18:29

Zwycięstwem niepokonanego Nazara Parnickiego zakończyła się 6., finałowa runda cyklu Nice Cup, która została przeniesiona z Pardubic do Gdańska.finału. 8 pkt zdobył nasz wychowanek Mateusz Łopuski, któremu zabrakło zaledwie punktu, aby awansować do Rozegranym w niedzielę zawodom towarzyszył turniej 250 cc, w którym z kompletem punktów najlepszy był Antoni Kawczyński. Po upadku ze względu na problemy sprzętowa wycofał się Eryk Kamiński.

VI runda Nice Cup

Klasyfikacja:
1 Nazar Parnicki (Ukraina) 12 (3,3,3,3) + 4
2 Tobiasz Musielak (Unia Leszno) 9 (3,2,3,1) + 3
3 Mikołaj Czapla (Start Gniezno) 7 (2,2,0,3) + 2
4 Kacper Teska (PSŻ Poznań) 11 (3,3,2,3) + d
5 Mateusz Łopuski (Wybrzeże Gdańsk) 7 (2,3,1,1)
6 Szymon Wolski (Włókniarz Częstochowa) 7 (1,1,3,2)
7 Jakub Sroka (Orzeł Łódź) 5 (w,2,1,2)
8 Kacper Grzelak (Start Gniezno) 4 (2,w,0,2)
9 Kacper Szopa (Wilki Krosno) 4 (1,d,1,2)
10 Kacper Andrzejewski (Sparta Wrocław) 3 (w,1,2,w)
11 Jędrzej Chmura (Strat Gniezno) 1 (w,0,0,1)
12 Bartosz Głogowski (Polonia Bydgoszcz) 1 (w,1,d,-)

Bieg po biegu:
1. Parnicki, Łopuski, Andrzejewski (w), Głogowski (w)

2. Teska, Grzelak, Szopa, Sroka (w)

3. Musielak, Czapla, Wolski, Chmura (w)

4. Łopuski, Sroka, Wolski, Szopa (d)

5. Teska, Czapla, Andrzejewski, Chmura

6. Parnicki, Musielak, Głogowski, Grzelak (w)

7. Parnicki, Teska, Łopuski, Czapla

8. Musielak, Andrzejewski, Sroka, Głogowski (d)

9. Wolski, Grzelak, Szopa, Chmura

10.Czapla, Sroka, Musielak, Grzelak

11.Parnicki, Szopa, Chmura, Andrzejewski (w) 

12. Teska, Wolski, Łopuski, 

Finał: Parnicki, Musielak, Czapla, Teska (d)

Klasa 250cc

Klasyfikacja:
1 Antoni Kawczyński (Wybrzeże Gdańsk) 12 (3,3,3,3)
2 Krystian Gręda (Kolejarz Rawicz) 10 (3,2,2,3)
3 Adam Putkowski (Polonia Bydgoszcz) 10(2,3,3,2)
4 Szymon Wierzchowski (Motor Lublin) 5 (2,2,0,1)
5 Julian Więckowski (Motor Lublin) 5 (1,1,2,1)
6 Krystian Buczyński (Unia Leszno) 4 (1,1,1,2)
7 Eryk Kamiński (Wybrzeże Gdańsk) 0 (w,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. Kawczyński, Putkowski, Buczyński, Kamiński (w)

2. Gręda, Wierzchowski, Więckowski, Duchiński (ns)

3. Putkowski, Gręda, Buczyński

4. Kawczyński, Wierzchowski, Więckowski

5. Putkowski, Więckowski, Kamiński (ns)

6. Kawczyński, Gręda, Buczyński, Wierzchowski

7. Kawczyński, Putkowski, Wierzchowski

8. Gręda, Buczyński, Więckowski

Finał: Kawczyński, Gręda, Putkowski, Wierzchowski


fot. Łukasz Trzeszczkowski

 

 

 

 

 

 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3 Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4 Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7 ROW Rybnik 14 11 -62
8 Aforti Start Gniezno 14 11 -122

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus